Pol-Analiz

Pol-Analiz Haberleri

İmamoğlu Ziyareti HAK-İŞ'i karıştırdı

Hak-İş’e bağlı Öz Güven-İş ve Öz Gıda-İş sendikalarının başkanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “destek ziyaretinde” bulunmaları, Hak-İş Konfederasyonu’nu da karıştırdı. Bir dönem konfederasyon içinde Mahmut Arslan'ın genel başkanı olduğu Hizmet İş yönetimi tarafından baskılara uğradığını bildiriyle kamuoyu ile paylaşan Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba " Dün hangi çizgide durduysak, bugün de estirilmeye çalışılan yalan rüzgârlarına göre şekil almadan dimdik ve omurgalı bir şekilde kararlı duruşumuzu sürdürmek, vatana ve emeğe borcumuzdur. Milletimizin, insanlığın ve tüm ezilenlerin umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu destek ve dualarımızla arkasında durduğumuzu daha yüksek sesle kamuoyunun dikkatine sunuyorum." dedi.

Serhan Yücel: Hükümeti Tencere Götürecek

Demokrat Parti Genel Sekreteri Doç. Dr. Serhan Yücel, Ak Parti iktidarının görevi millet ittifakına bıraktığında “enkaz sözü bile devir alınacak Türkiye’yi karşılamaya yeter bir ifade olmayacağını “ belirterek “Moloz Yığını falan ama Türkiye güçlü ülkedir” dedir.

Fransız Parlamenterleri Korku Aldı...PKK ve FETÖ'ye Koruma Kalkanı

Batı diplomatların Tahran zirvesinde üç liderin el ele tutuşarak vererek sergilediği güç gösterisi fotoğraflarına ilişkin endişelerine bir yenisi daha eklendi.102 Fransa Parlamentosu üyesi, Rojava'da uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve uluslararası alanda tanınması çağrısında bulundu. Parlamenterler, ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın için “savaş çılğınlığı” yaptığı iddiasında bulunuldu.

Prof. Dr. Anıl Çeçen 'Amerikalılar Türkiye'den Hiç Çıkmadı'

Prof. Dr. Anıl Çeçen, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Programının 3'üncü bölümünde Türkiye ABD ilişkileri, 15 Temmuz ve Fetö davaları konusunda şok açıklamalarda bulundu. Programın 3. Bölümü

Anıl Çeçen Hoca'dan Büyük İddia

Prof. Dr. Anıl Çeçen yine gündemi belirleyecek açıklamalar imza attı. Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında, Balkanlar'dan başlayarak ülkelerin parçalanması yeni şehir devletlerinin oluşmasını gündeme geleceğini söyledi. İngilizler'in İstanbul'u Avrasya Merkezli Projenin Başkenti yapmak istediklerini ileri sürdü. Politik Adam Programı'nın 2. bölümü

Prof. Dr. Anıl Çeçen 'Erdoğan Yeni Osmanlı Arayışında'

Prof. Dr. Anıl Çeçen yine gündemi belirleyecek açıklamalar imza attı. Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın " Yeni Osmanlı arayışında olduğunu belirtti. Çeçen "Türkiye Cumhuriyet'in böyle bir rolümü var?" sorusuna " şu cevapları verdi: "Devletler imparatorluk olursa dünya hâkimiyetinde etkin oluyorlar, ön planda oluyorlar, şimdi Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncülüğünde işte Türkiye’nin, Yeni Osmanlı arayışı ve bundan kaynaklanıyor. Politik Adam: Tayyip Bey’in var mı öyle bir amacı hocam? Anıl Çeçen: Öyle bir amaç değil de, Politik Adam: Devletin böyle bir rolü var mı, Türkiye Cumhuriyeti’nin? Anıl Çeçen: Var, olmak durumunda işte biliyorsunuz bu konudaki kitaplardan birisini de ben 2000 yılına girerken yazmıştım, B planını ortaya koymuştuk. Atatürk bu devleti kurucusu olarak, bu devletin geleceği ile ilgili olarak, kurduğu devleti güvenlik altına alabilmek için Balkan ülkelerini ki o zaman Hitler ve Mussolini var. Onlara karşı Balkan Paktı’na dönüştürmek istiyor. Röportajın 1. Bölümü

Erdoğan Mahmut Efendi'nin Tabutunu Neden Taşıdı?

