Polemik

Polemik Haberleri

CHP Manisa İl Kongresi karıştı! Partililer arasında arbede yaşandı

CHP'nin Manisa İl Kongresi’nde ortalık karıştı. Genel başkanlığa adaylığını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı kongrede, bazı partililer kürsüye yönelince arbede yaşandı.

Mehmet Sevigen: Akşener'in İstanbul adayı Muharrem İnce!

Türkiye adım adım yerel seçimlere giderken partiler ve ittifakların illerde çıkaracağı adaylar merak ediliyor. Seçimde 81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararı alan İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, İstanbul ile ilgili olarak "Adayımıza çok şaşıracaksınız" açıklamasını yapmıştı. Bu ifade sonrası adayın kim olacağı merak edilirken CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen çarpıcı bir iddiada bulunarak Akşener'in adayını açıkladı.

Özgür Özel’den Genel Merkez’e 'kongre' suçlaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler kurultay öncesi yapılacak İstanbul İl Kongresi’ne çevrilirken, genel başkan adayı Özgür Özel’den kongrenin kaçırıldığı suçlaması geldi. İstanbul’un ilçelerindeki kongreleri “değişimcilerin” kazandığını söyleyen Özel, “İstanbul’u değişimcilerin kazandığı konuşulmasın diye kongreyi kaçırıyorlar.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Maharet, beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına yönelik tepki çeken hareketlerde bulunan 17 yaşındaki A.E.S.’nin tutuklanmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.” dedi.

Özgür Özel: Beni sırtımdan iten üç grup var

Babasının, kendisinin ve kızının arkadaş grupları tarafından, bu yola çıkmak için sırtından itildiğini belirten Özel, babası ve arkadaşlarının "Gözümüz açık mı gitsin, iktidar göremeyecek miyiz?" diyerek sitem ettiklerini söyledi.

Yerel seçimde ittifak tartışması

İYİ Parti yerel seçimde ittifak yapılmayacağını açıkladı, ancak Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'den dikkat çeken mesajlar geldi. Bahadır Erdem "Güç birliği yapmadan seçim kazanılmaz." dedi.

CHP’de Faik Öztrak ile Özgür Özel arasında “MYK” polemiği

CHP’de Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, partinin Karaman İl Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Toplantıda ikili arasında “MYK” polemiği yaşandı. CHP'de figür sayısının az olduğunu söyleyen Özgür Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset odakları aşındı, törpülendi ve görünmez oldu. MYK üyelerinin görünmesi lazım, biliniyor olması lazım.” dedi. Faik Öztrak bu sözlere, “MYK'daki tüm arkadaşlarımız, her yerde büyük kitleleri peşlerinden sürükleyebilecek, Türkiye'de her alanda önder olabilecek, kabiliyetlere sahip olan arkadaşlarımızdan oluşmuştur. Bu konuya açıklık getirmek istedim.” diye yanıt verdi.

CHP'den Akşener'in "ittifaksız seçim" kararına ilişkin açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in "ittifaksız yerel seçim" kararına ilişkin, "Yolları açık olsun, kendileri bilir" yorumunda bulundu. İYİ Parti’ye "Yolları açık olsun" diyen Öztrak’a yanıt Meclis’te basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavvat Dervişoğlu’ndan geldi. İşte CHP ile İYİ Parti arasındaki "ittifaksız seçim" tartışmasında son durum..

Sarıgül: Kılıçdaroğlu giderse CHP baraj altında kalır!

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlıktan ayrılması halinde CHP'nin barajın altında kalacağını söyledi.

CHP'de danışman krizi

Değişim tartışmaları ile bir süredir gündemde yer alan CHP'de danışman krizi çıktı.

Muharrem İnce seçimden sonra ilk kez konuştu: Muhalefetin kaybetme nedenlerini sıraladı

Büyük baskılar sonrası 14 Mayıs seçimleri öncesi adaylıktan çekilen ve seçimden sonra ilk kez konuşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefeti hedef aldı. İnce; seçimin kaybedilmesine KHK'lıları göreve iade etme vaadi, ABD taraftarlığı ve muhaliflerin AK Parti seçmenine hakaretlerinin neden olduğunu söyledi.

Bahçeli'den Akşener'e: Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tüm partilere yaptığı 'seçime ayrı ayrı girelim' çağrısıyla ilgili, "Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur" dedi.

CHP'li Başarır: Daha seçimlere 7 ay var, görüşmeler olacak

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Ayrı ayrı seçime girelim" çağrısını ve CHP'ye yönelttiği eleştirileri değerlendirdi. Eleştirileri saygıyla karşıladıklarını belirten Başarır, "Daha seçimlere 7 ay var, görüşmeler olacak." ifadesini kullandı.

CHP'de 'değişimciler' Kılıçdaroğlu ile ittifaktan umutsuz, Özgür Özel konusunda karamsar

Seçim sonrası değişim tartışmalarının devam ettiği bir yandan da yerel seçim sancısı yaşanıyor. Değişim yanlıları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yöneteceği bir parti yapısıyla yerel seçime gitmenin sıkıntılı olacağını savunuyor.

CHP Genel Merkezi: İmamoğlu Genel Başkan'ın söylediğini yapmış oldu

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarını değerlendiren CHP Sözcüsü Öztrak, "Genel Başkan'ın söylediğini yapmış oldu. Belediye başkanlarının başkanlıklarına devam etmesi gerektiğini söylemişti" dedi.

Özel: İmamoğlu’nun kararı İstanbul’a da Türkiye’ye de iyi gelecek

İmamoğlu’nun İstanbul kararını değerlendiren Özel, “Kısa vadede İstanbul’a, uzun vadede Türkiye’ye iyi gelecek bir karar” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'den MHP'ye bir yanıt daha

Gündeme dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yapmış olduğu çağrıya bir kez daha yanıt verdi. Zorlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamalarına da sert çıktı.

Diyanet Halil Konakcı hakkında inceleme başlattı

Diyanet, sosyal medyada Hatay için skandal ifadeler kullanan İmam Halil Konakcı hakkında inceleme başlattı.

İYİ Parti'den Devlet Bahçeli'nin çağrısına yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin seçimler için İYİ Parti'ye yaptığı çağrı sonrası İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan bir açıklama geldi. Açıklamada, "Güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti'de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!" ifadeleri yer aldı.

Toplam 742 haber.