Hakan Fidan Haberleri

Hakan Fidan Haberleri

Bakan Fidan bugün ABD'ye gidecek

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze'de savaşın durdurulmasına ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik temaslarda bulunmak üzere bugün ABD'nin başkenti Washington'ı ziyaret edecek.

Cengiz Çandar Sessizliğinizi Bozdu: YPG, PYD Terör Örgütü Değiller

HEDEP Diyarbakır Milletvekili Cengiz Çandar, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a "Azerbaycan'a gittiğinizde 'bir millet iki devlet' diyorsunuz, buraya geldiğinizde 'iki millet tek devlet' deseniz büyük bir değişime imza atarsınız" dedi. Çandar ayrıca "YPG ve PYD 'terör örgütü'yse neden görüştünüz?" şeklinde sordu. 

Dışişleri Bakanı Fidan'dan Gazze açıklaması: Batı sessizliğe gömüldü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bosna Hersekli mevkidaşı Konakoviç ile ortak basın toplantısı düzenledi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayan Fidan, Batılı ülkelere "Sessiz kalmayın." çağrısı yaptı.

Bakan Fidan, Yunanistan ve Ürdün dışişleri bakanlarıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Gerapetritis ve Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi ile telefon görüşmesi yaptı.

Fidan: AB ataşkes istemiyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye'nin hiçbir surette sivillerin zarar görmesini kabul etmediğini ifade ederek, "Filistin'deki yasadışı kuşatma hala devam ediyor. İsrail'in şiddete son vermesi gerekiyor." dedi. Fidan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yakın zamanda Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Fidan: Hiçbir zaman zulme ortak olmadık

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan , Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lökke Rasmussen ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Fidan, "Hiçbir zaman zulme ortak olmadık. İsrail'den beklentimiz barış çağrımıza kulak vermesidir." dedi.

Bakan Fidan Lübnan'a gidiyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Lübnan Dışişleri ve Göçmenler Bakanı Abdallah Bouhabib’in daveti üzerine Lübnan'a gidecek.

MSB'da 'terör' zirvesi

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Millî Savunma Bakanlığında Bir Araya Geldi

Dışişleri Bakanı Fidan'dan YPG/PKK uyarısı: Tüm enerji tesisleri meşru hedeftir

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren iki teröristin Suriye'den geldiklerinin kesinleştiğini söyledi. Bakan Fidan, Irak ve Suriye'de PKK ve YPG'ye ait bütün altyapı ve üstyapı tesislerinin yanısıra enerji noktalarının da meşru hedef haline geldiğini ifade etti. Fidan, "Üçüncü tarafların bu tesislerden uzak durmasını tavsiye ediyorum" uyarısında bulundu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan yoğun diplomasi trafiği

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York’ta temaslarına devam ediyor. Bakan Fidan, birçok ülkeden mevkidaşıyla bir araya geldi.

Hakan Fidan, Yunan mevkidaşı Yerapetritis ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis'i kabulünden sonra yaptığı açıklamada, Yunanistan ile yeni ve olumlu bir döneme girildiğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Fidan yarın İran'a gidecek

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın daveti üzerine, yarın İran’a ziyarette bulunacak.

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Türkiye ile stratejik ortaklığı sürdürmeyi planlıyoruz

Rusya Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile arasındaki yapılan görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Rusya Savunma Bakanı Şoygu, "Türkiye ile stratejik ortaklığı sürdürmeyi planlıyoruz." dedi.

Rusya: Lavrov ve Fidan, Putin'in Tahıl Koridoru önerisini görüşecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı, yarın Kremlin'de bir araya gelecek Dışişleri Bakanı Fidan ve Rus mevkidaşı Lavrov'un Tahıl Koridoru için bir alternatifi de görüşeceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Fidan, Irak Cumhurbaşkanı'yla görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bağdat'ta Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşit ve Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile görüştü.

Bakan Fidan: Vizyonumuz Türkiye'yi sistem kurucu ülke haline getirmektir

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, " Vizyonumuz Türkiye'yi sistem kurucu ülke haline getirmektir." dedi. Fidan, Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadeleye devam ederken bölgesel barışa katkıda bulunmayı sürdüreceğini ifade etti.

Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Fidan: Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Budapeşte’de Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Fidan, Avrupa'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılara ilişkin, "Bu salgını mümkün olan en şiddetli şekilde kınıyoruz. Bu konuda uluslararası aktörlerle, İslam ülkeleriyle ve ev sahibi olan bazı ülkelerle ciddi görüşmeler içerisindeyiz." dedi.

Bakan Fidan: Tahıl anlaşmasında Rusya'nın masaya getirilmesi gerektiğine inanıyoruz

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Tahıl anlaşmasında Rusya'nın masaya getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunun dışındaki çözümlerin güvenliği tehlikeye atacak çözümler olma ihtimali fevkalade yüksek." dedi.

Fidan'dan tahıl koridoru diplomasisi: Rusya'dan yangın söndürme uçağı alınabilir

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'le telefonda görüştü. Fidan - Guterres görüşmesinde İstanbul Tahıl Anlaşmasına ilişkin son gelişmelerin ele alındığı bildirildi. Fidan daha sonra Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la da bir görüşme gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Fidan Lavrov ile tahıl koridorunu görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştü.

Bakan Fidan 'Bu tablo bizi yıldırmamalı' dedi, Avrupa'yı işaret etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un daveti üzerine resmi temaslarda bulunmak için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

Bakan Fidan, Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü. Lavrov, mevkidaşı Fidan'ı yeni görevi için tebrik etti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Ukraynalı mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile telefonda yaptığı görüşmede Ukrayna'daki gelişmeleri ele aldı.

Kalın’dan Fidan’a Anlamlı Buket

MİT Karargahı’nda gerçekleştirilen törenle, MİT Başkanı Hakan Fidan, görevini İbrahim Kalın’a devretti. 13 senedir başkanlık yapan Fidan, yeni Dışişleri Bakanı oldu.

Dışişleri Bakanı Fidan, Yunan mevkidaşıyla göç konusunu ele aldı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Vassilis Kaskarelis'le telefonda görüştü. İki bakan görüşmesinde düzensiz göç konusu ele alındı. Kaskarelis'in Fidan'ı tebrik ettiği öğrenildi.

Ak Parti'de Gecikmiş Bir Hesaplaşma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ahmet Davutoğlu hakkındaki açıklamaları siyasetin gündemine oturdu. Soylu "Erdoğan'ı erterne etmekk"le suçladığı Davutoğlu'na karşı 20216 yılındaki hamlelerini anlattı. Davutoğlu ise Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak'ın kendisine kumpas kurduğunu söyledi.