mec Haberleri

mec Haberleri

mec haberleri, haber editörü mec tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

YSK kesin milletvekili sonuçlarını açıkladı İşte Meclis'te sandalye dağılımı!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs'ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin sonuçlarına ilişkin kararın ilan edilmek üzere Resmi Gazete'ye gönderildiğini bildirdi.

Külliye'de 320 bin kişi toplandı

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerini, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Oyların yüzde 52,16'sını alan Erdoğan, seçim zaferi sonrası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklamalarda bulundu. Seçimin kazananının tüm Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz kararını Türkiye Yüzyılı'ndan yana kullanmıştır. Bugün kimse kaybetmemiştir. 85 milyonun tamamı kazanmıştır. Kimseye kırgın, küskün öfkeli değiliz" ifadelerini kullandı. Konuşmasına Türkiye Yüzyılı vurgusu yaparak devam eden Erdoğan, "Bu yolda beraber yürüdük. Sizler bu görevi yine bize verdiniz. Türkiye Yüzyılı'nı beraber inşa ve ihyaya devam ediyoruz" dedi.

İkinci Tur'da son durum

Seçim Sonuçları 2023: 28 Mayıs Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları.. 81 ilde oy verme işleminin tamamlanması ve YSK'nın seçim sonuçlarına dair yayın yasağını kaldırması ardından, Türkiye Geneli Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçim sonuçlarına dair son dakika verileri gelmeye başladı. Bulundukları il ve genel seçim sonuçlarını merak eden seçmenler, seçim sonuçlarını anlık olarak takip ediyor. 

CHP Sözcüsü Öztrak: Nefes nefese bir yarış var

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turuna ilişkin, "Bizim sistemlerimiz çalışıyor. Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var" dedi.

Seçim yasakları kaldırıldı! İşte ilk sonuçlar!

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal kılıçdaroğlu'nun yarıştığı cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda seçim yasakları kaldırıldı ve sandık sonuçları yayınlanmaya başladı.

YÖK'ten vakıf üniversitelerine ücret uyarısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından vakıf yükseköğretim kurumlarına gönderilen 'Eğitim ve Öğretim Ücreti' konulu yazıda, bazı vakıf yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim ücretlerine enflasyon oranının üzerinde zam yaptıklarına ilişkin şikayetler olduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu'nun SMS’leri yasaklandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SMS göndermesini engellemek için yasak kararı aldı. BTK, GSM operatörlerini yaptırım uygulamakla da tehdit etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya: “Sağa sola savrulanların milliyetçiliğini sorgulamak lazım!”

Millet İttifakı’na desteğini açıklayan Ümit Özdağ’a seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya “Milliyetçiliğin belirli bir tanımı var. Hiçbir milliyetçiye kimsenin yol tarif etmemesi lazım. Temel kural ve ilkeler milliyetçiyi zaten olması gerektiği yere konumlandırır. Sağa sola savrulanların milliyetçiliğini sorgulamak lazım”

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, politika faizini beklendiği gibi değiştirmeyerek yüzde 8,50'de tuttu. Karar metninde faizin deprem sonrası toparlanmayı desteklemek için yeterli olduğu belirtildi.

TÜRKİYE FETÖCÜ HESABI TARTIŞIYOR!

Twitter’da “cennet_dunya” kullanıcı adındaki hesabın yıllar önce yaptığı paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu.

Uğur Dündar vatandaşı küçümseyen muhalifleri eleştirdi

Seçimin sonucunu beğenmeyen bazı muhalifler, AK Parti'ye oy veren vatandaşlara ve depremzedelere yönelik ağır ifadeler kullandı. Bu ifadelere Uğur Dündar'ın yanıtı ise, "Vatandaşı küçümsemek, kendi aczini ve başarısızlığını itiraftan kaçmanın bir yoludur!" oldu.

Erdoğan Balkon konuşmasını yaptı: Açık ara öndeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşmasını yaptı. Seçim sonuçlarını 'Açık ara öndeyiz' diyerek seçim sonuçlarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yurt dışı oylar tamamıyla ülkemize intikal etmiş değil, sayımlar sürüyor. İlk turda biteceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Açılan sandıklara göre son durum

Türkiye genelinde milyonlarca seçmen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için sandık başına gitti. İşte saat 09.45 itibarıyla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son durum...

Muharrem İnce adaylıktan çekildi

Son günlerde sosyal medya üzerinden seks kaseti ve banka dekontları ile tehdit edilen ve dün rahatsızlanarak programlarını iptal eden Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ankara'da basın açıklaması yaparak cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini ilan etti.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin eşinden boşanıyor

Dünyanın en genç başbakanı olarak Finlandiya'yı yöneten, ancak geçen ayki seçimleri kaybeden Sanna Marin, özel hayatında da değişim yaşıyor. Başbakan, 19 yıldır birlikte olduğu, üç yıldır evli olduğu eşinden boşanıyor.

Kamu işçisine yüzde 45 zam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 700 bin kamu işçisini ilgilendiren zammı Beştepe'de açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Epeyce ayrıntısı bulunan çerçeve neticesiyle refah payı dahil yüzde 45 zam yapıyoruz. En düşük kamu işçisi ücretinde 15 bin liraya çıkarıyoruz. İş primi ödemesi bulunmayan işçilere yüzde 4-6 arasında prim ödemesi uygulamasını da getiriyoruz. Ayrıca gazi, terör mağduru ve şehit mağduru işçilerimizin çıplak ücretlerine yüzde 10'luk ilave yapıyoruz. Fazla çalışma ücretlerinde yüzde 70'lik artışa gidiyoruz. Gece çalışanların ücretlerini yüzde 8 zamlı ödenmesini öngörüyoruz. Giyim ve yemek yardımlarının rakamlarını güncelleyerek ücret zammı oranında artırıyoruz. Ek ödeme, tediye dışı ikramiye gibi başlıklarda da artışlar yapıyoruz" dedi.

Toplam 274 haber.