Pol-Analiz

Pol-Analiz Haberleri

Avrupa'da Yaşayan İş İnsanı Erdal Arslan'dan Şok Eden Seçim Analizleri

Kimi çevrelerce asrın seçimi olarak nitelendirilen 14 Mayıs seçimleri ve 28 Mayıs günü ikinci turu gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunu etkileyen kitlesel oyların başında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın oyları geliyor. Bu İtibarla Türkiye’de gelişen olaylara, gelişmelere karşı duyarlılıkları, farkındalıkları kadar yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sandığa gitmeleri kadar önemli. Otuz yılı bir aşkın bir süredir Avrupa’da yaşayan iş adamı Erdal Arslan aynı zaman da Avrupa’da yaşayan Türk iş insanlarının kurduğu Avrupa MÜSİAD’ın kurucularından ve ilk genel sekreteri. İş insanı Erdal Arslan ile www.politikadam.com'a seçimler hakkındaki görüşlerini açıkladı.

İş İnsanı Erdal Arslan'dan Sarsıcı 28 Mayıs Seçim Analizi

28 Mayıs seçimleri ya tam bağımsız Türkiye ya da küresel güçlerin sömürgesi olmaya razı olmanın seçimidir. Olay patates, soğan, makarna, karın doyurma olayı değil. İnsan aç kalabilir, aç kalan insan gün gelir karnını doyurma imkânını bulur ama vatan elden giderse bir daha vatan bulmak mümkün değildir. Zaten vatanın elden gitmesi demek ebediyen açlığa mahkûm olmak demektir. Gün, patates ve soğan hesabı yapma günü değildir. Hele bir vatanımızın işgal edilmesine, bölünmesine müsaade etmeyelim, ondan sonra döner patatesin de soğanın da hesabını sorarız.

Şahsuvaroğlu: Türkeş Gelse MHP'ye Genel Başkan Olamaz

Cumhur ve Millet İttifakı’na seslenen Zafer Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu “Dış bağlantılara bakarak, eski FETÖ artıklarının söylemlerini doğru zannederek aldanmayın. Türkiye tehdit altında. 13 milyon kaçağı barındıran hiçbir medeniyet yaşamaz. Bu meselenin ivedilikle çözülmesi için geri kabul anlaşması hemen bu ay yırtılmalıdır”

36 Partisi Seçime Giriyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, YSK'nin bugünkü toplantısında, 14 Mayıs'taki seçimlere girecek siyasi partilerin belirlenmesi için çalışma yapılacağını bildirdi. YSK 14 Mayıs'ta yapılacak seçime 36 siyasi partinin katılacağını duyurarak parti isimlerini açıkladı.

Mücahit Tartışmasına Bakılınca

Genel Yayın yönetmenimiz Fehmi çalmUk bazı Saadet Partili yöneticilerin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Mücahit Kılıçdaroğlu" sloganını söylemeleri üzerine " Mücahitliği Anlama Kılavuzu" başlığıyla çok ilginç bir analiz kaleme aldı. İşte o analiz:

İmamoğlu Ziyareti HAK-İŞ'i karıştırdı

Hak-İş’e bağlı Öz Güven-İş ve Öz Gıda-İş sendikalarının başkanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “destek ziyaretinde” bulunmaları, Hak-İş Konfederasyonu’nu da karıştırdı. Bir dönem konfederasyon içinde Mahmut Arslan'ın genel başkanı olduğu Hizmet İş yönetimi tarafından baskılara uğradığını bildiriyle kamuoyu ile paylaşan Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba " Dün hangi çizgide durduysak, bugün de estirilmeye çalışılan yalan rüzgârlarına göre şekil almadan dimdik ve omurgalı bir şekilde kararlı duruşumuzu sürdürmek, vatana ve emeğe borcumuzdur. Milletimizin, insanlığın ve tüm ezilenlerin umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu destek ve dualarımızla arkasında durduğumuzu daha yüksek sesle kamuoyunun dikkatine sunuyorum." dedi.

Serhan Yücel: Hükümeti Tencere Götürecek

Demokrat Parti Genel Sekreteri Doç. Dr. Serhan Yücel, Ak Parti iktidarının görevi millet ittifakına bıraktığında “enkaz sözü bile devir alınacak Türkiye’yi karşılamaya yeter bir ifade olmayacağını “ belirterek “Moloz Yığını falan ama Türkiye güçlü ülkedir” dedir.

