Politik Muhit

Politik Muhit Haberleri

İsmail Saymaz: Sinan Ateş'in katili azılı bir kapkaççıymış

Gazeteci İsmail Saymaz, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürüldüğü saldırının tetikçisi Eray Özyağcı'nın sabıka kaydını açıkladı: "Azılı bir kapkaççı ve hırsız."

İlber Ortaylı: Yaşamak için ayda 100 bin lira yeter

Ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı "Bizim standartlarımızda bir yaşam için evin ve araban olacak. Ayda 100 bin lira yeter" dedi.

Sinan Ateş'in ailesinden Semih Yalçın'a tepki: Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz

Sinan Ateş'in ailesinden Semih Yalçın'ın açıklamalarına tepki geldi. Ayşe Ateş, "Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz" dedi.

Ebubekir Şahin, üçüncü kez RTÜK Başkanlığı'na seçildi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'na Ebubekir Şahin yeniden seçildi.

Milli Görüş'ün Kurucu Hatibi Hasan Damar'dan Erdoğan Desteği

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın kurucularından  ve  kurulduğu günden bu yana Saadet Partisi hatibi olarak görev yapan Hasan Damar'dan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a beklenmedik bir  destek geldi.

The Economist'ten sktandal kapak!

İngiltere merkezli The Ekonomist dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarına dair hazırladığı dosyada, Türkiye’nin ‘diktatörlüğün eşiğinde’ olduğunu vurgulayan skandal ifadelere yer verdi.

EYT'liler ilk maaşını mart ayında alacak

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT'lilerin mart ayında maaşlarını alacağını söyledi.

Almanya'da telgraf gönderme dönemi sona erdi

Almanya'da bir zamanlar popüler olan telgraf hizmetleri yeni yılda sona erdi. Bir yılda gönderilen telgraf sayısına Almanlar 2022'nin son gününde ulaştı.

Hasta hükümlülere ceza indirimi ya da af geliyor

Adalet Bakanlığı hasta, yaşlı ve sakat hükümlüler için bir genelge yayımladı. Genelgeye göre, bu kişilerin cezaları hafifletilecek veya kaldırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan neyzen Niyazi Sayın'a ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, neyzen, ebru sanatçısı ve fotoğrafçı Niyazi Sayın'ı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyarette oğlu Bilal Erdoğan ile Üsküdar Belediye Bakanı Hilmi Türkmen de eşlik etti.

Sadettin Hülagü Cumhurbaşkanı başdanışmanı oldu

Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

“TRT World Forum 2022”den dünyaya çarpıcı mesajlar

Bu yıl altıncısı düzenlenen TRT World Forum’a 40 ülkeden 100’e yakın uluslararası bilinirliği olan konuşmacı katılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın açılış konuşmalarıyla başlayan Forum dünyanın dört bir yanından alanında etkin ismi ağırlıyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy de canlı video bağlantısı ile katılımı ise Forum’un en dikkat çeken anlarından birisi oldu.

SGK reddetti, mahkeme 'ödeyeceksin' dedi!

Akciğerle ilgili bir rahatsızlığı için gittiği hastanede kendisine kötü huylu akciğer zarı kanseri teşhisi konulan 62 yaşındaki N.Ç., bir kürü 15 bin TL olan ‘Nivolumab’ etken maddeli ilacın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, N.Ç.’nin doktorunun ayda 3 kür olmak üzere 6 ay boyunca kullanması için reçete ettiği ilacın yaklaşık toplam bedeli olan 300 bin TL’nin ihtiyati tedbir yoluyla SKG tarafından karşılanmasına hükmetti.

6 yaşındaki gelin olayında takipsizlik kararına HSK incelemesi

İstanbul'da 6 yaşında çocuğun cinsel istismarı olayıyla ilgili 2012 yılında takipsizlik kararı veren savcı hakkında HSK inceleme başlattı.

FETÖ firarisi Akın İpek, Türkiye aleyhine açtığı tazminat davasını kaybetti

Koza Altın'ın eski patronu FETÖ firarisi Akın İpek, 2018'de Türkiye aleyhine Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezinde (ICSID) açtığı tazminat davasını kaybetti.

BİM CEO'su Galip Aykaç Gıda Perakendecileri Derneği başkanlığından istifa etti

BİM CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği başkanlığından istifa etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Tatlıses ile birlikte türkü söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da gençlerle buluşmasında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile birlikte türkü söyledi.

Fatih Tezcan hakkında beraat kararı

Sosyal medya hesabından istinaf mahkemesi heyeti hakimlerini hedef gösterdiği iddiasıyla yargılanan gazeteci Fatih Tezcan için beraat kararı verildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi son yolculuğuna uğurlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün gece yaşamını yitiren 68 yaşındaki kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, İzmit'te son yolculuğuna uğurlandı.

Toplam 307 haber.