Imamoğlu Haberleri

Imamoğlu Haberleri

Özgür Özel'in İpi İmamoğlu'nda

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özel'e kukla derken kuklacının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu öne sürdü

İmamoğlu'ndan Yeni Şafak’a tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeni Şafak’ın Kılıçdaroğlu’nun “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP’laştırmak istiyor” sözlerini söylediğini iddia ettiği habere tepki gösterdi.

Ekrem İmamoğlu’na taşlı saldırı davasında ilk duruşma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik Erzurum’daki miting sırasında gerçekleştirilen taşlı saldırı davasında ilk duruşma görüldü. Duruşmada dinlenen sanıklardan seyyar satıcı Enes Yılmaz taş değil, cebindeki eriği, Vefa Özer ise akide şekerini attığını söyledi. Mahkeme, sanıkların tamamının adli kontrol uygulamasının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

İmamoğlu'ndan Özgür Özel yorumu

Küçükçekmece'de yurt açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'in irtibata ve diyaloğa açık birisi olduğunu ifade etti. İmamoğlu, "Müzakerenin, istişarenin toplumsal bir edebimiz olduğunu biliyorum ve inanıyorum. Toplumsal bütünlük, kabiliyetli bir yönetim anlayışı ve kazanan bir muhalefet olma adına buna her muhalif görüşün ve partinin ilgi duyacağını düşünüyorum. Bu kapsamda Genel Başkanımızın da aynı düşüncede olduğunu biliyorum." dedi. Öte yandan İBB Başkanı, yerel seçim hazırlıklarına da hız verdiklerini dile getirdi.

Ekrem İmamoğlu gazetecilerin önünde CHP ilçe Başkanı’na tepki gösterdi: Rezillik!

CHP’de Ekrem İmamoğlu ile ilçe teşkilatı arasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe su yüzüne çıkmaya devam ediyor. İmamoğlu son olarak gazetecilerin önünde CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'e tepki gösterdi. Törene katılımın az olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, Avseren’e dönerek , "Sen kendi üyene burada büyükşehir belediyesinin temelini duyurmuyorsan, rezillik" şeklindeki sözlerle tepkisini dile getirdi.

Meral Akşener, Levent Gültekin’i yalanladı: 'Mahkemeye vereceğim'

Levent Gültekin'in Meral Akşener'in seçimlerden önce kendisini arayarak İmamoğlu ve Yavaş için, "Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum?" dediği iddiasına Akşener'den yalanlama geldi.

İmamoğlu yeniden yargılanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, beraat ettiği davada Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın itirazı üzerine yeniden yargılanacak.

Kılıçdaroğlu: Elbette Ekrem İmamoğlu adayımızdır...

CHP lideri Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ın ardından canlı yayında partisinin İBB adayını da ilan etti: Bir insan bir görevde başarılıysa, neden değiştirilsin? Elbette Ekrem İmamoğlu adayımızdır..."

İmamoğlu'ndan adaylık açıklaması: Adayım demek hadsizlik olur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yeni adaylık açıklaması geldi. İmamoğlu, "Ben yola çıktığımı ifade edebilirim, adayım demek hadsizlik olur." dedi.

Millet İttifakı dağıldı! İyi Parti İstanbul ve Ankara'da aday çıkartacak

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkartıp çıkartmayacaklarına yönelik soruya, "Kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlıkları içerisindeyiz” cevabını verdi.

Akşener masadan kalkınca neler oldu? Saat saat anlattı!

Genel seçimler öncesinde partisinden istifa eden 27'inci dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sert bir açıklamayla masadan kalktığı gün olan 3 Mart sonrasında yaşananları anlattı. "Hepsi saat saat belgeli" diyen Çıray, Akşener'in nasıl ikna edildiğini ve 'İmamoğlu-Yavaş Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun' teklifinin aslında kimden geldiğini yazdı.

İmamoğlu'ndan Mehmet Şimşek'e teşekkür

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün görüştüğü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, belediyenin ihtiyaç duyduğu dış kredilere onay verdiğini aktardı. İmamoğlu, Şimşek'e sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla teşekkür etti.

Ekrem İmamoğlu, Bakan Şimşek ve Uraloğlu'nu ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaretlerde İstanbul'u ilgilendiren konularda bilgi paylaşımı yaptıklarını açıkladı.

CHP Genel Merkezi: İmamoğlu Genel Başkan'ın söylediğini yapmış oldu

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarını değerlendiren CHP Sözcüsü Öztrak, "Genel Başkan'ın söylediğini yapmış oldu. Belediye başkanlarının başkanlıklarına devam etmesi gerektiğini söylemişti" dedi.

Özel: İmamoğlu’nun kararı İstanbul’a da Türkiye’ye de iyi gelecek

İmamoğlu’nun İstanbul kararını değerlendiren Özel, “Kısa vadede İstanbul’a, uzun vadede Türkiye’ye iyi gelecek bir karar” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu : Adayım demedim İstanbul için yola çıkıyorum dedim

"Değişim" tartışmalarının sürdüğü CHP'de liderlik yarışına girip girmeyeceğine yönelik belirsizliğini koruyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan, "Kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum." açıklaması geldi. İstanbul'u bir kez daha savunmak için yola çıktığına yönelik adaylık mesajı veren İmamoğlu, CHP'deki değişimin de şart olduğu vurgusunu yaptı.

Murat Karayalçın: Taraflar 'evet' derse..!

Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP'de tarafların 'evet' demesi durumunda geçici genel başkan olabileceğini söyledi. Karayalçın, "CHP'de şu anda bir oligarşi var" sözlerini de açıkladı.

Hikmet Çetin: Kılıçdaroğlu devam eder, öyle görünüyor

CHP'deki değişim tartışmaları sürerken geçtiğimiz gün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşen eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, kurultayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama: 'Değişim makamın üzerinde'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 'değişim' tartışmalarına ilişkin konuştu. Konuyu 'bir makam meselesinin çok ötesinde değerlendirdiğini' ifade eden İmamoğlu, "En sağlıklı kararı vermek zorunda olduğumuzu, ben ve benim gibi düşünen insanlar zaten biliyor" dedi.

Ekrem İmamoğlu, eski CHP’li başkanlarla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde “değişim” tartışmaları sürerken, dikkat çekici bir fotoğraf karesi gündeme geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği festivaldeki bir yemekte partinin eski genel başkanlarıyla buluştu. Görüşmede, partideki “değişim” tartışmaları ve kurultay süreci gündeme geldi.

İmamoğlu: Toplum CHP'de lider ve yönetimin değişmesini istiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'de "değişim" tartışmalarının başlaması üzerine 4 Temmuz’da iktidaricindegisim.org adıyla bir web sitesi oluşturulduğunu duyurmuştu. İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. İmamoğlu paylaşımında, "Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini bekliyor" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: CHP'de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem'e karşı Özgür derim

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP'deki genel başkan değişikliği tartışmalarına değinerek, Kemal Kılıçdaroğlu göreve devam etmezse, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na karşı Özgür Özel'i destekleyeceğini söyledi

CHP'de belediye başkanları birbirine girdi

CHP Belediye Başkanları toplantısında yeni detaylar ortaya çıktı. Yerel seçim stratejisinin masaya yatırıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu, yerel yönetimler bazında tespit ettikleri eksiklikler, yapılması gerekenler üzerine bir konuşma yaptı. Daha sonra söz alan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak, " Sizi koltuğa genel başkanımız oturttu. Siz seçimi tek başınıza kazanmadınız. Zoom toplantısı yapmak ahlaksızlıktır." dedi. İmamoğlu ise, "Böyle bir üslup olmaz. Ahlaksız, sensin! Bakırköy'de sokakta gezemiyorsun. Gelmiş burada konuşuyorsun." yanıtını verdi.

CHP iddiaları yalanladı

CHP’li belediye başkanlarının toplantısında ‘değişim’ tartışması nedeniyle gerilimin yükseldiği iddialarına partiden açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu gizli toplantı sonrası ilk kez yüz yüze

CHP Belediye Başkanları Toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP’li eski üst düzey yöneticilerle yaptığı ve kamuoyuna sızan çevrim içi toplantı krizinin ardından taraflar bugün ilk kez bu toplantılarda yüz yüze geldi. NTV'nin edindiği bilgilere göre, İmamoğlu'na gelen eleştiriler sonrası İBB Başkanı'nın "Burada söylemeyeceğim hiç bir şeyi o toplantılarda söylemedim arkadan döndürme değildi." dediği öğrenildi. 4 saat süren toplantıda, İmamoğlu söz alana kadar belediye başkanları kendi yerel sorunlarını anlattı. Bütçe ve ödenek yetersizliğine işaret edildi.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu bugün görüşecek

CHP'de tüm dikkatler hafta sonu yapılacak toplantılara çevrildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumartesi günü belediye başkanlarını, pazar günü de Parti Meclisi’ni toplayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP’li eski üst düzey yöneticilerle yaptığı ve kamuoyuna sızan çevrimiçi toplantı krizinin ardından taraflar yarın ilk kez bu toplantılarda yüz yüze gelecek.

İmamoğlu, İstihbarat Ağı Neden Kullanıyor?

Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk, ilginç bir Ekrem İmamoğlu analizi yazdı. Ekrem İmamoğlu'nun iş başına geldiği günden bu güne Batı dünyasıyla yakın ilgisinin İstanbul Anayasası vaadiyle başladığına dikkat çeken Çalmuk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin son zamanlarda İstihbarat yazılımı kullandığını gündeme getirdi.

Ekrem İmamoğlu'na, Çapan Çarptı

Esenyurt eski Belediye Başkanı Türkiye'deki sol siyasetin önemli aktörlerinden Gürbüz Çapan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "değişim" sloganıyla başlattığı kurultay tartışmasını değerlendirdi. Milletvekili, belediye başkanlarına iki dönem kuralının getirilmesini isteyen Çapan, CHP'nin geleceğiyle ilgili şok açıklamalrı katıldığı Politik Adam programında anlattı

İmamoğlu 'Değişime davet' manifestosu yayımlayacak

Ankara'nın yeni haftada siyasi gündemi oldukça yoğun. CHP'de seçim sonrası değişim tartışması başlatan isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu hafta yeni bir adım atacak. İmamoğlu, "Değişime davet" adıyla bir manifesto yayımlayacak. İYİ Parti ise yarın yeni A Takımı'nı belirleyecek.

Kılıçdaroğlu: İmamoğlu görevine devam etmeli

Cumhurbaşkanlığı seçiminde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ısrarlarına rağmen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkan Kılıçdaroğlu, İmamoğlu için şimdi de CHP Genel Başkanlığı kapısını kapattı. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı için adı geçen İmamoğlu'nun görevine devam etmesi gerektiğini söyledi.