Meral Akşener Haberleri

Meral Akşener Haberleri

Akşener: Şimdiki aklım olsa 6'lı masaya geri dönmezdim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon'da 6'lı masanın detaylarını anlattı. Bir mahalledeki çay ocağında vatandaşlarla buluşan Akşener, 6'lı masaya geri dönmesiyle ilgili gelen soru üzerine "Şimdiki aklım olsa geri dönmezdim" dedi. Akşener, "Arıza çıkarmamak için her şeyden vazgeçtim. " ifadelerini kullandı.

Meral Akşener: Adına ittifak dedikleri manda ve himaye tuzağına geçit vermeyeceğiz

CHP’nin iş birliği teklifini Genel İdare Kurulu’nda alınan kararla reddeden İYİ Parti’de genel başkan Meral Akşener, yerel seçimlere ilişkin yeni mesajlar verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, “Bir taraf başka türlü hakaret ediyor, öbür taraf başka türlü hakaret ediyor. Ortak noktaları, bizim hür ve müstakil olarak seçime girmemizi engellemek.” dedi. Akşener, “Adına ittifak dedikleri manda ve himaye tuzağına geçit vermeyeceğiz. Türk milletine ölümü gösterip, sıtmaya razı eden bu maskeli baloya boyun eğmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel ve Meral Akşener'in görüşmesi sona erdi! 'İttifak' açıklaması geldi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından konuşan Akşener, "Yerel seçimlerde işbirliğini Genel İdare Kurulumuzda yeniden görüşeceğiz" dedi.

Özgür Özel yarın Akşener ile görüşecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yarın Ankara'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edecek. Ziyaretin gündeminin ise Ankara ve İstanbul olmak üzere yerel seçimlerde olası iş birliği alternatifleri olduğu öğrenildi.

Hatipoğlu: İyi Parti'den Ak Parti'ye Katılımcılar Olcak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisinin AK Parti'ye geçmesini "siyasi dolandırıcılık" olarak nitelendirmesiyle ilgili düşüncesinin sorulması üzerine Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu , "Ben hep şöyle düşünürüm. Bir işe girerken değil çıkarken insanın kalitesi belli olur. Onun için ben İYİ Parti defterini kapattım. İYİ Partiyle ilgili bundan sonra ağzımdan üzerimize bir iftira atılmadığı sürece kötü bir şey duyamazsınız. Söylemek de istemiyorum. Ben o defteri kapattım." ifadelerini kullandı.

Dikbayır İhraç İstemiyle Disipline Verildi

Meral Akşener’in ailesinin hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme gelen İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Siyaset Fuhuşçu Emniyet Müdürü Polemiği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün İstanbul’da düzenlen bir toplantıda oteli olan polis müdürlerinin olduğunu ve bu otellerde fuhuş için yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığı iddiasında bulunarak “Eski İçişleri Bakanı olarak özellikle takip ediyorum” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde'nin görevine son verildi

Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde görevden alındı. İde, "Bir fincan kahvenin bile 40 yıl hatırı var" dedi.

Akşener depremzede terziyi affetmedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim döneminde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle dava ettiği depremzede yurttaş, uzlaşma için istenen 30 bin liralık ücreti ödeyecek gücü olmadığını belirterek “En azından deprem zamanı böyle bir şeyin affedileceğini bekliyordum kendilerinden” dedi.

Akşener: Netenyahu yargılanmalıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener, Gazze'yi yerle bir edenİsrail'e sert tepki gösterirken Netenyahu'nun yargılanması gerektiğini söyledi.

Akşener hastaneye kaldırıldı, başkanlık divanı ve Eskişehir gezisi iptal edildi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in viral bir enfeksiyon nedeniyle rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı ve başkanlık divanı toplantısı ile Eskişehir gezisinin ertelendiği duyuruldu.

Mehmet Sevigen: Akşener'in İstanbul adayı Muharrem İnce!

Türkiye adım adım yerel seçimlere giderken partiler ve ittifakların illerde çıkaracağı adaylar merak ediliyor. Seçimde 81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararı alan İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, İstanbul ile ilgili olarak "Adayımıza çok şaşıracaksınız" açıklamasını yapmıştı. Bu ifade sonrası adayın kim olacağı merak edilirken CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen çarpıcı bir iddiada bulunarak Akşener'in adayını açıkladı.

Meral Akşener, Levent Gültekin’i yalanladı: 'Mahkemeye vereceğim'

Levent Gültekin'in Meral Akşener'in seçimlerden önce kendisini arayarak İmamoğlu ve Yavaş için, "Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum?" dediği iddiasına Akşener'den yalanlama geldi.

Akşener: O seçim kazanılsın diye zehir içtim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trakya Bölgesi İstişare Toplantısı'nda Altılı Masa'da yaşanan adaylık krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, "Ben masa yıkmadım. O seçim kazanılabilsin diye ben zehir içtim zehir." dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2018 yılında Cumhurbaşkanı adayı olarak Abdullah Gül'ü önerdiğini söyleyen Akşener, "15 milletvekili için ricaya gittiğim akşam söyledi. Ben de arkadaşlarımızın beni aday gösterdiğini ve önceden ilan edildiğini, dolayısıyla arkadaşlarımın bunu kabul etmeyeceğini söyledim." ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'den de Akşener'in konuşması sonrası dikkat çekici bir açıklama geldi.