Fransız Parlamenterleri Korku Aldı...PKK ve FETÖ'ye Koruma Kalkanı

Batı diplomatların Tahran zirvesinde üç liderin el ele tutuşarak vererek sergilediği güç gösterisi fotoğraflarına ilişkin endişelerine bir yenisi daha eklendi.102 Fransa Parlamentosu üyesi, Rojava'da uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve uluslararası alanda tanınması çağrısında bulundu. Parlamenterler, ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın için “savaş çılğınlığı” yaptığı iddiasında bulunuldu.

Prof. Dr. Anıl Çeçen 'Amerikalılar Türkiye'den Hiç Çıkmadı'

Prof. Dr. Anıl Çeçen, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Programının 3'üncü bölümünde Türkiye ABD ilişkileri, 15 Temmuz ve Fetö davaları konusunda şok açıklamalarda bulundu. Programın 3. Bölümü

Anıl Çeçen Hoca'dan Büyük İddia

Prof. Dr. Anıl Çeçen yine gündemi belirleyecek açıklamalar imza attı. Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında, Balkanlar'dan başlayarak ülkelerin parçalanması yeni şehir devletlerinin oluşmasını gündeme geleceğini söyledi. İngilizler'in İstanbul'u Avrasya Merkezli Projenin Başkenti yapmak istediklerini ileri sürdü. Politik Adam Programı'nın 2. bölümü

Prof. Dr. Anıl Çeçen 'Erdoğan Yeni Osmanlı Arayışında'

Prof. Dr. Anıl Çeçen yine gündemi belirleyecek açıklamalar imza attı. Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın " Yeni Osmanlı arayışında olduğunu belirtti. Çeçen "Türkiye Cumhuriyet'in böyle bir rolümü var?" sorusuna " şu cevapları verdi: "Devletler imparatorluk olursa dünya hâkimiyetinde etkin oluyorlar, ön planda oluyorlar, şimdi Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncülüğünde işte Türkiye’nin, Yeni Osmanlı arayışı ve bundan kaynaklanıyor. Politik Adam: Tayyip Bey’in var mı öyle bir amacı hocam? Anıl Çeçen: Öyle bir amaç değil de, Politik Adam: Devletin böyle bir rolü var mı, Türkiye Cumhuriyeti’nin? Anıl Çeçen: Var, olmak durumunda işte biliyorsunuz bu konudaki kitaplardan birisini de ben 2000 yılına girerken yazmıştım, B planını ortaya koymuştuk. Atatürk bu devleti kurucusu olarak, bu devletin geleceği ile ilgili olarak, kurduğu devleti güvenlik altına alabilmek için Balkan ülkelerini ki o zaman Hitler ve Mussolini var. Onlara karşı Balkan Paktı’na dönüştürmek istiyor. Röportajın 1. Bölümü

Erdoğan Mahmut Efendi'nin Tabutunu Neden Taşıdı?

Siyaset Bilimci yazar Murat Bahadır Akkoyunlu, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarikat tartışması üzerinden Din ve Devlet İlişkilerini anlattı. Programın ikinci bölümünde, 15 Temmuz'un perde arkası, İsmailağa Cemaatin tarihsel fonksiyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cenazeye gitmesinin perde arkasını anlattı.

Türkiye'nin Konuştuğu Tarikat Gerçeği

Siyaset Bilimci yazar Murat Bahadır Akkoyunlu, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarikat tartışması üzerinden Din ve Devlet İlişkilerini anlattı. Programın Birinci bölümünde, kamuoyunda yanlış kullanılması başta olmak üzere İslami bir çok konu başlığının gerçeğini anlattı. Türk Televizyonlarında ilk kez Mele-i Ala, Şambala mücadelesini de anlatan Akkoyunlu, Horasan Erenleri bilinmeyen yönlerini de paylaştı.

Büro Memursen Memura Çılgın Zam İstedi

Büro Memursen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Temmuz ayında memurlara zam istedi.

