Imamoğlu Haberleri

Imamoğlu Haberleri

Kılıçdaroğlu: Depremzedelere TOKİ konutlarını ücretsiz vereceğiz

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da konuştu. "Hep afetten sonrasını düşünüyoruz. Afetten sakınmayı adeta defterden silmişiz.'' diyen Kılıçdaroğlu iktidara yönelik eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Şimdi depremzedeyi borçlu çıkarıyorlar. Bütün vatandaşlarıma sözüm sözdür, herkesin anahtarını teslim edeceğiz, 5 kuruş almayacağız.'' vaadinde bulundu.

CHP'den Yavaş ve İmamoğlu açıklaması: Görevlerine devam edecekler mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, "Belediyelerde istikrar bozulmasın diye Mart 2024’e kadar belediye başkanlıklarına devam edecekler. İmamoğlu ve Yavaş iki görevi aynı anda yapmayacaklar. Kılıçdaroğlu onu hiç yaptırmaz" dedi.

İYİ Parti'den Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na cumhurbaşkanı yardımcılığı önerisi geldi.

Son dakika haberi: İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'una yetkili iki cumhurbaşkanı yardımcılığı önerisini sunduğunu açıkladı. Söz konusu öneri, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na iletilecek. Öte yandan Zorlu, İYİ Parti lideri Akşener'in masaya dönüp dönmeyeceğiyle ilgili de soruya yanıt verdi.

İmamoğlu ve Yavaş'ın Akşener'e ziyareti sonrası Millet İttifakı toplantısının saati değişti

CHP, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek ve Demokrat Parti'nin bir araya geleceği Millet İttifakı toplantısı saat 15.00'e alındı.

Mansur Yavaş ve İmamoğlu Akşener'le görüştü. Akşener geri dönüyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener'le görüşmek için İYİ Parti Genel Merkezi'ne geldi. Kısa süren görüşmede Kılıçdaroğlu'nun mesajını Akşener'e ileten belediye başkanlarından sonra açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, Akşener'in masaya geri döneceğini söyledi.

İmamoğlu ve Yavaş Akşener'le görüşecek mi?

CHP, büyükşehir belediye başkanları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceğini açıkladı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise “Bizim bir görüşme talebimiz olmadı” açıklamasını yaptı. Söz konusu ziyaretin CHP MYK’de “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da dile getirildiği” öğrenildi.

5 siyasi parti liderinden kritik görüşme

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in açıklamalarının ardından Ankara'da hareketli saatler yaşanıyor. Millet İttifakı'nın kalan beş siyasi parti Saadet Partisi'nde toplandı. Kritik zirve öncesi CHP MYK olağanüstü toplandı ve Yavaş-İmamoğlu'nun Akşener ile görüşmesine onay çıktı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise görüşme hakkında böyle bir taleplerinin olmadığını dile getirirken "Değerli başkanların da bizden talebi olmamıştır." dedi. İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise Akşener'in 6 Mart Pazartesi günü düzenlenecek toplantıya katılmayacağını söyledi.

Akşener Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktı 6'lı masa dağıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından açıklama yaptı. Akşener, "5 parti 'Kılıçdaroğlu aday olsun' dedi. Biz iki isim arasında görüşümüzü beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Maalesef görüş ve önerilerimiz masadakiler tarafından reddedildi" ifadelerini kullandı. Akşener, "Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız" dedi. Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.

İmamoğlu, Millet İttifakı toplantısı sonrası açıkladı

Dün gerçekleşen 6'lı masa toplantısının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun aday olup olmayacağı sorusu yeniden gündeme geldi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakmayan tek lider olduğu öne sürülen Meral Akşener toplantının hemen ardından ve bugün üst düzey kurmaylarıyla bir araya gelirken İmamoğlu'ndan kendisinin ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla flaş bir mesaj geldi. Masadan Akşener'in ayrılacağı iddiaları da konuşulurken İmamoğlu "Altılı masadan kimse eksilmemeli" dedi.

