Polemik

Polemik Haberleri

'Ben kazanamazsam Kılıçdaroğlu'nun kazanmasını isterim'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye konuk olduğu CNN Türk'te Hakan Çelik'in canlı yayın konuğu oldu. Siyasi gündemi değerlendiren Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığına aday olacağını söyledi.

Akşener: İsveç'e bedeli ödetilmeli

İsveç'teki provokatif eyleme muhalefetten de tepki geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İsveç hükümetinin buna izin vermesini kınıyorum, bedeli ödetilmeli" dedi.

Kılıçdaroğlu 14 Mayıs'a 'tamam' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim için işaret ettiği 14 Mayıs tarihine ilişkin, "14 Mayıs olarak ifade ediyorlar. Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok. 14 Mayıs gelince de 'Yeter söz milletin.' dedik. Millet İttifakı da zaten bunu istiyor. Yeter söz milletin olacak." dedi.

MHP'den Arınç'a: Bozguncu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski TBMM Başkanı AKP'li Bülent Arınç'ın yaptığı açıklamalarla Cumhur İttifakı'nı sabot ettiğini söyledi. Arınç'a 'FETÖ'cü' ithamında bulunan Yalçın, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir yandan destek veriyor gibi görünürken, diğer yandan Cumhur İttifakının tutarlı ortağı MHP'ye saldırarak bozgunculuk yapıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e tepki: Eğer dürüstsen...!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e başörtüsünde anayasal düzenlemeyle ilgili sert sözlerle tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'ndan komutanlara: Siyaset istiyorsanız üniforma ile yapamazsınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK komutanlarına tepki gösterdiği açıklamasını hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Erdoğan bırak palavrayı. Benimle ilgili iftiralarını askerlere alkışlattın" dedi. TSK komuta kademesine seslenen Kılıçdaroğlu, "Siyaset istiyorsanız, o kutsal üniforma ile yapamazsınız. İzin vermem" dedi.

Bahçeli: 6'lı ganyanla bizi karıştırmayın

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Kızılcahamam kampı başladı. MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtlarken "ortak miting" sorusuna da yanıt verdi. Bahçeli, "6'lı ganyanla bizi karıştırıyorsunuz" diye konuştu.

Özgür Özel'den AK Parti'yi karıştıracak iddia

Süleyman Soylu’nun “Trol” dosyasını açıklayan CHP’li Özgür Özel şunları söyledi: “AKP’li Bülent Turan Meclis’te yanıma geldi, ‘İstifa ettirecek dosya bekledim’ dedi. Bakanda nasıl bir suç potansiyeli görüyorlarsa bunu bile az buldular.”

İddiaların odağındaki Emin Şen'den açıklama geldi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in iddialarına konu olan Emin Şen "Ben bakanlık müşaviri değilim. Komple faturaların önemli kısmı başka şirketlere ait. Avukatım hazırlık yapıyor. Soylu'ya danışmanlık verdiğim doğru. Resmi müşavirlik, memurluk doğru değil" dedi.

CHP'li Özgür Özel: Soylu'nun troll ordusu var

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Twitter, Telegram gibi sosyal ağlardaki 'troll orduları'nın Emin Şen adında biri tarafından yönetildiğini iddia etti.

Akşener: Önümüzdeki 5 ayda seçilebileceğin herhangi bir tarih yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener Erdoğan'a seslenerek, "Önümüzdeki 5 ayda seçilebileceğin herhangi bir tarih yok" dedi.

Kılıçdaroğlu: Dokunulmazlıklarımızı kaldırmazsanız namertsiniz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İYİ Partili Lütfü Türkkan ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle yapılacak olan yarınki görüşmeye tepki gösterdi. CHP Genel Başkanı, "CHP'nin milletvekillerinin, ben dahil dokunulmazlıklarını kaldırmazsanız namertsiniz" dedi.

Bahçeli: Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapılıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili "Düşmanca senaryolara taviz vermeyeceğiz. Menfur bir cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz, tamam demeyeceğiz. Sabrın boyun eğmek değil mücadele etmek olduğunu cümle aleme göstereceğiz. Karın ağrısı çekenlere, bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapanlara adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan'dır" dedi. Bahçeli, "Mezar başında video çekip yayınlayanlar, gözyaşı dökenken kayda aldıranlar fırsatçı vampirlerdir, ülkücülükle alakaları yoktur" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş CHP'li belediyelerin sine-i millete dönmesini önerdi

“İBB Başkanı İmamoğlu görevden alınacak” iddiası üzerine ABB Başkanı Yavaş’ın “Herhangi birimiz görevden alınırsa hepimiz istifa edelim, sine-i millete dönelim” çağrısı yaptığı iddia edildi.

Akşener: 28 Şubat'ın mağdurları bugünün zorbaları oldu

İYİ Parti lideri Akşener, “Ben Sayın Erdoğan giderken de buradaydım. 28 Şubat döneminde, o zamanının güçlülerinin yanında olanlar vardı. O zaman da haksızlığın karşısında durduk. O günün haksızlığa uğrayanları bugünün zorbaları oldular” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan kayyum iddiasına sert tepki: Aklın alamayacağı bir şey

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da düzenlenen 'Dijital Emek ve Emek 4.0 Çalıştayı'nda İBB'ye kayyum atanacak iddialarına sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu "İBB Başkanı'nı nasıl görevden alırız, rant elimizden gitti, nasıl geri alırız diye düşünüyorlar. Aklın ve mantığın almayacağı bir şey" ifadelerini kullandı.

Soylu: Derdimiz kayyum atamak değil, İBB'yi terörden arındırmak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik terör soruşturmasıyla ilgili olarak, "Bizim derdimiz kayyum atamak değil, böyle bir derdimiz de yok zaten. İlk gün söyledim ben, bizim derdimiz işimizi yapmak, oraya terör unsuru koyuyorsan o terör unsurundan oraya arındırmak" dedi.

Soylu'dan İmamoğlu açıklaması: Bugüne kadar 40 arama gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugüne kadar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla arasında 40 arama gerçekleştiğini, 20'sinde karşılıklı görüşme yapıldığını söyledi.

İmamoğlu: Ilık su demokratı değiliz!

İBB'ye açılan terör soruşturmasıyla ilgili konuşan İmamoğlu, "Ortaya koyacağımız belgeler, gerçekler, kolay lokma asla olmayacağımızın kanıtıdır. Bakan Bey'i ciddiye alma zamanı çoktan geçmiştir" dedi.

Toplam 621 haber.