Siyaset Bilimci yazar Murat Bahadır Akkoyunlu, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarikat tartışması üzerinden Din ve Devlet İlişkilerini anlattı. Programın ikinci bölümünde, 15 Temmuz'un perde arkası, İsmailağa Cemaatin tarihsel fonksiyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cenazeye gitmesinin perde arkasını anlattı.

Türkiye'nin Konuştuğu Tarikat Gerçeği

Siyaset Bilimci yazar Murat Bahadır Akkoyunlu, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarikat tartışması üzerinden Din ve Devlet İlişkilerini anlattı. Programın Birinci bölümünde, kamuoyunda yanlış kullanılması başta olmak üzere İslami bir çok konu başlığının gerçeğini anlattı. Türk Televizyonlarında ilk kez Mele-i Ala, Şambala mücadelesini de anlatan Akkoyunlu, Horasan Erenleri bilinmeyen yönlerini de paylaştı.

Büro Memursen Memura Çılgın Zam İstedi

Büro Memursen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Temmuz ayında memurlara zam istedi.

Metin Külünk: Pkk, Lgbt, Fetö Ve İş Birlikçileri Kamikaze

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk. genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Külünk'e göre, YÖK, üniversitelerde FETÖ Temizliğinin gerçekleştirilmesini istedi. Külünk "Türkiye’de FETÖ unsurlarının görevlerini devam ettirdikleri üniversitelerde şu anda yaptıkları bütün iş, üniversite öğrencileri ile hükümetimizi karşı karşıya getirmek, negatif tutum ve davranışları. Onun için YÖK Başkanının önüne gelen soruşturma dosyalarına göz ardı etmemeli" diye konuştu. Röportajın 1'inci bölümü...

Salih Uzun'dan 2023 Seçimleri için Büyük İddia

Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçimleri için önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Uzun "önümüzdeki seçimlerde de böyle şeyler bekliyorum. Parlamento seçimleri için başka bir oy kullanacak, Cumhurbaşkanlığı için başka oy kullanacak" dedi. Uzun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun alevi kimliği üzerinden yapılan tartışmalara değinerek "Eğer bir Cumhurbaşkanı adayının kimliği üzerinden, ya bu kazanamaz falan denilecekse, öyle bir seçim de olmasın. Tartışma bunun üzerinden yapılacaksa, kimlik üzerinden tartışılıp, kimlik üzerinden itiraz edilecekse varsın böyle siyaset olmasın." diye konuştu.

Stratejist İbrahim Ufuk Kaynak'tan Şok Açıklama

Türkiye ve dünya siyasetisine ilişkin şok açıklamalarıyla kamuoyunun yakından tanıdığı stratejist İbrahim Ufuk Kaynak, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programında yine gündem oluşturacak sözler söyledi. Kaynak'a göre Türk Devletler Topluluğu'na imza atan devlet başkanlarının başı büyük dertte. İşte o röportajın detayları....

Şok Eden Açıklama: İsveç'te Bana Öğretmenlerinizi Neden Öldürüyorsunuz? diye Sordular

