Politik Kadın

Politik Kadın Haberleri

Erkan: TL'ye geçiş zamanı geldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, İstanbul Sanayi Odası toplantısında konuşuyor. TL'ye geçiş zamanı geldiğini söyleyen Erkan, TL tasarruf araçlarına ve vadeli mevduata talebin arttığını kaydetti. Erkan önceliklerinin dezenflasyon olduğunu belirterek, "Kasım öncü göstergeleri aylık enflasyonda gerilemenin devam edeceğine işaret ediyor." dedi. Erkan, başta otomobil ve beyaz eşya olmak üzere fiyatlama davranışlarında bazı olumlu gelişmeler yaşandığına dikkat çekti.

Seçil Erzan'dan yeni iddialar: Kimden ne aldı, kime ne ödedi?

Futbol camiasındaki Seçil Erzan depreminin yankıları sürüyor. Şimdi konuşulan ise paranın nereye gittiği yönünde. Piyasadan topladığı milyonlarca doları yöneten banka müdürü Seçil Erzan, savunmasında yeni iddialarda bulundu. Para trafiğinin listesini tuttuğunu iddia eden Erzan kimden ne kadar alıp, kime ne kadar ödediğini anlattı. Listede adı olan Fatih Terim ise yaptığı açıklamada dava ile ilgisi olmadığını belirterek, "Benim adımı karıştıranların aleyhine tarihin en büyük hukuk savaşını başlatıyorum." dedi.

Filistin karşıtlığı İngiliz bakanı koltuğundan etti

İngiliz basınına göre, Filistin'i destekleyen göstericilere karşı tutumuyla tartışmalara neden olan İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman görevinden alındı.

İsrailli milletvekilinden skandal paylaşım: Gazze yeryüzünden silinmeli

İsrail'in Gazze'ye yoğun saldırıları devam ederken, İsrail’de iktidardaki Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan'dan skandal bir açıklama geldi. Atbaryan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Gazze yeryüzünden silinmeli." ifadelerini kullandı.

Eski HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya gözaltına alındı

Eski HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Kobani eylemlerine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Akşener depremzede terziyi affetmedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim döneminde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle dava ettiği depremzede yurttaş, uzlaşma için istenen 30 bin liralık ücreti ödeyecek gücü olmadığını belirterek “En azından deprem zamanı böyle bir şeyin affedileceğini bekliyordum kendilerinden” dedi.

Akşener: Netenyahu yargılanmalıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener, Gazze'yi yerle bir edenİsrail'e sert tepki gösterirken Netenyahu'nun yargılanması gerektiğini söyledi.

Meclis'te gündem ekonomi: MB Başkanı Hafize Gaye Erkan sunum yapacak

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan bugün Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına katılacak ve bir sunum yapacak.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva yaşamını yitirdi

Kaynağı bilinmeyen hipotonik durum tanısı ile 24 Eylül'de başkent Bakü'de hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alınan Paşayeva, yaşamını yitirdi.

Akşener hastaneye kaldırıldı, başkanlık divanı ve Eskişehir gezisi iptal edildi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in viral bir enfeksiyon nedeniyle rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı ve başkanlık divanı toplantısı ile Eskişehir gezisinin ertelendiği duyuruldu.

Meral Akşener, Levent Gültekin’i yalanladı: 'Mahkemeye vereceğim'

Levent Gültekin'in Meral Akşener'in seçimlerden önce kendisini arayarak İmamoğlu ve Yavaş için, "Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum?" dediği iddiasına Akşener'den yalanlama geldi.

Akşener: O seçim kazanılsın diye zehir içtim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trakya Bölgesi İstişare Toplantısı'nda Altılı Masa'da yaşanan adaylık krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, "Ben masa yıkmadım. O seçim kazanılabilsin diye ben zehir içtim zehir." dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2018 yılında Cumhurbaşkanı adayı olarak Abdullah Gül'ü önerdiğini söyleyen Akşener, "15 milletvekili için ricaya gittiğim akşam söyledi. Ben de arkadaşlarımızın beni aday gösterdiğini ve önceden ilan edildiğini, dolayısıyla arkadaşlarımın bunu kabul etmeyeceğini söyledim." ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'den de Akşener'in konuşması sonrası dikkat çekici bir açıklama geldi.

CHP Milletvekili Burcu Köksal kongrede bayıldı

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, partisinin Afyonkarahisar Merkez İlçe Kongresi'nde çıkan gerginliğin ardından bayıldı.

Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan, parasal sıkılaştırma ve enflasyon mesajı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası olarak tüm araçlarla parasal sıkılaştırma sürecine enflasyonda belirgin bir iyileşme sağlanana kadar devam edeceklerini vurguladı. Erkan, ''2024 yılında dezenflasyonun tesisi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.'' diye konuştu.

Olena Zelenska: Tarihi bir figüre değil, eşe ihtiyacım var

Ukrayna'nın First Lady'si Olena Zelenska, İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye özel bir röportaj verdi. 45 yaşındaki Zelenska, Rusya-Ukrayna savaşının ailesi üzerindeki duygusal etkisini anlattı. Ailesinin birlikte geçirmeyi özlediğini söyleyen Zelenska, "Bu biraz bencilce olabilir ama yanımda tarihi bir figüre değil, eşe ihtiyacım var. Ama ikimiz de güçlü kalıyoruz, hem duygusal hem de fiziksel olarak güçlüyüz. Savaşın üstesinden birlikte geleceğimize eminim." dedi.

Meral Akşener'den yerel seçim mesajı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Bursa'da yaptığı konuşmada yerel seçimle ilgili sert çıkışlarda bulundu. Seçimlere her yerde tek başına girecek gibi hazırlanacaklarını kaydeden Akşener, "Bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini tarttıracağız; kaç kilo ediyoruz göreceğiz" dedi.

Akşener eski ortaklarını yerden yere vurdu: Aziz milletimden özür diliyorum!

Büyük taarruzun yıldönümünde Afyonkarahisar'da Kocatepe'de miting düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı seçiminin kapsamlı bir değerlendirmesini yaptı. Seçimlerdeki ittifak ortaklarını yerden yere vurdu, seçim yenilgisini ilan etti ve milletten özür diledi.

Meral Akşener hakkında 7 yıl sonra takipsizlik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında, 2016 yılında “FETÖ suçlaması” iddiasıyla başlatılan soruşturmada savcılık, yedi yıl sonra kovuşturmaya yer olmadığı kararını verdi.

Akşener masadan kalkınca neler oldu? Saat saat anlattı!

Genel seçimler öncesinde partisinden istifa eden 27'inci dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sert bir açıklamayla masadan kalktığı gün olan 3 Mart sonrasında yaşananları anlattı. "Hepsi saat saat belgeli" diyen Çıray, Akşener'in nasıl ikna edildiğini ve 'İmamoğlu-Yavaş Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun' teklifinin aslında kimden geldiğini yazdı.

Toplam 172 haber.