Süleyman Soylu Haberleri

Süleyman Soylu Haberleri

Sel felaketinde can kaybı 14'e yükseldi

Adıyaman ve Şanlıurfa’yı etkisi altına alan sağanak yağmur sele neden oldu. Sel felaketinde Şanlıurfa'da 12 kişi, Adıyaman'da 2 kişi hayatını kaybetti. Kayıp 5 kişi ise aranıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hayatını kaybedenler arasında 1 buçuk yaşında bir çocuğun da olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Depremde 48 bin 448 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile birlikte Malatya Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, depremlerde can kaybının 48 bin 448'e yükseldiğini açıkladı. Sosyal medyadaki provokatif paylaşımlara tepki gösteren Bakan Soylu, "Sosyal medya üzerinden yalan haber tekrarlanmakta. Milletimiz devletimiz gayret içinde. Bir çok yalanla insanımızın moralini bozmak doğru bir yaklaşım değil" dedi.

Bakan Soylu: Türkiye'deki en üst düzey terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren Abluka Bestler Dereler Operasyonu'nda Türkiye'deki en üst düzey terörist olan Hamiyet Yalçınkaya'nın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Depremlerde can kaybı 47 bin 932'ye yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 47 bin 932'ye yükseldiğini duyurdu. Soylu hayatını kaybedenlerinin 6 bin 265'inin yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Soylu: Askerin kışladan geç çıktığı iddiası başından beri spekülasyon!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgesinde askerin kışladan geç çıktığı iddialarını yanıtlarken, "Bu konu başından beri speküle ediliyor" dedi.

Bakan soylu uyardı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgesinde acil yıkılacak, orta hasarlı ve ağır hasarlı binalar olduğunu altını çizerek "Ağır hasarlı binalardan ve acil yıkılacak binalardan kesinlikle ev eşyası alınmaması gerekir. Bu binaların yanından geçmek de doğru değildir ve yasaktır" dedi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise Malatya'da yapılacak yeni yapılarla ilgili bilgi verirken "Esnaf için geçici iş yerleri kurulumuna başlıyoruz" açıklamasını yaptı.

Üç bakandan ortak açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman’da deprem felaketinin 18. gününde son durum ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, "İlk günden beri hiçbir güvenlik sorunu yaşanmadı. Ülkenin tüm kapasitesiyle buradayız." ifadelerini kullandı. Bakan Kurum ise ilk günden itibaren seferber halde çalışıldığını vurgularken, "164 bin 321 bina ağır hasarlı. 200 bin konut projesini bilim insanlarımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz." dedi.

Can kaybı 43 bin 556'ya yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'daki Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan TRT Haber canlı yayınında Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Yüzlerce kişi hakkında suçduyurusu: Cumhurbaşkanı'ndan yerel memura kadar...

Türkiye'yi sarsan depremde yaşanan can kayıplarıyla ilgili olarak; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Telekominikasyon şirketleri, müteahhitler ve birçok bürokrat hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ağır hasarlı binalara giriş yasaklandı

Afet bölgelerindeki acil yıkılacak veya ağır hasarlı binalara girişler yasaklandı. Açıklama, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu, deprem hareketliliğin devam etmesi nedeniyle ağır hasarlı veya yıkılmak üzere olan evlere girilmemesi için kolluk birimlerine talimat verildiğini söyledi. İçişleri Bakanı, depremin ardından taşıma ve kira ücretlerinde yaşanan fahiş fiyat artışlarına da sert tepki gösterdi.

Devlet Depremde Uyudu Mu ?

Genel yayın Yönetimiz Fehmi Çalmuk, "Haşere-i Mübeşşere" isimli köşe yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun deprem bölgesinde yaşadıklarına ilişkin ilginç anekdotları okuyucu ile paylaştı.

Can kaybı 39 bin 672'ye yükseldi

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olan ve 10 ili etkileyen depremlerin 12. gününde arama kurtarma ve afetzedelere yardım faaliyeti sürüyor. İçişleri Bakanı Soylu, şu ana kadar 39 bin 672 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Soylu: Antakya'da iki konuttan biri yıkık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Binaların yüzde 40'ında hasar tespit edildi. Delil toplanmadan enkaz kaldırılmıyor. Antakya'da iki konuttan biri yıkık" dedi.

Bakan Soylu: Milletin duygularıyla oynayan herkese hesabını en net şekilde sorarız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘bir Afganlının altın hırsızlığı için enkazdan çıkan cesetlerin elini kestiği’ iddiasını yalanladı, bu iddiayı ortaya atan kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Soylu'dan deprem açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahrammaraş'taki 7.4 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisi’ne sert sözler: Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek

İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu, son günlerde bazı ülkelerin konsolosluklarını kapatmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, ABD Büyükelçisi'ne seslenerek, “Amerikan büyükelçisine buradan söylüyorum. Hangi gazetecilere yazı yazdırdığını biliyorum. Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek. Çok net söylüyorum. Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek. Neleri yaptırdığınızı, hangi adımları attırdığınızı, Türkiye'yi nasıl karıştırmak istediğinizi net bir şekilde biliyorum. O pis ellerinizi, o maskeli, sırıtan yüzlerinizi Türkiye'nin üzerinden çekiniz" dedi.

