Politik Muhit

Politik Muhit Haberleri

Mehmet Barlas hayatını kaybetti

Gazeteci, yazar Mehmet Barlas, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Şişli'de özel bir hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti.

Türk-İş: Yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL

Türk-İş, mayıs ayına ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı verilerini açıkladı.

Sandık başından manzaralar

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibarıyla başladı. Oy verme işlemleri saat 17.00'de sona erecek. İşte yurdun dört bir yanından oy verme işlemlerinden yansıyan kareler...

New York'taki Türkevi'ne saldıran sanık hakkında 'denetimli serbestlik' kararı

ABD'de Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğunun bulunduğu Türkevi'ne 22 Mayıs'ta demir levyeyle saldıran sanık Recep Akbıyık hakkında 'denetimli serbestlik' kararı verildi.

AB'den Twitter'a "sorumluluk" uyarısı

Avrupa Birliği (AB), birliğin dezenformasyonla mücadele için hazırladığı zorunlu olmayan uygulama kurallarından ayrılan Twitter'a sorumluluklarından kaçamayacağı uyarısında bulundu.

Japonya'da resmi konutta parti düzenleyen başbakanın oğluna uyarı

Japonya'da, Başbakan Kişida Fumio'nun sekreteri ve en büyük oğlu Kişida Şotaro'ya, babasının konutunda düzenlediği eğlence nedeniyle uyarı verildi.

Yurt dışında ikinci tur için kaç kişi oy kullandı? YSK son durumu açıkladı

28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu için yurt dışındaki temsilciliklerde oy verme işlemi sona erdi. Oy kullanma süresinin 12 günden 5 güne inmesine rağmen katılım oranı ve kullanılan oy sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı. Yüksek Seçim Kurulu, saat 20.15 itibarıyla yurt dışında oy kullanan seçmen sayısının 1 milyon 902 bin 417 olduğunu açıkladı. Gümrüklerde oy verme işlemi 28 Mayıs'a kadar devam edecek.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklendiği gibi değiştirmeyerek yüzde 8,50'de tuttu. Karar metninde faizin deprem sonrası toparlanmayı desteklemek için yeterli olduğu belirtildi.

Uğur Dündar vatandaşı küçümseyen muhalifleri eleştirdi

Seçimin sonucunu beğenmeyen bazı muhalifler, AK Parti'ye oy veren vatandaşlara ve depremzedelere yönelik ağır ifadeler kullandı. Bu ifadelere Uğur Dündar'ın yanıtı ise, "Vatandaşı küçümsemek, kendi aczini ve başarısızlığını itiraftan kaçmanın bir yoludur!" oldu.

İsveç medyası: Sinan Oğan Erdoğan'ı destekleyecek

İskandinav ülkesindeki medya kuruluşları, Erdoğan'ın konumunu değerlendirdi. "Kılıçdaroğlu'na karşı net bir üstünlüğü var" denilerek, NATO'ya üyelik meselesi ve Sinan Oğan'ın nasıl bir tavır takınabileceği mercek altına alındı.

Kovboy oyunu kullanmaya atıyla geldi!

Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye sandık başında. Oy vermeye farklı kostümler ve araçlarla gelen bazı vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. İşte sandık başlarından yansıyan renkli fotoğraflar...

Ünlü isimler oylarını böyle kullandı

Türkiye cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için sandık başında. Ünlü isimler de sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirdi.

Muharrem İnce adaylıktan çekildi

Son günlerde sosyal medya üzerinden seks kaseti ve banka dekontları ile tehdit edilen ve dün rahatsızlanarak programlarını iptal eden Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ankara'da basın açıklaması yaparak cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini ilan etti.

45 bin öğretmen ataması yapıldı

Cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen atama töreni gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, atamaların yaklaşık yarısının deprem bölgesine yapıldığını söylerken önemli açıklamalar yaptı.

Kemal Derviş öldü!

Eski devlet Bakanı, siyasetçi, ekonomist Kemal Derviş 74 yaşında hayatını kaybetti.

İstanbul mitingi dünya medyasında: 'Eşi benzeri görülmemiş'

AFP Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gövde gösterisi yaptığını yazdı, İngiliz basını İstanbul'da iktidar ve muhalefetin bir gün arayla gerçekleştirdiği mitingleri karşılaştırdı.

Hakan Atilla'ya yurt dışına çıkış yasağı

Halkbank'ın eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, pasaportuna el konularak kendisine yurt dışına çıkış yasağı getirildiğini duyurdu.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren seferleri başladı

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattının ilk seferi gerçekleşiyor. Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'ndan kalkan trenin durakları Kırıkkale, Yozgat ve Sivas olacak. Ankara-Sivas arasında demiryolu ile 12 saat olan seyahat süresi 2 saate inecek. Hattın resmi açılışı bugün yapılacak.

Devlet erkanı Anıtkabir'deydi

Devlet erkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 103. kuruluş yıldönümü için Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

Toplam 351 haber.