mec Haberleri

mec Haberleri

mec haberleri, haber editörü mec tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Fed'in faiz kararı açıklandı

ABD Merkez Bankası (Fed) Eylül toplantısında faiz oranını değiştirmedi. Banka politika faizini yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tuttu.

Sezgin Tanrıkulu hakkındaki fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

Yazar Eşber Yağmurdereli yoğun bakıma kaldırıldı

Yazar Eşber Yağmurdereli, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle İzmir'de yoğun bakıma kaldırıldı. Yağmurdereli'nin sağlık durumu ile ilgili gelişmeyi duyuran Ferhat Tunç, "Dileğim odur ki bu badireyi de atlatmış olsun ve yeniden birlikte olacağımız günler için yaşasın" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Toplantıda öncelikli başlıklar ekonomi ve dış politika olacak.

Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan ve 3 saat süren Yüksek Askeri Şura sona erdi.

Tanju Özcan'dan ilk açıklama

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'den ihraç edildi. Özcan, kararın ardından yaptığı ilk açıklamada "Bay Kemal’e hayırlı olsun. Bu kararı vererek önündeki Atatürkçü engelleri kaldırmaya kararlı olduğunu gösterdi" dedi.

CHP Tanju Özcan'ı ihraç etti

CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun bugünkü toplantısında (26.07.2023)  Tanju Özcan hakkında CHP Tüzüğünün 68. Maddesi 1- a) ve 1- b) fıkraları uyarınca kesin çıkarma cezası verdi.

Ladik Belediye Başkanı hayatını kaybetti

Samsun'da Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, bir süredir göğüs kanseri tedavisi gördüğü hastane kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kabine bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe'de Kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantının öncelikli gündemi dış politikadaki gelişmeler olacak. Ekonomi ve iç siyasete ilişkin başlıklar da değerlendirilecek.

İspanya'da anket sonuçlarına göre seçimin galibi belli oldu

İspanya, milletvekili seçimleri için bugün sandık başına gitti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenski ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile telefonda görüştü. Görüşmede tahıl koridoru anlaşmasının uzatılması ele alındı.

'Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden özür diliyorum'

İYİ Partili Bilge Yılmaz çok konuşulacak bir seçim değerlendirmesi yaptı. Yılmaz, muhalefetin seçimi kaybetmenin sorumluluğunu üstlenmek zorunda olduğunu belirterek "Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden samimi olarak özür diliyorum" dedi.

Adalet Bakanı'ndan Covid-19 iznindeki hükümlülere yönelik düzenlemeye ilişkin paylaşım

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifi bir 'af' düzenlemesi olmayıp Covid-19 izninde bulunan koşullu salıverilme tarihine belli bir süre kalmış iyi halli hükümlülerin kalan cezasının denetimli serbestlik altında çektirilmesidir." ifadelerini kullandı.

Memur ve emekli maaşına zam Meclis'ten geçti

Memur ve emekli maaşına zammı da içeren torba yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasayla en düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya çıkacak, emekli aylıklarına yüzde 25 zam yapılacak.

Erdoğan depremin maliyetini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ülke ekonomisine maliyetinin toplam 104 milyar dolar olarak hesaplandığını belirtti. Erdoğan, yapımı tamamlanan konutların teslimatına da, Ekim ve Kasım aylarında başlanacağını aktardı.

Gazeteci Levent Gültekin'den Kılıçdaroğlu ile ilgili bomba iddia!

Seçimler öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığını iddia ettiği bir görüşmeyi aktaran gazeteci Levent Gültekin, "Kılıçdaroğlu’na adaylığı için bu ülke için son şans, bu şansı heba etme dedim. Kılıçdaroğlu bana 'Ülke bitti hiçbirimizin kurtarma şansı yok' dedi. 'Kemal Bey o zaman aday olma lütfen' dedim, bana 'Adaylığımı engelleme şansım yok' dedi" ifadelerini kullandı.Gültekin'in iddiaları ile ilgili CHP Genel Merkezi'nden açıklama geldi.

Toplam 309 haber.