Reel Politik

Reel Politik Haberleri

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi görevden alındı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi'nin görevden alınması talebiyle açılan davada karar çıktı. TTB Merkez Konseyi, mahkeme kararıyla görevden alındı.

Özgür Özel ve Meral Akşener'in görüşmesi sona erdi! 'İttifak' açıklaması geldi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından konuşan Akşener, "Yerel seçimlerde işbirliğini Genel İdare Kurulumuzda yeniden görüşeceğiz" dedi.

Şimşek: KDV ve ÖTV'de artış olmayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KDV, ÖTV gibi enflasyonu artıran vergi artışlarının tekrarlanmayacağını açıkladı. Bakan Şimşek, Türkiye'ye kaynak girişinin 2024'ün ikinci yarısından itibaren artacağını söyledi. "Enflasyonu tek haneye indirmek dışında seçeneğimiz yok." diyen Şimşek, aylık enflasyonda yavaşlamanın süreceği mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı vurgusu

Yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin de bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz.'' diye konuştu.

Gazze'deki ateşkes devam edecek

İsrail ordusu daha fazla rehinenin serbest bırakılması için ateşkesin uzatıldığını açıkladı. Hamas ateşkesin sadece 1 günlük uzatıldığını duyurdu. Uzun süreli ateşkes için mekik diplomasi ise devam ediyor.

Finlandiya, Rusya sınırını kapatıyor

Finlandiya başbakanı Petteri Orpo Rusya'yla açık olan tüm sınır kapılarının kapatılacağını duyurdu.

Diplomasinin tartışmalı ismi Henry Kissinger vefat etti

Uluslararası siyasetin hem teorisini hem pratiğini yaptı. Cumhuriyetçi başkanlarla çalıştı. Dünya ve Amerikan diplomasisinin en tartışmalı ismi Henry Kissinger yaşamını yitirdi. Nixon döneminin Dışişleri Bakanı 100 yaşındaydı.

MGK bildirisi: Gazze'nin işgali durdurulmalı

2023 yılının son Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 2,5 saat süren toplantının ardından yayınlanan bildiride, Gazze topraklarının işgalinin durdurulmasının uluslararası toplumun müşterek mesuliyeti olduğu vurgulanırken, "İsrail, Gazze'de işlediği insanlık dışı suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşecek." ifadeleri yer aldı.

HEDEP'in 1071 İntikamı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Muş’ta katıldığı halk buluşmasında yine kin kustu

Erdoğan'dan Netenyahu'ya: Gazze kasabı!

İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Gazzeli kardeşlerimiz 7 Ekim'den beri insanlık tarihinin en kalleş saldırılarına maruz kaldılar. Netanyahu adını tarihe şimdiden 'Gazze kasabı' olarak yazdırmıştır.'' dedi. Ekonomiye ilişkin mesajlar da veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın brüt rezervlerinin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığını açıkladı.

Özgür Özel yarın Akşener ile görüşecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yarın Ankara'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edecek. Ziyaretin gündeminin ise Ankara ve İstanbul olmak üzere yerel seçimlerde olası iş birliği alternatifleri olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı: 'Sibergöz-9' operasyonunda 37 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Sibergöz-9” operasyonlarında toplam 37 şüpheli şahsın yakalandığını açıkladı.

Katar'da ateşkes görüşmesi: CIA ile Mossad başkanları buluştu

Gazze'de en az iki gün daha uzatılan ateşkes dün birkaç ihlale karşın korundu. Hamas 10'u İsrailli 12 rehineyi serbest bıraktı. İsrail hapishanelerinden de 30 Filistinli tutuklu tahliye edildi. Uzun soluklu yeni bir ateşkes içinse müzakereler sürüyor. CIA ile Mossad başkanları Katar'da ateşkesi görüştü.

İsrail Genelkurmay Başkanı: Ordumuz 7 Ekim'de başarısız oldu

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İsrail ordusunun 7 Ekim'de başarısız olduğu mesajını yineledi.

Türk heyeti hastane için Gazze'de

Teknik heyet Gazze'de kurulacak olan sahra hastanesinin saha çalışmaları için bugün Mısır'dan Gazze'ye hareket etti.

Denizbank: Saadet zinciriyle ilgimiz yok

Fatih Terim ve bazı futbolcularının isminin karıştığı yolsuzluk davasında Denizbank sessizliğini bozdu. Banka, eski Büyükdere Şube Müdürü Seçil Erzan'ın dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandığı davaya ilişkin açıklama yaptı. Banka açıklamasında, dolandırıcılık olayından ilk kez 7 Nisan 2023 tarihinde haberleri olduğu, bu tarihe kadar Erzan'a para veren kişilerden hiç kimsenin şikayetçi olmadığını görüşüne yer verildi. Açıklamaya göre, dolandırıcılık girişimi yine banka tarafından savcılığa bildirildi. Banka, Erzan'ın işlemlerinde banka resmi evraklarını da kullanılmadığını savunurken, sistemin bir "Saadet zinciri" olduğu, olaya ismi karışanları da bilinçi olarak bu sisteme girdiği iddiasını dile getirdi.

Özgür Özel'den Filistin için birlik çağrısı

CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Özel Erdoğan'a Filistin çağrısı yaptı; "Türkiye'deki tüm siyasi parti liderlerini al, kol kola Filistin'e gidelim. Türkiye'nin duruşunu dünyaya gösterelim" dedi. CHP lideri tüm siyasi partilere 'işbirliği' mesajı da gönderdi.

Devlet Bahçeli'nin gündeminde 'Fatih Terim Fonu' ve Dilan Polat var: Sahtekarlar, soytarılar...

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin gündemindeki 'Fatih Terim Fonu' vurgununa ve 'kara para aklama, vergi kaçırma' gibi suçlardan cezaevinde olan Dilan Polat'a değindi. Bahçeli, "Bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan soytarılar, milletimizde haklı öfkeye neden olmaktadır" diye konuştu. MHP lideri kürsüden CHP lideri Özgür Özel'i de hedef aldı.

CHP'de af! Tanju Özcan geri dönüyor

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, ihraç edilen isimlerin parti meclisi kararıyla partiye döneceğini söyledi. Tanju Özcan'ın MYK'de 'dönüş' talebi kabul edilmişti.

Toplam 3640 haber.