Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı: ''Ticaret Yapmıyorsa Milletvekilinin Maaşı Pul Oluyor!''

Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı: ''Ticaret Yapmıyorsa Milletvekilinin Maaşı Pul Oluyor!''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Devlet Başkanı  Biden ile görüşmesinde Merve Kavakçı'nın kızı Fatima Gülham Abushanab  tercümanlık yaptığı saatlerde dedesi  Prof. Dr. Yusuf Kavakçı’dan milletvekili maaşlarındaki zamların  tartışmasına  ses kaydıyla katıldığı ortaya çıktı.   Prof. Dr. Yusuf Kavakçı açıklamasında şunları söyledi:

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Selamünaleyküm Muhterem olsa hayırlı geceler Yusuf Ziya Kavakçı…Şimdi bu seçilmişlerin milletvekillerinin diyelim maaşları meselesi sosyal medya sosyal medya böyle…Ben şu bilgimi fazla  teferruata girmeden arz etmek isterim. Eğer bir Komisyon Başkanı ara söför  tahsis edilmiş edinmiş benzin bedava değilseniz düz  milletvekili iseniz hele özellikle Anadolu'dan hele özellikle Anadolu’dan düz. Düz milletvekili  3 gün Ankara'da ise diğer 3 gün Sakarya'da 3 gün hanya'da olacak. Kendi arabasıyla gidecek şoförü yok. Kendi benzini evet. Yani bazen üçte iki demin maaşın üçte iki demeyin de yanlış bir şey söylemeyeyim yarısı benzine gidiyor.   O bölgeden gelenler oluyor onlara yemek ye demek lazım onlar bir iki gece Ankara'da kalacaklar otellerini veya misafirhanenin parasını ödemek lazım. Bitmedi. Parti sizden şu kadar vermeni istiyor şey vermeni istiyor kesinti. Çünkü partideki hizmetler var ya o hizmetleri destek manasına. 


Ticaretin Varsa artıyor…Yoksa Maaş Pul


Aziz kardeşlerim eğer Zaten gelirim var zaten fabrikamız zaten mal satılıyor bilmem ne …Sonra orada biraz yukarılarda dolaşınca ismin oluyor bir iki müşteri daha fazla çıkıyor gibi bir durum varsa yoksa belki karlı olabiliyor. Yoksa milletvekilliği seçilmişlerin Parası pul, pul  beyler… Hanım fazla teferruata gitmeyin… 

Vatandaş açız, para istiyor…Bu Çekilmez…

Şöyle bir şeyler oluyor bir yerde görevlisiniz ama filan yönetim kurulunda sizi koyuyorlar ki yani “biraz gelirim fazla olsun” diye ama o yönetim kuruluna girdiğin zaman oranın parası başka yere gidiyor partiye gidiyor. Evin önüne çıkıp “açım efendim, bana para ver diyenler caba” Yani ben şöyle diyeyim. Biraz böyle sosyal bir insan iseniz halk arasında girin o kadar dert o kadar istekleri var. O kadar aç o kadar işsiz… Hani bunlar çekilmez.  Bunlar çekilmez.

Derse girip çıkmaz İdeal

Sosyal  medyanın söyledikleri muhalefet partilerin büyüterek söyledikleri ama kendilerinde de var. Böyle bir düşüncem olduğunu arz ederim dedim Yani sakin sakin doğrusu bir yerde öğretim üyeliği…Rektörlük dekanlık demiyorum. Zor.  Sınıfına gir çık sınıfına gir çık  insanları bana göre ideal… İdeal… Gideceğin saat belli, geleceğin saat belli...Bir  lisede öğretmen  gireceğin saat belli, çıkacağın saat. belli . Burada böyle bir şey yok, bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Umarım anlaşılmıştır.