Polemik

Polemik Haberleri

Kılıçdaroğlu İmamoğlu'nun 'önce kurultay' talebini reddetti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeye dair kulis bilgilerini canlı yayında anlatan gazeteci İsmail Saymaz, "İmamoğlu, ‘Partimizin değişime ihtiyacı var. Ben bu değişime önderlik yapabilirim. Yerel seçimlerden önce kongreye gidilmeli’ dedi. Kılıçdaroğlu ise karşı çıktı" iddiasında bulundu.

Ali Yüksel'den Bomba Açıklamalar

Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Ali Yüksel, BBNTÜRK ekranlarında yayınlanan ve moderatörlüğünü Usta Gazeteci Yazar Fehmi Çalmuk ’un yaptığı Politik Adam programına konuk oldu. Almanya Şeyhülislamının mecliste olmasını bir avantaj olarak değerlendiren yüksel, Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul Sözleşmesi’ne karşı tutumunun neden değişmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu.

'THY, BOTAŞ, TCDD satılacak' iddiasına yalanlama

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, "THY, BOTAŞ ve TCDD satılacak" iddialarına yalanlama geldi.

TÜRKİYE FETÖCÜ HESABI TARTIŞIYOR!

Twitter’da “cennet_dunya” kullanıcı adındaki hesabın yıllar önce yaptığı paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu.

Soylu'dan şok iddia: Kılıçdaroğlu bana kendi milletvekilinin kasetini bul dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'nun CHP'li bir milletvekilinin kasetini bulması için kendisine ricada bulunduğunu açıkladı.

Muharrem İnce bugün basın toplantısı düzenleyecek

Seçimlere 3 gün kala Ankara'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Dün yapılması planlanan İzmir ve Manisa mitinglerini sağlık sebeplerinden dolayı erteleyen Memleket Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bugün saat 14.00'te bir basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı. İnce, dün yayınladığı sosyal medya mesajında, FETÖ'nün, sahte dekont ve kasetlerle hakkında algı operasyonu başlatığını savunmuş, savcıları göreve çağırmıştı.

CHP ve İYİ Parti'den "kaset" iddialarına tepki: Kimse montajcılara inanmasın

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir ve Manisa mitinglerini sağlık problemleri nedeniyle iptal etti. Daha sonra sosyal medyadan bir açıklama yapan İnce, FETÖ tarafından sahte dekont ve kasetlerle hakkında bir algı operasyonu yapıldığını söyledi. Savcıları görev çağırdı. Yaşananlarla ilgili hem CHP hem de İYİ Parti cephesinden de açıklamalar var.

HDP'li Ahmet Türk'ten Akşener'e mesaj: İYİ Parti, HDP'nin varlığına alışmalı

HDP'li Ahmet Türk, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in son dönemde kendileriyle ilgili olumlu mesajlar verdiğini söyleyerek, Akşener ve tabanına çağrı yaptı. Türk, HDP'ye alışmaları gerektiğini ifade etti.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Alevi olduğunu neden şimdi söylüyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı bir videoda Alevi olduğunu söylemesiyle ilgili, "Bugüne kadar söylememiş de neden şimdi söylüyor?" dedi.

Şentop ve Varank Kızılay'ın çadır satmasından rahatsız!

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrasında Kızılay'a ilişkin olarak tepkiler oluşmuştu. Kızılay'ın çadır sattığına dair açıklamalarda bulunan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a AK Parti cephesinden tepki geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Kendisi çok yıprandı, bu süreçleri doğru yönetemediği çok aşikar. İstifa edecekse istifa etmesi lazım" dedi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ise "Bir kurumun itibarı şahısların kişisel düşüncelerinin, değerlendirmelerinin, itibarının ötesinde birşey, Kızılay'ı hepimizin koruması lazım. Bir kere Kızılay'ın satmak kelimesiyle bir araya gelmesi beni rahatsız ediyor" ifadelerini kullandı.

