Reel Politik

Reel Politik Haberleri

Can kaybı 5 bin 434'e yaralı sayısı 31 bin 777'ye yükseldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la birlikte açğıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 5 bin 434 kişinin hayatını kaybettiğini, 31 bin 777 kişinin yaralandığını bildirdi.

AK Parti Milletvekili Yakup Taş enkazda hayatını kaybetti

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve ailesi Adıyaman'da enkaz altında hayatını kaybetti.

Sisi Erdoğan'ı aradı

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akşener'den partisinin Deprem Yardım Koordinasyon Merkezi'ne ziyaret

Kahramanmaraş'taki iki yıkıcı depremin ardından İYİ Parti lideri Akşener, partisinin Deprem Yardım Koordinasyon Merkezi'ne gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

Altılı masanın 13 Şubat toplantısı ertelendi

Altılı masanın 13 Şubat'ta yapılması planlanan toplantısı ertelendi. 

AFAD açıkladı: 4 bin 544 can kaybı

Yurdumuzun 10 kentinde ağır yıkıma yol açan depremin ikinci günü. AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar, can kaybı sayısının 4 bin 544'e yükseldiğini duyurdu. Yaralı sayısı ise 26 bin 721 oldu.

3 şehre araç girişi durduruldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 48 saat boyunca üç ile araç girişinin durdurulduğunu açıkladı. Oktay, "Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay'a işi olmayan araçların girmesini durdurmuş durumdayız." dedi.

Dünya destek için akın etti

Dünya genelinde çok sayıda ülke tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde arama kurtarma çalışması yapmak için aralarında deneyimli kurtarma görevlileri ile doktorların yanı sıra özel eğitimli köpeklerin de olduğu ekipler Türkiye'ye gönderildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 14 ülkeden 3 bin 294 arama kurtarma personelinin geldiğini, 70 ülkenin de talepte bulunduğunu açıkladı.

Fuat Oktay: 2 büyük depremde can kaybımız 3 bin 419

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 3 bin 419 kişinin hayatını kaybettiğini, 20 bin 534 kişinin yaralandığını açıkladı.

Can kaybı 3381'e, yaralı sayısı 20 bin 426'ya yükseldi

Kahramanmaraş'ta 04.17 ve 13.24'te meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremde can kaybı 3 bin 381'e yükseldi. Depremlerde yaralı sayısı 20 bin 426 yaralı oldu. Teyitlenmiş yıkılan bina sayısı ise 5 bin 775...

Başsavcılıktan deprem fırsatçılarına inceleme

Depremi fırsat bilen bazı otobüs firmalarının bilet fiyatlarını 2-3 kat artırdığı, battaniye başta olmak üzere birçok eşyanın fiyatlarının fahiş oranda artırıldığı ihbarları üzerine inceleme başlatıldı.

Deprem bölgesinden yaralı tahliyesi: TCG İskenderun gemisi Hatay'da

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay'da yaralananlar, Mersin'e sevk edilmek üzere TCG İskenderun gemisine alınmaya başlandı.

Ciğerimiz yanıyor 2921 can kaybı, 15 bin 834 yaralı

Kahramanmaraş'ta ilki dün sabaha karşı 04.17, ikincisi 13.24'te meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 2 bin 921'e yükseldi. Yaralı sayımız ise 15 bin 834 kişi olarak tespit edildi.

Biden'dan Erdoğan'a taziye telefonu

ABD Başkanı Biden Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın telefonla arayarak, deprem nedeni ile taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Can kaybı 2316'ya yükseldi

AFAD, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki depremlerde 2316 can kaybı olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu AFAD'da...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, randevu talebine cevap verilmediğini açıklamasının ardından AFAD Genel Merkezi'ne davet edildi.

Can kaybı 1762'ye yükseldi

Kahramanmaraş'ta peş peşe yaşanan depremlerde can kaybının 1762'ye yükseldiği açıklandı.

Kılıçdaroğlu: Gün birlik beraberlik günü

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bölgede çalışan arama kurtarma ekiplerine, AFAD yetkililerine, askerlere, hayat kurtaran herkese teşekkür etti. Türkiye'nin depremin ardından seferber olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Artık gün, hepimizin ortak çalışma ve ortak mücadele etme günüdür" dedi.

Toplam 2304 haber.