Demirtaş: Erdoğan'a destek kararı alsak, helikopterle Saray’a götürülürdüm

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Erdoğan'ı destekleme kararı alsak tahliye edilir ve Cumhurbaşkanlığı helikopteriyle Saray’a götürülürüm, öğlen yemeğini de orada yerim herhalde" dedi.

Ekrem İmamoğlu: Bir kişi yenilecek millet kazanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bilecik'te “Halkın Esnafı Projesi Tanıtım Toplantısı'nda; “Kendini milletin üstünde görenlerin, milli iradeyi gasp etmeye kalkanların sonu, bu topraklarda hep hüsran olmuştur. İnanın ki yine hüsran olacak. Türkiye’yi kendi mülkleri zanneden bir avuç insan aklımıza, sağduyumuza, iyi kalbimize, güler yüzümüze, hoşgörümüze mağlup olacak. Şarkılarımızla, türkülerimizle, halayımızla, horonumuzla, zeybeğimizle gülümseyen yüzümüze yenilip, gidecekler. Bir kişi yenilecek, millet kazanacak” dedi.

İmamoğlu Ziyareti HAK-İŞ'i karıştırdı

Hak-İş’e bağlı Öz Güven-İş ve Öz Gıda-İş sendikalarının başkanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “destek ziyaretinde” bulunmaları, Hak-İş Konfederasyonu’nu da karıştırdı. Bir dönem konfederasyon içinde Mahmut Arslan'ın genel başkanı olduğu Hizmet İş yönetimi tarafından baskılara uğradığını bildiriyle kamuoyu ile paylaşan Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba " Dün hangi çizgide durduysak, bugün de estirilmeye çalışılan yalan rüzgârlarına göre şekil almadan dimdik ve omurgalı bir şekilde kararlı duruşumuzu sürdürmek, vatana ve emeğe borcumuzdur. Milletimizin, insanlığın ve tüm ezilenlerin umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu destek ve dualarımızla arkasında durduğumuzu daha yüksek sesle kamuoyunun dikkatine sunuyorum." dedi.

Mansur Yavaş CHP'li belediyelerin sine-i millete dönmesini önerdi

“İBB Başkanı İmamoğlu görevden alınacak” iddiası üzerine ABB Başkanı Yavaş’ın “Herhangi birimiz görevden alınırsa hepimiz istifa edelim, sine-i millete dönelim” çağrısı yaptığı iddia edildi.

Soylu'dan İmamoğlu açıklaması: Bugüne kadar 40 arama gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugüne kadar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla arasında 40 arama gerçekleştiğini, 20'sinde karşılıklı görüşme yapıldığını söyledi.

İmamoğlu: Ilık su demokratı değiliz!

İBB'ye açılan terör soruşturmasıyla ilgili konuşan İmamoğlu, "Ortaya koyacağımız belgeler, gerçekler, kolay lokma asla olmayacağımızın kanıtıdır. Bakan Bey'i ciddiye alma zamanı çoktan geçmiştir" dedi.

İmamoğlu: Altılı masanın gücünü arkamda hissederek yol yürüyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'de İBB'ye yönelik terör soruşturması hakkında açıklama yaptı. İmamoğlu yaptığı konuşmada, "Altılı masanın gücünü arkamda hissederek yol yürüyorum" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener bir arada

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener bugün Ankara'da bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 2 saat 15 dakika sürdü.

Kılıçdaroğlu: İstanbul'da hemen seçime gidelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik suçlamalar için "milletin iradesine gidilmesini" isterken erken seçim restini çekti. Yalova'da da seçimlerin yenilenmesini isteyen CHP Genel Başkanı, Ak Parti'ye, "Anayasayı süratle değiştirelim. Biz size destek vereceğiz. Derhal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul’daki bütün belediyeler için hemen seçime gidelim. Yüreği varsa, cesareti varsa açıkça meydan okuyoruz." dedi.

