Kılıçdaroğlu Haberleri

Kılıçdaroğlu Haberleri

İmamoğlu'ndan Yeni Şafak’a tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeni Şafak’ın Kılıçdaroğlu’nun “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP’laştırmak istiyor” sözlerini söylediğini iddia ettiği habere tepki gösterdi.

Özgür Özel'den ilk grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na teşekkür

Özgür Özel, Genel Başkan olarak ilk kez CHP grup toplantısında konuştu. Konuşmasında 13 yıllık görevi dolayısıyla Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Özel, "Emekleri unutulmaz, ona vefamızı her fırsatta göstereceğiz." dedi.

CHP'de devir teslim yarın

Hafta sonu yapılan CHP kurultayında genel başkanlık seçimini kazanan Özgür Özel, yarın yapılacak tören ile görevi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan devralacak. Özel'in genel başkan olarak ilk ziyaretini perşembe günü Hatay'a yapması bekleniyor.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır

CHP 38. Olağan Kurultayı'nda CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım." söylemine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Kılıçdaroğlu'nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır." dedi. Öte yandan Bahçeli'nin gündeminde İsrail'in Gazze saldırıları da vardı. "Filistin'de zalimlerin karşında mazlumların yanında durmalıyız." diyen MHP lideri, İsrail terörüne karşı Türkiye'nin duruşunun sağlam olduğunu söyledi.

CHP'de Kılıçdaroğlu dönemi bitti. Yeni Genel Başkan Özgür Özel

CHP 38. Olağan Kurultayı sona erdi. 1366 delege genel başkanlık seçimi için sandık başına gitti. İlk turda Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel salt çoğunluğu sağlayamadığı için seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nu geride bırakarak CHP'nin 8. Genel Başkanı oldu. Genel Başkan sıfatıyla yaptığı ilk konuşmada Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Özel, "1366 delegemizi bana oy vermiş kabul ediyorum." dedi. Yerel seçim mesajı da veren Özel, bugünden itibaren seferberlik ilan ettiğini ifade etti.

55 il başkanından Kılıçdaroğlu açıklaması: 900 delege destek verecek

CHP'de 55 il başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıkladıkları bir karara imza attı. Yazılı açıklamada "Sayın Genel Başkan’ın yeniden seçileceğini görüyoruz" ifadesi yer aldı.

Kılıçdaroğlu'ndan kürsüde Can Atalay mesajı: Yargıtay talimatla karar aldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay öncesi partisinin son grup toplantısında konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'de delege sistemi kalkacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı'nda CHP'de delege sisteminin kalkacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu, "Gelsinler üyeler seçsinler" dedi.

AK Parti'den kılıçdaroğlu'na 'Gazi Meclis' tepkisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Çelik, 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek AK Parti Kongresi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok güçlü mesajlar vereceğini söyledi. Çelik ayrıca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na “Gazi Meclis” sözleri nedeniyle tepki gösterdi. Çelik, “Gelinen nokta vahimdir, Kılıçdaroğlu adına bile üzücü.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “mülakat” tepkisi: 'Siyasetçi verdiği sözün arkasında durmalı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eğitim-Sen’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, mülakat tartışmaları ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un yeni anayasa turuna ilişkin konuştu. Öğretmen alımında mülakatın kaldırılması için söz verildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu sözün tutulması çağrısını yaparken, TBMM Başkanı Kurtulmuş’un anayasa turu için, “Meclis Başkanı yeni anayasa talebiyle de gelebilir, başka amaçlarla da gelebilir. Meclis Başkanı’na itiraz edecek halimiz yok.” dedi.

Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanı'nı tebrik ettim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günkü terör saldırısının ardından aradığı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı, suç örgütleri ve uyuşturucu tacirleriyle mücadelesi üzerinden de tebrik ettiğini söyledi.

Özgür Özel görevini fiilen bıraktığını açıkladı

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra Grup Başkanlığı görevini fiilen bıraktığını açıkladı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çağrısına yanıt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı 'anayasa' çağrısına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan sığınmacı ve kayyum uygulamasına eleştiri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da yerel seçim çalışmalarına başladı. Öz eleştiri de yapan Kılıçdaroğlu'nun gündemine sığınmacı konusu ve kayyum uygulaması vardı.

Kılıçdaroğlu: Maharet, beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına yönelik tepki çeken hareketlerde bulunan 17 yaşındaki A.E.S.’nin tutuklanmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.” dedi.

Akşener: O seçim kazanılsın diye zehir içtim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trakya Bölgesi İstişare Toplantısı'nda Altılı Masa'da yaşanan adaylık krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, "Ben masa yıkmadım. O seçim kazanılabilsin diye ben zehir içtim zehir." dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2018 yılında Cumhurbaşkanı adayı olarak Abdullah Gül'ü önerdiğini söyleyen Akşener, "15 milletvekili için ricaya gittiğim akşam söyledi. Ben de arkadaşlarımızın beni aday gösterdiğini ve önceden ilan edildiğini, dolayısıyla arkadaşlarımın bunu kabul etmeyeceğini söyledim." ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'den de Akşener'in konuşması sonrası dikkat çekici bir açıklama geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu. “Topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey yoktur ama bizim bir kusurumuz var.” diyen Kılıçdaroğlu, partisinin yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu: Elbette Ekrem İmamoğlu adayımızdır...