Eski Dışişleri Bakanı Murat Karayalçın , Türkiye'nin dış politikadaki gelişmeleri genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Hükümetin İsveç ve Finlandiya kararını doğru bulduğunu belirten Murat Karayalçın, İsveç ile ilgili şok eden bir açıklama yaptı: "İsveç Parlamentosu Dışişleri Komisyonu’nda ben Gümrük Birliği ile ilgili düşüncelerimizi, tezlerimizi bir sunuşla ortaya koydum. Sonrada dedim ki, sorusu olan var mı, soru sormak ister misiniz? Bir kadın parlamenter elini kaldırdı, buyurun dedim. Bana ne dedi biliyor musunuz, neden Türk Hükümeti olarak öğretmenlerinizi öldürüyorsunuz? Allah Allah, nereden çıktı bu dedim. Biz neden öğretmenlerimizi niye öldürelim hanımefendi, bunu nereden çıkarıyorsunuz dedim. Öyle yazıyorlar dedi. O dedim, PKK’nın propagandası hatta köylerde öğretmenlerin çocuklara bilgi vermesini, Türkçe öğretmesini engellemek için çok sayıda öğretmenin PKK örgütü tarafından katledildiğini biliyoruz dedim. Ama öyle yazmıyorlar, öyle söylemiyorlar dedi. Ama ben size söylüyorum dedim ama aynı zamanda şunu da gördüm Fehmi Bey yani benim orada söylememin bir anlamı yok. Bizim büyükelçimizin de söylemesinin bir anlamı yok. O memur, devlet ne istiyorsa, o da onu söyleyecek diye düşünüyor. Ben devletin bakanıyım, yöneticisiyim, e sende öyle söyleyeceksin, senin de işine bu geliyor diye düşünüyor. Yani bizi savunacak, bizim dertlerimizi, davamızı seslendirecek örgütlenmelerden yoksunuz."

Türkiye, 12 Eylül Gibi Maceraya mı Sürükleniyor?

Prof. Dr. Anıl Çeçen "Türkiye’nin Güneydoğu’da hatta Hatay’da, Türkiye’nin güney bölgelerinde de bazı isyan hareketlerinin aynen Osmanlı’nın son döneminde olduğu gibi, onlara benzer bir şekilde ayaklanmaların ve isyan hareketlerinin, emperyalist güçler tarafından örgütlenerek, Türkiye’nin dağıtılması ve kontrol altına alınması amacıyla yönlendirileceğini vurgulayabilirim"

114 Yıl Önce Abdülhamid'e de Erdoğan Gibi Saldırdılar

Doç. Dr. Halil Özşavlı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözlerinin 114 yıl önce Sultan Abdülhamid'e söylendiğini belirterek "Ermenice, Osmanlıca, görüyorsunuz. Arap harfleri Osmanlıca, diğeri de Ermenice, bu fotoğraf İstanbul’da, Merzifon’da da benzer bir pankart söz konusu.  O dönemin sloganı şuydu, Abdülhamid’e karşı kullanılan, Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet, müsavat, adalet...Müsavat, eşitlik demek, tam karşısında Ermenice aynı anlamda, özgürlük, eşitlik, adalet yazıyor. Yani Ermeni çeteciler ile Ermeni komitacılar ile İttihatçıların, Jön Türklerin o dönem işbirliği yaparak Abdülhamid’i devirmek için sokak gösterilerinde kullandığı ve Abdülhamid Meşrutiyet’i ilan ettikten sonra pankartlarda yazarak kutlama yaptığı bu slogan, bugün maalesef meclis kürsüsünde bir siyasi parti lideri tarafından dillendirildi" diye konuştu.

Doç. Dr. Halil Özşavlı Açıkladı: Yalnız İsveç Değil Avrupa'nın Birçok Ülkesi PKK'nın Siyasi Üssü

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Tarihçi, Doç. Dr. Halil Özşavlı genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programında tarihi açıklamalarda bulundu. Dünyada ilk kez CIA belgesini ortaya koyarak İsveç'in eski Başbakanı Olof Palme'nin bölücü terör örgütü PKK tarafından öldürüldüğünü ortaya koydu.

Anıl Çeçen'den Baş Döndüren Analizler

Genel Yayın yönetmenimiz Fehmi çalma moderatörlüğünü yaptığı Politik Adan programında konuşan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi kamu hukuku öğretim üyelerinden Profesör Doktor Anıl Çeçen,'den baş döndüren bir dünya analizi yaptı Türkiye'nin NATO'ya karşı veto kartını kullanarak yeni bir askeri darbeyle karşı karşıya geldiğini belirten Anıl çeçene göre Kuzey Makedonya'ya ve Kıbrıs'a musevilerin yerleştirilmesi planları yapılıyor politikadan.com farkı ile baş döndüren analizi sunuyoruz

Türkiye Ortadoğu'da Yeni Paradigmanın Öncüsü Olur Mu?

Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker, ortadoğu'daki yeni paradigmayı, Türkiye'nin rolünü, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında anlattı

Toplam 88 haber.