Metin Külünk: Pkk, Lgbt, Fetö Ve İş Birlikçileri Kamikaze

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk. genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Külünk'e göre, YÖK, üniversitelerde FETÖ Temizliğinin gerçekleştirilmesini istedi. Külünk "Türkiye’de FETÖ unsurlarının görevlerini devam ettirdikleri üniversitelerde şu anda yaptıkları bütün iş, üniversite öğrencileri ile hükümetimizi karşı karşıya getirmek, negatif tutum ve davranışları. Onun için YÖK Başkanının önüne gelen soruşturma dosyalarına göz ardı etmemeli" diye konuştu. Röportajın 1'inci bölümü...

Salih Uzun'dan 2023 Seçimleri için Büyük İddia

Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçimleri için önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Uzun "önümüzdeki seçimlerde de böyle şeyler bekliyorum. Parlamento seçimleri için başka bir oy kullanacak, Cumhurbaşkanlığı için başka oy kullanacak" dedi. Uzun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun alevi kimliği üzerinden yapılan tartışmalara değinerek "Eğer bir Cumhurbaşkanı adayının kimliği üzerinden, ya bu kazanamaz falan denilecekse, öyle bir seçim de olmasın. Tartışma bunun üzerinden yapılacaksa, kimlik üzerinden tartışılıp, kimlik üzerinden itiraz edilecekse varsın böyle siyaset olmasın." diye konuştu.

Stratejist İbrahim Ufuk Kaynak'tan Şok Açıklama

Türkiye ve dünya siyasetisine ilişkin şok açıklamalarıyla kamuoyunun yakından tanıdığı stratejist İbrahim Ufuk Kaynak, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programında yine gündem oluşturacak sözler söyledi. Kaynak'a göre Türk Devletler Topluluğu'na imza atan devlet başkanlarının başı büyük dertte. İşte o röportajın detayları....

Şok Eden Açıklama: İsveç'te Bana Öğretmenlerinizi Neden Öldürüyorsunuz? diye Sordular

Eski Dışişleri Bakanı Murat Karayalçın , Türkiye'nin dış politikadaki gelişmeleri genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Hükümetin İsveç ve Finlandiya kararını doğru bulduğunu belirten Murat Karayalçın, İsveç ile ilgili şok eden bir açıklama yaptı: "İsveç Parlamentosu Dışişleri Komisyonu’nda ben Gümrük Birliği ile ilgili düşüncelerimizi, tezlerimizi bir sunuşla ortaya koydum. Sonrada dedim ki, sorusu olan var mı, soru sormak ister misiniz? Bir kadın parlamenter elini kaldırdı, buyurun dedim. Bana ne dedi biliyor musunuz, neden Türk Hükümeti olarak öğretmenlerinizi öldürüyorsunuz? Allah Allah, nereden çıktı bu dedim. Biz neden öğretmenlerimizi niye öldürelim hanımefendi, bunu nereden çıkarıyorsunuz dedim. Öyle yazıyorlar dedi. O dedim, PKK’nın propagandası hatta köylerde öğretmenlerin çocuklara bilgi vermesini, Türkçe öğretmesini engellemek için çok sayıda öğretmenin PKK örgütü tarafından katledildiğini biliyoruz dedim. Ama öyle yazmıyorlar, öyle söylemiyorlar dedi. Ama ben size söylüyorum dedim ama aynı zamanda şunu da gördüm Fehmi Bey yani benim orada söylememin bir anlamı yok. Bizim büyükelçimizin de söylemesinin bir anlamı yok. O memur, devlet ne istiyorsa, o da onu söyleyecek diye düşünüyor. Ben devletin bakanıyım, yöneticisiyim, e sende öyle söyleyeceksin, senin de işine bu geliyor diye düşünüyor. Yani bizi savunacak, bizim dertlerimizi, davamızı seslendirecek örgütlenmelerden yoksunuz."

Türkiye, 12 Eylül Gibi Maceraya mı Sürükleniyor?

Prof. Dr. Anıl Çeçen "Türkiye’nin Güneydoğu’da hatta Hatay’da, Türkiye’nin güney bölgelerinde de bazı isyan hareketlerinin aynen Osmanlı’nın son döneminde olduğu gibi, onlara benzer bir şekilde ayaklanmaların ve isyan hareketlerinin, emperyalist güçler tarafından örgütlenerek, Türkiye’nin dağıtılması ve kontrol altına alınması amacıyla yönlendirileceğini vurgulayabilirim"

Toplam 93 haber.