Pkk Haberleri

Pkk Haberleri

İbrahim Kalın: PKK/YPG bizim için meşru hedef

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Katar merkezli El Cezire televizyonuna mülakat verdi. 

MİT'ten Kuzey Irak'ta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın sözde istihbarat yöneticisi Fatma Onur'u, Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Kalın İsveç devlet televizyonuyla röportajını yarıda kesti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç devlet televizyonu muhabirinin sorularına tepki gösterdi ve "Bu PKK dili, bu FETÖ dili, bu dürüst gazetecilik değil" diyerek yayını terk etti.

14 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 14 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Zulme sessiz kalmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 38. Toplantısı Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yunanistan'daki Müslüman Türk azınlığına yönelik haksız ve hukuksuz uygulamalar artarak devam ediyor. Yunanistan'daki kardeşlerimizin dini liderleri tanınmıyor, vakıfları ve hakları gasp ediliyor. Kimlikleri reddediliyor. İslam alemi Yunanistan'da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalıdır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dökülen bu kanda bölücü terör örgütü kadar DEAŞ'la mücadele kapsamında bu teröristleri silaha ve desteğe boğanların da payı vardır. İlk günden beri proje mahsulü yapı olduğu bilinen DEAŞ'la mücadelede PKK'ya destek verme artık son bulmalıdır. Ülkemizle birlikte Suriye ve Irak'ın da toprak bütünlüğüne tehdit oluşturan bu örgütün kökünü kazımakta kararlıyız" ifadesini kullandı. Erdoğan " İslam ülkeleri olarak ticari ve ekonomik işbirliğimizi daha da ilerlemeliyiz" değerlendirmesinde de bulundu.

İsveç Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. PKK destekçilerinin Stokholm'deki eylemi kınandı.

MİT'ten Kuzey Irak'ta operasyon

MİT, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlediği operasyonla, terör örgütü PKK'nın sözde kadın yapılanması sorumlularından Norşin Afrin ve 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

Anayasa Komisyonu'ndan Semra Güzel kararı

TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, HDP'li Semra Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğu ile karar aldı.

Pençe-Şimşek şehitleri için tören

Terör örgütü PKK mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız ve Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner için tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı tutuklandı

'Terör propagandası yapmak' suçundan gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı tutuklanarak Sincan Kapalı Kadın Cezaevi'ne gönderildi. Öte yandan Fincancı'nın savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı. Fincancı ifadesinde, "Canlı bağlantı için arayan kişiyi tanımıyordum. Yine söz konusu yayın kuruluşunun PKK silahlı terör örgütünün irtibatlı ve geçmiş haberlerini, yayınlarını bilmiyorum" dedi.

Bakan Akar'dan 'kimyasal silah' açıklaması: İddia değil iftira

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'nın kimyasal silah kullandığı iddialarına tepki gösterdi, "Bir iddia değil, son derece alçakça bir iftira" dedi.

MİT'ten Suriye'de nokta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'de düzenlediği operasyonla terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Çavreş tugayı sabotaj taburu sorumlusu "Amed Dorşin" kod adlı terörist Eyyüp Yakut'u etkisiz hale getirdi.

TTB Başkanı'nın 'kimyasal silah' iddiasına soruşturma

TSK'nın terör operasyonlarında kimyasal silah kullandığını iddia eden Türk Tabipleri Birliği Başkanı Fincancı hakkında savcılık soruşturma başlattı.

MİT'ten Gara'da PKK'ya operasyon

PKK'nın sözde Gara Sağlık Komitesi Sorumlusu Kendal Pirsus, MİT tarafından yapılan nokta operasyonu ile etkisiz hale getirildi.

MİT'ten Suriye'de operasyon

MİT'in operasyonuyla kırmızı kategoride aranan PKK/KCK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

MİT'ten sınırda operasyon

MİT, biri kırmızı bültenle aranan iki PKK/KCK'lı teröristi sınır hattında yakaladı. Türkiye'ye getirilen teröristlerden Atilla Çiçek'in 25 Eylül 2012'de Tunceli'de 6 asker ve bir sivilin şehit edildiği bombalı saldırının faillerinden olduğu, Hüseyin Yıldırım'ın Suriye ve Irak'ta sözde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği tespit edildi.

