Ahmet Davutoğlu AK Parti'de neler Yaşamış Neler ?

Ahmet Davutoğlu AK Parti'de neler Yaşamış Neler ?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Ahmet Davutoğlu'nun ak Parti'den ayrılma sürecinin perde arkasını genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'a anlatırken önemli açıklamalarda bulundu.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Siyaseti de çok fazla naif yapan birisiydi.

Ak Parti’de o dönemde yaşadıklarına bir milletvekili olarak şahit olduğum için söylüyorum. Ak Parti’de yaşananlar, herhangi bir partide, hele ki yol arkadaşım dediklerinin yapabileceği falan bir şey değil. Siyasette çok ender rastlanan bir şeydi.

partideki, ülkedeki kirlenmişliği arındırmak için yaptığı çalışmaya, verdiği mücadeleye ve bugün Sedat Peker’in diline düşmüş ne kadar kirlenmiş adam varsa hepsinin onun üzerine çullanmasından. Parti’de gücü yoktu, siyaseti de çok fazla naif yapan birisiydi.

Başbakan olduktan 1-2 ay sonra Ahmet Davutoğlu’nun arkasından işler çevirmeye başlandı.

İşte bu Pelikancılar denen yapılar vardır, gazetecilerden vardır, siyasetçilerden vardır. Özellikle İstanbul’dan gelmiş, Sayın Cumhurbaşkanı’nın belediye başkanlığı döneminde etrafında olan ve partide Sayın Cumhurbaşkanı yukarı çıkıyor, aşağıyı da hala o idare etsin kafasıyla hala her türlü şeyi karıştıranlar var. Onlardır bu memleketi bu hale getirenler

‘kral çıplak’ 2018’de, 2017’de demişiz,
 O zaman gittiğimiz yerlerde ‘aman hocam Cumhurbaşkanı’mıza yanlış yapmayalım, sizi seviyoruz diyen’ adamlar bir sene sonra 2017’de 2018’de başlamıştı bu iş böyle gitmiyor diye. Şimdi geçen gün Bülent Bey dedi ya ‘kral çıplak’ diye, biz ‘kral çıplak’ 2018’de, 2017’de demişiz, Sayın Başbakan demiş.

Günaydın Bülent Arınç

Politik Adam: Ona günaydın mı demeniz lazım?

Feramuz Üstün: Günaydın da demek lazım, biraz geç kaldı, herkesin bir zamanı var bilemiyorum artık ama Sayın Başbakan gönül bağı olduğu üniversiteye, kendi arkadaşları tarafından bağırttıra bağırttıra el kondu, öğrencileri kapının önüne koydular.

Politik Adam: Çöküldü mü?
Feramuz Üstün: Üniversiteye çöküldü, vakıflarla ilgili bir sürü methiyeler dizdikten sonra, ne kadar önemli olduğunu anlattıktan sonra ilk defa bir vakı…

Başbakan Olduğunda Delege Çalışması Yapıldı
Ahmet Davutoğlu Van'da 35 tane şehidimizi o hıçkırıklar arasında yolcularken, son yolculuğuna yolcularken, AKP Genel Merkez, Cumhurbaşkanı bilgisi dâhilinde, İl Başkanları aralarında delege çalışması yapılıyordu. Ya bu Ahmet Davutoğlu'na yapılmış tamamı 

Politik Adam: Yani 1 Kasım seçimine Ahmet Davutoğlu bu şartlarda mı gitti?

Feramuz Üstün: Bu şartlarda gitti tabii. 12 Eylül kongresi yapacağı zaman liste verildi, bununla gideceksin,

  Bizde de yapmadığı müddetçe, çarka uymadığı müddetçe, yapmadığın zaman, temiz kaldığın zaman, Ahmet Davutoğlu bunun en iyi örneğidir. Temiz kaldığın zaman, 3-5 müteahhit, 3-5 tane gazeteci sana öyle iftiralar atar ki, çıkamazsın içinden.

Pelikan Grubuyla Baş Edemedi

Politik Adam: Ya koskoca Ahmet Davutoğlu hoca, bu pelikan grubuyla baş edemedi mi?

 Edemezdi. Ahmet Davutoğlu dediğiniz akademisyendi, siyasetçi değildi, bir de hakikaten o kadar çok naif yönü vardır ki, herkesi kendi gibi bilir. Karşısındaki hiç kimsenin yalan söyleme ihtimalini, sahtekârlık yapacağını düşünmez yani. Şimdi bu insan % 49,5 oy almışken, mesela Ankara’daki Çubuk İlçe Başkanı’nı atayamayacak duruma getirildi. Ondan sonra dedi, ya bu devlet tıkanacak, devlet bedel ödeyeceğine, millet bedel ödeyeceğine ben ödeyeyim dedi, kenara çekildi