Yerel Politik

Yerel Politik Haberleri

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin gözaltına alındı

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda aralarında İYİ Partili Belediye Başkanı Ünal Çetin'in de bulunduğu 5 şüpheli gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu: Bir kişi yenilecek millet kazanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bilecik'te “Halkın Esnafı Projesi Tanıtım Toplantısı'nda; “Kendini milletin üstünde görenlerin, milli iradeyi gasp etmeye kalkanların sonu, bu topraklarda hep hüsran olmuştur. İnanın ki yine hüsran olacak. Türkiye’yi kendi mülkleri zanneden bir avuç insan aklımıza, sağduyumuza, iyi kalbimize, güler yüzümüze, hoşgörümüze mağlup olacak. Şarkılarımızla, türkülerimizle, halayımızla, horonumuzla, zeybeğimizle gülümseyen yüzümüze yenilip, gidecekler. Bir kişi yenilecek, millet kazanacak” dedi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'ya 1 yıl 15 gün hapis cezası

Sosyal medya hesaplarından 2013 yılında yaptığı öne sürülen paylaşımlar nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" gibi suçlardan hakkında dava açılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'ya, 1 yıl 15 gün hapis cezası verildi. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

İmamoğlu: Altılı masanın gücünü arkamda hissederek yol yürüyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'de İBB'ye yönelik terör soruşturması hakkında açıklama yaptı. İmamoğlu yaptığı konuşmada, "Altılı masanın gücünü arkamda hissederek yol yürüyorum" dedi.

Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve 2 kişi tutuklandı

Beşiktaş Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın aralarında bulunduğu 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

18 yaşında belediye başkanı seçildi

ABD'de 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Jaylen Smith, Arkansas eyaletindeki Earle kentinin belediye başkanı seçildi.

İyi Parti’nin Rize Merkez İlçe Kongresi'nde kavga çıktı

İyi Parti Rize Merkez İlçe Kongresi'nde partililer yumruk yumruğa kavga etti, kongre salonu bir anda karıştı.

Ankara'da ekmeğe zam

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı'nda ekmek fiyatının 5 lira olmasına oy çokluğuyla karar verildi.

30 bin sedir çamı dikimi için start verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği "Türkiye Yüzyılı" vizyonu kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın düzenlediği "Türkiye Yüzyılına Nefes" etkinliğinde ülke genelinde milyonlarca fidan toprakla buluştu.

Kahramanmaraş Doğa Koleji'nde Liderlik Öğrenciyken Başlıyor

Genel Yayın Yönetmenimiz Hoton Medya Genel Müdürü gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk, Kahramanmaraş Doğa Koleji'nde Takım Lideri olan öğrenciler ile bir araya geldi. "Liderlik eğitimi kariyer planında çok önemli" dedi.

Erdoğan: Eksiklerini biz tamamlıyoruz

Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ''İstanbul'u sahipsiz bırakmıyoruz'' diyerek muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, ''Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlayacağız'' dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açıldı

Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Toplam 5 istasyondan oluşan hattın uzunluğu 7,4 kilometre. Hattın günde 1.2 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanıyor.

İçişleri Bakanlığı, Tunç Soyer ve bazı belediye yöneticileriyle ilgili soruşturma izni verdi

İçişleri Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye yönetimine 9 Eylül'deki İzmir'in kurtuluşu törenlerinde yapılan konuşmayla ilgili üç ayrı soruşturma izni verdi.

Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimi Tamamlandı

Hoton Medya, 22-24 Ağustos 2022 Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimini gerçekleştirdi. Elliye yakın katılımcıya 3 gün boyunca 10 ders başlığında 21 saat teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

İSKİ Genel Müdür Yardımcılığına AK Partili atandı

Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olduktan birkaç ay sonra İSKİ Atık Su ve İnşaat Daire Başkanlığı görevine getirilen AK Partili Mahmut Kahraman, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Van Değişiyor...Van Halkı Devlet İle Yeniden Bütünleşiyor...Ama Nasıl ?

2021 yılında ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından düzenlenen "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında, Astronot Kate Rubins tarafından çekilen Van Gölü fotoğrafı, oyların çoğunu alarak birinci seçildi. Van Valiliğinin girişimi ile Doğal güzelliği ile dikkat çeken Van Gölü ve çevresi, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile doğal sit alanı olarak ilan edildi. Dr. Ozan Balcı'nın Van Valiliğine atanmasıyla birlikte Van değişimin simgesi olması dikkat çekti.

İstanbul'da kaç yabancı ikamet ediyor? Göç İdaresi açıkladı

Göç İdaresi Müdürlüğü, İstanbul'da 1 milyon 294 bin 124 yabancının yasal olarak ikamet ettiğini açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden kaçak göçmen açıklaması

İstanbul Valiliği kaçak göçle mücadeleye ilişkin bir açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu'nun aile mezarlığına saldırı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, İstiklal gazisi dedesi Mevlüt İmamoğlu'nun da mezarının bulunduğu aile mezarlığına saldırı düzenlendi.

Toplam 56 haber.