ABD askerlerinden Suriye'de PKK/YPG'li teröristlere silahlı eğitim

ABD askerleri, Suriye'de Haseke ilinin doğusundaki Malikiyye ilçesinde Türkiye ve Irak sınırına yakın bölgede PKK/YPG'li teröristlere silahlı eğitim verdi.

Eski HDP milletvekili Semra Güzel yakalandı

SON DAKİKA HABERİ: Öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları basına yansıyan ve yasama dokunulmazlığı kaldırılan eski HDP milletvekili Semra Güzel, Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti'nin operasyonu ile yakalandı.

Şanlıurfa'da karakola saldırı: Bir asker şehit

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinin Suriye sınırındaki Çiçekalan Hudut Karakolu'na, PKK/YPG'li teröristler tarafından havan saldırısı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, saldırıda 1 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını açıkladı.

PKK'dan Karkamış'a havan saldırısı

Gaziantep'in Karkamış ilçesine, PKK/YPG’li teröristler tarafından Suriye topraklarından havan saldırısı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmazken, teröristlerin bulunduğu bölge topçu birlikleri tarafından ateş altına alındı.

MİT'ten Suriye'de operasyon: PKK/YPG'nin sözde eyalet yöneticisi etkisiz hale getirildi

MİT, Suriye'nin kuzeyindeki Kamışlı'da düzenlediği operasyonla terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Kamışlı eyalet yöneticisi Muhsin Yağan'ı etkisiz hale getirdi.

MİT'ten Kamışlı'da nokta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Suriye'nin kuzey doğusundaki Kamışlı'da gerçekleştirdiği operasyonla, terör örgütünün üst düzey isimlerinden Mehmud Rebani'nin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MİT'ten nokta operasyon! 7 terörist etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlediği operasyonla, terör örgütü PKK'nın sözde Gara lojistik sorumlusu Azad Yandı'nın da arasında olduğu 7 terörist etkisiz hale getirildi.

MİT'ten terör örgütüne operasyon: Sözde yürütme konseyi üyesi öldürüldü

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Aynularab yürütme konseyi üyesi Erhan Arman'ı düzenlediği özel operasyonla etkisiz hale getirdi.

Fransız Parlamenterleri Korku Aldı...PKK ve FETÖ'ye Koruma Kalkanı

Batı diplomatların Tahran zirvesinde üç liderin el ele tutuşarak vererek sergilediği güç gösterisi fotoğraflarına ilişkin endişelerine bir yenisi daha eklendi.102 Fransa Parlamentosu üyesi, Rojava'da uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve uluslararası alanda tanınması çağrısında bulundu. Parlamenterler, ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın için “savaş çılğınlığı” yaptığı iddiasında bulunuldu.

MSB: 25 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

MSB, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde 25 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

MİT'ten nokta operasyon: PKK/YPG'ye üst düzey darbe

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonuyla terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi etkisiz hale getirildi.

MİT binbaşıyı şehit eden teröristi yurtdışında yakaladı

MİT yeni bir yurtdışı operasyona imza attı. Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Kulaksız'ın şehit edildiği 2015'teki saldırının faili PKK'lı Savaş Çelik yurtdışında yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

MİT'ten Kuzey Irak'ta nokta operasyon: PKK'nın üst düzey ismi etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Duhok-Gara bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden İzzettin İnan etkisiz hale getirildi.

Metin Külünk: Pkk, Lgbt, Fetö Ve İş Birlikçileri Kamikaze

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk. genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Külünk'e göre, YÖK, üniversitelerde FETÖ Temizliğinin gerçekleştirilmesini istedi. Külünk "Türkiye’de FETÖ unsurlarının görevlerini devam ettirdikleri üniversitelerde şu anda yaptıkları bütün iş, üniversite öğrencileri ile hükümetimizi karşı karşıya getirmek, negatif tutum ve davranışları. Onun için YÖK Başkanının önüne gelen soruşturma dosyalarına göz ardı etmemeli" diye konuştu. Röportajın 1'inci bölümü...