Özgür Özel'den AK Parti'yi karıştıracak iddia

Süleyman Soylu’nun “Trol” dosyasını açıklayan CHP’li Özgür Özel şunları söyledi: “AKP’li Bülent Turan Meclis’te yanıma geldi, ‘İstifa ettirecek dosya bekledim’ dedi. Bakanda nasıl bir suç potansiyeli görüyorlarsa bunu bile az buldular.”

İddiaların odağındaki Emin Şen'den açıklama geldi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in iddialarına konu olan Emin Şen "Ben bakanlık müşaviri değilim. Komple faturaların önemli kısmı başka şirketlere ait. Avukatım hazırlık yapıyor. Soylu'ya danışmanlık verdiğim doğru. Resmi müşavirlik, memurluk doğru değil" dedi.

CHP'li Özgür Özel: Soylu'nun troll ordusu var

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Twitter, Telegram gibi sosyal ağlardaki 'troll orduları'nın Emin Şen adında biri tarafından yönetildiğini iddia etti.

İçişleri Bakanı Soylu'dan 'Sinan Ateş cinayeti' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetinin failleriyle ilgili herhangi bir bilinmezliğin söz konusu olmadığını söyledi. 

Soylu: Derdimiz kayyum atamak değil, İBB'yi terörden arındırmak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik terör soruşturmasıyla ilgili olarak, "Bizim derdimiz kayyum atamak değil, böyle bir derdimiz de yok zaten. İlk gün söyledim ben, bizim derdimiz işimizi yapmak, oraya terör unsuru koyuyorsan o terör unsurundan oraya arındırmak" dedi.

Soylu'dan İmamoğlu açıklaması: Bugüne kadar 40 arama gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugüne kadar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla arasında 40 arama gerçekleştiğini, 20'sinde karşılıklı görüşme yapıldığını söyledi.

İmamoğlu: Ilık su demokratı değiliz!

İBB'ye açılan terör soruşturmasıyla ilgili konuşan İmamoğlu, "Ortaya koyacağımız belgeler, gerçekler, kolay lokma asla olmayacağımızın kanıtıdır. Bakan Bey'i ciddiye alma zamanı çoktan geçmiştir" dedi.

Soylu: Ateş bacayı sarmış!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li bazı belediyelerdeki işe alım süreciyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya ağır sözler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararının ardından CHP Grup Toplantısı'na CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte geldi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP lideri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sert yanıt vererek, "Sen kimsin Ekrem İmamoğlu kim? Sen Ekrem İmamoğlu'nun tırnağı bile olamazsın. Adını ağzına almak için önce ağzını yıkayacaksın" dedi.

Soylu: Mahkemeyi etkilemeye çalışıyorlar. Buna Bizans oyunu derler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasına ilişkin "Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar, biz yapsak çarmıha gererler!" açıklamasında bulundu.

Meclis Genel Kurulu'nda gerilim

İçişleri Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçe görüşmeleri sırasında CHP adına kürsüye gelen Grup Başkanvekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik "Elinden geleni ardına koyarsan şerefsizsin" ifadelerini kullandı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da yaptığı konuşmada "Senden ala FETÖ'cü mü var? Sen FETÖ'nün cumhurbaşkanı adayıydın darbe gerçekleştirilseydi. Sen 2010 referandumunda evet için FETÖ'nün talimatı ile çalıştın mı çalışmadın mı onu anlat?" dedi.

Özdağ'dan suikast iddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisiyle temasa geçen üst düzey bir bürokratın "suikast amacıyla iki eylem grubu oluşturduğu bilgisini verdiğini" iddia etti

Soylu'dan HDP'ye: Kimi dağa gönderdiğinizi biliyoruz

TBMM Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2023 bütçe tekliflerinin görüşülmesine başlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşması sırasında HDP'ye yüklendi. Bakan Soylu, "Kimi dağa gönderdiğinizi biliyoruz" dedi.

Bakan Soylu’dan meraklandıran Kılıçdaroğlu paylaşımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından merak uyandıran bir paylaşımda bulundu. ‘FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve bilumum kaçkınların sözcüsü’ diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Bakan Soylu, “4 sorunun 3'ü cevaplandı dördüncüsü de yarın. Üzülüyorum ama Mansur, Akşener, Ekrem ellerini ovuşturacak” ifadelerini kullandı.