Akşener: Saraçhane'ye giderken Kılıçdaroğlu'nu aradım, telefonu kapalıydı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İmamoğlu'na verilen hapis kararı günü Saraçhane'de düzenlenen mitingle ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu aradığını ancak telefonunun kapalı olduğunu söyledi.

İmamoğlu'dan Erdoğan'a: Bu saatten sonra onun için kabusa döndüm

2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Kumpas ve ayak oyunları sürecine aldanmayan 6'lı masa, iktidardakileri alabora etti. Beni rüyasında gördüğünü düşünüyordum ama bu saatten sonra onun için kâbusa döndüm" ifadesini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu: Her CHP'linin adayı Kılıçdaroğlu'dur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'dan adaylık tartışmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Haliç Tersanesi'nde İlk Elektrikli-Hibrit Deniz Taksilerin Tanıtım Töreni'nde konuşan İmamoğlu, "Her CHP'linin ailesinin lideri olan Genel Başkanı olan Sayın Kılıçdaroğlu adayıdır" dedi.

Erdoğan: Enflasyon tepetaklak düşecek. Asgari ücreti yarın açıklayacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yılbaşından itibaren işçi, memur, emekli maaşlarına yapılacak zamların fırsatçılar nedeniyle eriyip gitmesine rıza gösteremeyiz. Enflasyonu hızla düşürmenin önünde engel kalmadı. İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyonun tepe taklak aşağıya ineceğine hep beraber şahit olacağız" dedi. Erdoğan asgari ücreti yarın (22 Aralık 2022 perşembe) açıklayacaklarını da söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya ağır sözler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararının ardından CHP Grup Toplantısı'na CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte geldi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP lideri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sert yanıt vererek, "Sen kimsin Ekrem İmamoğlu kim? Sen Ekrem İmamoğlu'nun tırnağı bile olamazsın. Adını ağzına almak için önce ağzını yıkayacaksın" dedi.

İmamoğlu: Takımın sahaya çıkarabileceği bir oyuncusuyum

Gazeteci Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben tek başıma kendimi rakip olarak görmüyorum elbette. Ama Erdoğan'ın karşısındaki rakip takımın bir oyuncusuyum. Teknik direktör beni oyuna sokar veya sokmaz. Ona ben karar vermeyeceğim. Ama oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum" dedi.

YSK Başkanı ilk açıklaması eleştirilince ikinci açıklamayı yaptı

YSK Başkanı Muharrem Akkaya, Ekrem İmamoğlu'nun aldığı ceza ve olası cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili açıklamasının ardından gelen eleştirilere yanıt verdi: Somut bir kişiyi kastetmedim.

Erdoğan: Bizansvari taht oyunları!

Mardin'deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezası ve siyasi yasak tartışmasına değindi. Ortada kesinleşmiş bir karar ve siyasi tartışma olmadığını söyleyen Erdoğan, "Bizansvari taht oyunlarını bizim üzerimizden yürütmeye çalıştıklarını gördükçe üzülüyoruz" diye konuştu.

İmamoğlu bilmecesi: YSK Başkanı olası senaryoları değerlendirdi

YSK Başkanı Akkaya, Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı kesinleştikten sonra cezası onanırsa seçildiğinde mazbatasını verilemeyeceğini ve seçimlerin yeniden yapılacağını söyledi.

İstinaf'a gidiliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bugün savcılığın 7.Asliye Ceza Mahkemesine verdiği dilekçede kararda usul ve yasaya aykırı hususlar olması nedeniyle kararın bozulması için istinaf yoluna gidileceği belirtildi.

Bahçeli: Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı'dır

MHP lideri Bahçeli, İmamoğlu’na yönelik mahkeme kararına ilişkin açıklama yaptı. Karara saygı duyulmasının “mecburiyet” olduğunu savunan Bahçeli, Altılı Masa’nın adayını netleştirmesi çağrısı yaptı.