HDP'de 'dekorasyon' tartışmasına Sancar'dan yanıt: Doğru bulmuyorum

Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti’nin milletvekili adayı Cengiz Çandar'ın "HDP'deki sol kuruluşlar dekorasyon gibi" ifadesi için "HDP modeline hiç uymuyor. Esas olan sayı değil niteliktir" dedi.

Muharrem İnce'den 'ikinci tur' açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, canlı yayında açıklamalarda bulundu. İnce, "Kılıçdaroğlu sizin de aldığınız oylarla kaybederse siz de kaybetmiş olmayacak mısınız?" sorusuna "17 parti bir araya gelmişsin, 11 büyükşehir belediyesi senin. Televizyonların, gazetelerin, trilyonlarca lira Hazine paran var. Bütün bu imkanlar elinde olacak, 'Kaybedersem seni suçlu ilan ederim.' Öyle bir şey yok" yanıtını verdi. Memleket Partisi lideri, Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikinci tura kalması durumunda kimi destekleyeceği sorusu üzerine ise "İkinci tura ben kalmak istiyorum. Erdoğan'ın karşısında bu seçimi daha kolay ben alırım" dedi.

Kul hakkı yiyeni affetmeyeceğim

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Çatalca’da, ‘Çatalca Sığır Süt Yemi ve Mazot Dağıtımı’ törenine katıldı.

Milli Görüş Camiası Bu Mektubu Konuşuyor

Milli Görüş lideri merhum Başbakan Necmettin Erbakan' ile uzun yıllar siyaset arkadaşlığı yayan Milli Selamet Partisi Konya Milletvekili olan Şener Battal Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na zehir zemberek bir mektup gönderdiği. Mektubuna " 45 yıllık dostluğumuzun ardından bu mektubu yazdığım için üzgünüm" diye başlayan Şener Battal, 6'lı masanın istitfanı kullanmadan Karamollaoğlu'na "Yol yol arkadaşlarınız BİDEN- PKK- HDP- FETÖ ile kaybettiği koltuğun özlem ve hıncı ile iki dönek siyasetçi ve umudu olmayan iki parti başkanından ibarettir." dedi.

Kılıçdaroğlu: İki kırmızı çizgimiz var..!

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın Millet İttifakı'na yönelik terör örgütleriyle işbirliği eleştirilerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın kırmızı çizgilerinin vatan ve bayrak olduğunu söyledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de seçime yönelik mesajlar verdi. Akşener, "15 Mayıs sabahı, baharlar gelecek. Birlikte tarih yazacağız ve birlikte kazanacağız" dedi.

Sadullah Ergin: Adaylıktan çekilmeyeceğim

CHP'den aday gösterilen eski bakan Sadullah Ergin katıldığı televizyon programında, "Bizim AK Parti'den duygusal olarak kopuşumuzu hızlandıran olaylar Gezi olaylarıdır" dedi, adaylıktan çekilmeyeceğini söyledi.

Cübbeli Ahmet AK Partili iki kadını hedef aldı: Gavur musunuz?

'Cübbeli' lakabıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, isim vermeden Özlem Zengin ve Derya Yanık'ı hedef gösterdi: "Ya siz Müslüman mısınız, gâvur musunuz? ‘Kadının beyanı esastır’ diye bir şey olur mu?"

Öğretim üyesi AK Partili kadın milletvekillerini hedef aldı

Ebubekir Sofuoğlu, AK Partli kadınların fotoğraflarını, “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe'nin örtüsüne sarılı olsalar bile, Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar...” mesajı eşliğinde paylaştı.

İnce: Millet İttifakı kurulurken davet edilmedik, yok sayıldık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak için bir görüşmeleri olmadığını söyleyen Muharrem İnce, "Millet İttifakı’nı kurarken davet edilmedik, yok sayıldık" dedi.

Toplam 686 haber.