Parlamento

Parlamento Haberleri

Kahramanmaraş depremine TBMM'den ortak bildiri

AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Partinin TBMM grupları, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili ortak bildiri yayımlayarak, "Vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindeyiz." mesajı verdi.

TBMM Başkanı Şentop: Milletimize geçmiş olsun

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yaşanan 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

EYT teklifi pazartesi günü Meclis'te

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT teklifini pazartesi günü Meclis'e sunacaklarını söyledi.

Şentop: Adaylık masanın değil, anayasa konusudur

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin "Cumhurbaşkanı adaylığı masanın konusu değil, anayasa konusudur. Bunu daha önce de izah ettik. Hukuken bir tereddüt yok" dedi.

EYT düzenlemesi Meclis'te

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesini içeren kanun teklifi, AKP milletvekillerinin imzasına açıldı.

CHP ve İYİ Parti AK Parti'ye randevu vermedi

CHP ve İYİ Parti, AK Parti’nin başörtüsü teklifi için Anayasa ziyareti randevusuna, ‘hayır’ yanıtını verdi.

AK Parti heyeti MHP ve İYİ Parti ile görüşecek

AK Parti, başörtüsü düzenlemesi ve ailenin korunmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere çarşamba günü 2'nci kez Meclis'te grubu olan siyasi partileri ziyaret edecek.

Brezilya'da seçimi kaybedenler Kongre'yi bastı

Brezilya'da seçimi kaybeden eski başkan Jair Bolsonaro'nun destekçileri Kongre binası, Devlet Başkanlığı Sarayı Planalto ile Yüksek Mahkeme'yi bastı. Brezilya Devlet Başkanı Lula müdahale emri verdi, göstericiler binalardan çıkarıldı. Çok sayıda Bolsonaro yanlısı gözaltına alındı.

ABD Temsilciler Meclisi başkanı 15. turda seçildi

ABD'de Temsilciler Meclisi başkanlık seçimi krizi 15. turda sonuçlandı. Cumhuriyetçilerin çoğunluk lideri Kevin McCarthy, Temsilciler Meclisi başkanı seçildi.

ABD Temsilciler Meclisi'nde seçim krizi: 6. turda da sonuç çıkmadı

ABD Temsilciler Meclisi'nde başkan seçimi krizi devam ediyor. Yapılan altı oylamada da yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı için meclis başkanı seçilemiyor. Cumhuriyetçilerin çoğunluk lideri Kevin McCarthy, seçimleri altı turda da kazanamayan ilk çoğunluk lideri olarak tarihe geçti.

ABD Temsilciler Meclisi'nde seçim krizi

ABD Temsilciler Meclisi'nde başkan seçimi krizi devam ediyor. Yapılan üç oylamada da yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı için meclis başkanı seçilemiyor. Cumhuriyetçilerin çoğunluk lideri Kevin McCarthy, seçimleri üç turda da kazanamayan ilk çoğunluk lideri olarak tarihe geçti.

Meclis'te çocuk istismarını araştırma komisyonu kuruluyor

TBMM Genel Kurulunda, başta cinsel istismar olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarın önlenmesi ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması kararlaştırıldı.

Çavuşoğlu'ndan Suriye açıklaması: Rejim gerçekçi davranırsa birlikte çalışmaya hazırız

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suriye'de Rejim gerçekçi davranırsa, terörle mücadele; siyasi süreç ve Suriyelilerin dönüşü konularında birlikte çalışmaya hazırız." dedi.

TBMM'ye 34 yeni dokunulmazlık dosyası sevk edildi! İşte o isimler

DP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın da aralarında bulunduğu 25 milletvekiline ait 34 dokunulmazlık dosyası, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ulaştı.

Avrupa Parlamentosu Yunan parlamenter için kararını verdi

Belçika polisinin 9 Aralık’ta düzenlediği yolsuzluk operasyonu bağlamında gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) Başkan Yardımcısı, Yunan parlamenter Eva Kaili için karar verildi. Yunanistan kamuoyunda adeta deprem etkisi yaratan olay sonrası AB kararını verdi.

Meclis'te tansiyon yine yükseldi

Meclis Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinin ikinci gününde AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında yaşanan yumruklu kavganın gerginliği sürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçelerinin görüşüldüğü oturumda, yumruklu kavga yeni bir tartışmaya yol açtı. AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında bu kez "özür tartışması" yaşandı.

Avrupa Parlamentosu’nda Eva depremi

AB başkenti Brüksel’de yapılan baskında yolsuzluk iddiasıyla Avrupa Parlamentosu başkan yardımcılarından Yunan parlamenter Eva Kaili gözaltına alındı. Kaili ve dört diğer kişinin bir Körfez ülkesinden rüşvet aldığından şüphe duyuluyor. Belçika medyası bu ülkenin Katar olduğunu yazdı.

Meclis Genel Kurulu'nda gerilim

İçişleri Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçe görüşmeleri sırasında CHP adına kürsüye gelen Grup Başkanvekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik "Elinden geleni ardına koyarsan şerefsizsin" ifadelerini kullandı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da yaptığı konuşmada "Senden ala FETÖ'cü mü var? Sen FETÖ'nün cumhurbaşkanı adayıydın darbe gerçekleştirilseydi. Sen 2010 referandumunda evet için FETÖ'nün talimatı ile çalıştın mı çalışmadın mı onu anlat?" dedi.

Soylu'dan HDP'ye: Kimi dağa gönderdiğinizi biliyoruz

TBMM Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2023 bütçe tekliflerinin görüşülmesine başlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşması sırasında HDP'ye yüklendi. Bakan Soylu, "Kimi dağa gönderdiğinizi biliyoruz" dedi.

Toplam 157 haber.