Politik Kadın

Politik Kadın Haberleri

Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Meryem Yıldırım tutuklandı

Yeşil Sol Parti İzmir milletvekili adayı Meryem Yıldırım, "örgüt üyeliği" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Meral Akşener: Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum

Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tur sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Akşener'den müşahidlere çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarda bulundu. Akşener, Millet İttifakı müşahitlerinin son ana kadar sandıkların başında kalması çağrısında bulundu.

HDP'li Buldan: Özdağ’ın ırkçı ve faşist söylemlerine asla takılmıyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Ümit Özdağ’ın ırkçı ve faşist söylemlerine asla takılmıyoruz. Bizim için esas olan Sayın Kılıçdaroğlu’nun topluma vermiş olduğu sözlerdir, daha önce yapmış olduğu açıklamalardır. Özdağ son günlerde ırkçı, faşist söylemleri çok yaygın bir şekilde kullanıyor. Kürt halkına düşmanlığı bir kez daha ortaya koyuyor. Kürt halkı üzerinden bazı oyunları oynamaya çalışıyor ama biz bu oyunlara asla ve asla gelmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den Sinan Oğan açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'nı destekleyeceği yönündeki açıklamasının sorulması üzerine kendisinde bu konuda olumlu ya da olumsuz değerlendirme yapma hakkını bulmadığını söyledi. Akşener, "Bu değerlendirmeyi Oğan'a oy veren seçmenler yapacak." dedi.

İYİ Parti'de kurultay tarihleri belli oldu

İYİ Parti'de kurultay tarihleri belli oldu.

Meral Akşener'den seçim sonrası ilk açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk kez kameraların karşısına geçerek seçim sonuçlarını değerlendirdi. Akşener, "12 milyon 416 bin 477 potansiyel seçmenimiz var. Bu seçim 0-0'la başlayan ve bir referandum haline dönmesi gereken bir seçim.'' dedi. Meral Akşener, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13. cumhurbaşkanı seçilmesi için sonuna kadar çalışacaklarını söyledi.

AB Komisyonu Başkanı Leyen'in Türkiye mesajı: İkinci turu görmemiz lazım

AB yetkilisi Leyen, seçimlere katılım oranından memnuniyet duyduklarını söyledi. Leyen, ikinci turun ne şekilde sonuçlanacağını görmeleri gerektiğini kaydetti.

Akşener: Milletimizin verdiği her bir oyun sonuna kadar peşindeyiz, kazanıyoruz!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sabaha kadar buradayız! Merak etmeyin; güneş yerinde her şey yolunda! Kazanıyoruz" paylaşımını yaptı.

Gelecek Partili Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu öldürüldü

Gelecek Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu, birlikte yaşadığpı erkek tarafından öldürüldü.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin eşinden boşanıyor

Dünyanın en genç başbakanı olarak Finlandiya'yı yöneten, ancak geçen ayki seçimleri kaybeden Sanna Marin, özel hayatında da değişim yaşıyor. Başbakan, 19 yıldır birlikte olduğu, üç yıldır evli olduğu eşinden boşanıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: PKK ile iş tutanın Allah belasını versin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, terör örgütleri ile irtibatlarının olmadığını söylerken "PKK ile iş tutanın Allah belasını versin" ifadesini kullandı.

Meral Akşener: Savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz. Seçim seçmen için bayramdır, sizden ricam ben başta olmak üzere herkesi tartın. O tartının neticesinde vicdanınıza, aklınıza, kalbinize hangimiz uyuyorsak ona oy verin." dedi.

Meral Akşener'den başbakanlık mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da Mamak’ta, seçim koordinasyon merkezi açılışında konuştu.

Akşener'den Diyanet açıklaması: Oraya uzanan eli kırarım

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Elmadağ'da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Muhalefet Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıracakmış" sözlerine yanıt eren Akşener, "Diyanet'i kuran Atatürk'ümüz, oraya uzanan eli kırarım ben. Senelerdir Diyanet'le uğraşan sizsiniz" dedi.

Akşener emekli maaşını Kılıçdaroğlu'nun kampanyasına bağışladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası için emekli maaşından 52 bin lira bağışladı.

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yargılama tehdidi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tehditlerine bir yenisini daha ekleyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara gelirlerse Erdoğan'ı yargılayacaklarını fakat adil davranacaklarını söyledi.

89 yıldır kadın milletvekili çıkmayan Burdur'da 9 kadın aday

Türkiye'de hiç kadın milletvekili çıkaramayan 20 ilden biri olan Burdur'da 9 kadın aday, genel seçimlerde yarışacak.

CHP'li Nazlıaka: Özlem Zengin’le konuştuk, nasıl yalnızlaştırıldığını gördüm

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 6284 sayılı yasanın kaldırılmasını isteyen Yeniden Refah Partisi’ne tepki gösterdiği için partisinde hedef haline gelen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’i telefonla aradığını açıkladı.

Toplam 144 haber.