CHP lideri Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ın ardından canlı yayında partisinin İBB adayını da ilan etti: Bir insan bir görevde başarılıysa, neden değiştirilsin? Elbette Ekrem İmamoğlu adayımızdır..."

Kılıçdaroğlu: Dilekçe vermem, aday gösterirlerse aday olurum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, değişim tartışmaları ve kurultay sürecine ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Süleyman Soylu'ya açtığı davayı kazandı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 40 bin lira tazminat ödemeye mahkûm oldu. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, dava ile ilgili yaptığı açıklamada, "Süleyman Soylu'dan, seviyesizliğinin hesabını soracağımızı söylemiştik! Sözümüzü tuttuk" dedi.

Sarıgül: Kılıçdaroğlu giderse CHP baraj altında kalır!

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlıktan ayrılması halinde CHP'nin barajın altında kalacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu: TÜİK gerçeklere yaklaştı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün açıklanan enflasyon verileri için "TÜİK gerçeklere yaklaştı." değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’in Tahıl Koridoru için 2 şartını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik Soçi ziyareti sonrasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Putin’le yaptığı görüşmede, Rus liderin Tahıl Koridoru Anlaşması’nın yeniden hayata geçmesi için iki özel isteği olduğunu aktaran Erdoğan, bunlardan birinin Rusların tarım bankasının, Ziraat Bankası’nın SWIFT sistemine bağlanması, diğerinin de tahılları taşımada kullanılan gemilerin sigortalanması olduğunu aktardı. Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in konuyla ilgili olarak SWIFT benzeri bir mekanizma ve ve sigorta konusunda çalıştığı bilgisini verdi. Erdoğan ayrıca, Putin’in şimdilik 1 milyon ton tahılı, 6 ülkeye göndermeyi kabul ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı, uçaktaki açıklamalarında iç siyasete ilişkin mesajlar da verdi. Cumhur İttifakı’nın yerel seçimler öncesinde 81 şehiri ayrı ayrı masaya yatıracağını söyleyen Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’i kastederek, “Anladığım kadarıyla onların bir istişare zemini bile yok.” ifadelerini kullandı.

CHP'de danışman krizi

Değişim tartışmaları ile bir süredir gündemde yer alan CHP'de danışman krizi çıktı.

AK Parti'de kongre süreci başladı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Yarım saat süren toplantıda, AK Parti 4. Olağanüstü Kongresi’nin 7 Ekim’de yapılması kararlaştırıldı. Toplantı sonrasında açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MKYK üyelerine ve teşkilatlara 2024’te yapılacak yerel seçimlere güçlü şekilde hazırlanılması talimatı verdiğini söyledi. Çelik’in gündeminde, güncel siyaset de vardı. Kılıçdaroğlu’nun “meşruiyet” ifadesini eleştiren Çelik, seçimlerin meşruiyetinin kimsenin tartışmaya açamayacağını belirtti. Çelik, “Kılıçdaroğlu, CHP’de görev süresi bitmesine rağmen koltukta.” da dedi. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi’yi ziyaret edeceğini açıklayan Çelik, Tahıl Koridoru konusunda bu ziyaretle birlikte yeni gelişmelerin yaşanabileceğini söyledi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Onurlu bir şekilde istifa etmeyi bilemedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 22. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, "13 seçim kaybetti. Onurlu şekilde istifa etmeyi bilmedi" dedi. 2024'teki yerel seçimler öncesinde vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, "7 ay sonra zafere koşacağız" ifadelerini kullandı.

Akşener masadan kalkınca neler oldu? Saat saat anlattı!

Genel seçimler öncesinde partisinden istifa eden 27'inci dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sert bir açıklamayla masadan kalktığı gün olan 3 Mart sonrasında yaşananları anlattı. "Hepsi saat saat belgeli" diyen Çıray, Akşener'in nasıl ikna edildiğini ve 'İmamoğlu-Yavaş Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun' teklifinin aslında kimden geldiğini yazdı.

CHP'de 'değişimciler' Kılıçdaroğlu ile ittifaktan umutsuz, Özgür Özel konusunda karamsar

Seçim sonrası değişim tartışmalarının devam ettiği bir yandan da yerel seçim sancısı yaşanıyor. Değişim yanlıları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yöneteceği bir parti yapısıyla yerel seçime gitmenin sıkıntılı olacağını savunuyor.

Sarıgül: 'Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyaç var'

Mustafa Sarıgül, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dimdik ayaktadır. Şu anda Cumhuriyet Halk Partimizde, bir genel başkan arayışı yok. Türkiye'mizin Kemal Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan 'ittifak' mesajı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili süren 'ittifak' tartışmalarına ilişkin "Türkiye'yi düşünen muhalefet partileri bir araya gelir" dedi.