CHP'den Akşener'in "ittifaksız seçim" kararına ilişkin açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in "ittifaksız yerel seçim" kararına ilişkin, "Yolları açık olsun, kendileri bilir" yorumunda bulundu. İYİ Parti’ye "Yolları açık olsun" diyen Öztrak’a yanıt Meclis’te basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavvat Dervişoğlu’ndan geldi. İşte CHP ile İYİ Parti arasındaki "ittifaksız seçim" tartışmasında son durum..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’in Tahıl Koridoru için 2 şartını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik Soçi ziyareti sonrasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Putin’le yaptığı görüşmede, Rus liderin Tahıl Koridoru Anlaşması’nın yeniden hayata geçmesi için iki özel isteği olduğunu aktaran Erdoğan, bunlardan birinin Rusların tarım bankasının, Ziraat Bankası’nın SWIFT sistemine bağlanması, diğerinin de tahılları taşımada kullanılan gemilerin sigortalanması olduğunu aktardı. Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in konuyla ilgili olarak SWIFT benzeri bir mekanizma ve ve sigorta konusunda çalıştığı bilgisini verdi. Erdoğan ayrıca, Putin’in şimdilik 1 milyon ton tahılı, 6 ülkeye göndermeyi kabul ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı, uçaktaki açıklamalarında iç siyasete ilişkin mesajlar da verdi. Cumhur İttifakı’nın yerel seçimler öncesinde 81 şehiri ayrı ayrı masaya yatıracağını söyleyen Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’i kastederek, “Anladığım kadarıyla onların bir istişare zemini bile yok.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'den yerel seçim mesajı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Bursa'da yaptığı konuşmada yerel seçimle ilgili sert çıkışlarda bulundu. Seçimlere her yerde tek başına girecek gibi hazırlanacaklarını kaydeden Akşener, "Bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini tarttıracağız; kaç kilo ediyoruz göreceğiz" dedi.

Millet İttifakı dağıldı! İyi Parti İstanbul ve Ankara'da aday çıkartacak

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkartıp çıkartmayacaklarına yönelik soruya, "Kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlıkları içerisindeyiz” cevabını verdi.

Bahçeli'den Akşener'e: Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tüm partilere yaptığı 'seçime ayrı ayrı girelim' çağrısıyla ilgili, "Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur" dedi.

CHP'li Başarır: Daha seçimlere 7 ay var, görüşmeler olacak

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Ayrı ayrı seçime girelim" çağrısını ve CHP'ye yönelttiği eleştirileri değerlendirdi. Eleştirileri saygıyla karşıladıklarını belirten Başarır, "Daha seçimlere 7 ay var, görüşmeler olacak." ifadesini kullandı.

Akşener eski ortaklarını yerden yere vurdu: Aziz milletimden özür diliyorum!

Büyük taarruzun yıldönümünde Afyonkarahisar'da Kocatepe'de miting düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı seçiminin kapsamlı bir değerlendirmesini yaptı. Seçimlerdeki ittifak ortaklarını yerden yere vurdu, seçim yenilgisini ilan etti ve milletten özür diledi.

Meral Akşener hakkında 7 yıl sonra takipsizlik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında, 2016 yılında “FETÖ suçlaması” iddiasıyla başlatılan soruşturmada savcılık, yedi yıl sonra kovuşturmaya yer olmadığı kararını verdi.

Akşener masadan kalkınca neler oldu? Saat saat anlattı!

Genel seçimler öncesinde partisinden istifa eden 27'inci dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sert bir açıklamayla masadan kalktığı gün olan 3 Mart sonrasında yaşananları anlattı. "Hepsi saat saat belgeli" diyen Çıray, Akşener'in nasıl ikna edildiğini ve 'İmamoğlu-Yavaş Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun' teklifinin aslında kimden geldiğini yazdı.

MHP'li Semih Yalçın: Müdire hanım kaçak güreşiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, geçen günlerde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı 'ittifak' çağrısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yalçın, “Söz konusu davetin birinci muhatabı İYİ Parti Müdiresi Meral Akşener’dir ancak Müdire Hanım sessizliğini koruyup susmaktadır” dedi.

Bahçeli'den İYİ Parti'ye yerel seçimlerde ittifak çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye yerel seçimlerde ittifak çağrısında bulundu. Çağrının İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta yapması beklenen konuşma öncesi gelmesi dikkat çekti.

İYİ Parti'den 26 Ağustos mesajı: Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta Afyonkarahisar'da bir konuşma yapacağını belirterek, "Açıklamaları, Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak." dedi.

Meral Akşener’e doğum günü sürprizi: 68 yaşına girdi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 68'inci yaşında partilileriyle birlikte girdi. Yapılan sürprizde farklı pastalar kesilen Akşener'e bir partili seccade hediye etti.

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e ziyaret

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener'e sürpriz bir ziyarette bulundu. Görüşmenin ardından açıklama yapılmazken, iki liderin gündeminde yaklaşan yerel seçimler ve ittifak konularının olduğu tahmin ediliyor.

İYİ Parti’de 3. Olağan Kurultayı | Akşener: Hesap veriyorum, sonra da hesap soracağım

İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı başladı. Kongrede konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Hesap veriyorum, sonra da hesap soracağım." dedi. Öte yandan Akşener, en büyük pişmanlığının CHP'den 15 milletvekili istemek olduğunu dile getirdi. İYİ Parti lideri, 1151 delegenin 1127 geçerli oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.

Tanju Özcan'a Mansur Yavaş cephesinden yanıt

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir yayında ortaya attığı "Mansur Yavaş önce Meral Akşener’in adaylık teklifini kabul etti ve Meral Hanım masadan kalktı. Sonra Meral Hanım’a siyasi bir kazık attı" iddiasında, ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin'den yanıt geldi. Gültekin, "Bizim bu tür mesnetsiz ifadelere ve dedikodu siyasetine daha fazla ayıracak vaktimiz yok" dedi.