Erdoğan Haberleri

Erdoğan Haberleri

Biden'dan Erdoğan'a taziye telefonu

ABD Başkanı Biden Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın telefonla arayarak, deprem nedeni ile taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

7 gün milli yas ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle millî yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir.

Erdoğan: 912 vatandaşımız hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD Merkezi'nde Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar tespitlere göre 912 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5 bin 385 vatandaşımız yaralanmıştır. Enkaz altından kurtulan vatandaşımız 2 bin 470'i bulmuştur" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan deprem sonrası açıklama

Kahramanmaraş'ta 7,4 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İçişleri ve Sağlık Bakanlığımız, AFAD, valiliklerimiz ve diğer tüm kurumlarımız çalışmalarına hızla başlamıştır" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye pranga vuramazsınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı'nda Aydın Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan altılı masaya yönelik olarak "Aydın'dan bir kez daha meydan okuyorum. Türkiye'nin ayağına tekrar prangalar vurmayı başaramayacaksınız. Milletimizin kazanımlarını elinden almayı başaramayacaksınız. 2023 hedeflerine engel olamadığınız gibi Türkiye Yüzyılı'nın inşasının önüne geçmeyi de başaramayacaksınız" dedi. Erdoğan, Nazilli ilçesinde yaptığı konuşmada altılı masayı eleştirerek "Masanın altında birbirlerini tekmeliyorlar" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz

Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere yönelik mesaj verdi. Erdoğan, "Seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyenlere karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz." dedi.

Erdoğan Bahçeli'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile bir araya geldi. Bahçeli'nin evindeki görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Erdoğan: Batı bunlara 'aferin' diyecekmiş!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. 6'lı Masa'nın açıkladığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni hakkında konuşan Erdoğan, "Vaatlerinden fazlası yapıldı, bakmaz olaydım çok üzüldüm. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu'na, "Siz dün benim yanımda değil miydiniz? Benim yanımdayken Merkez Bankası'nın Ziraat Bankası’nın İstanbul'a gidişini konuşmadık mı? O gün ne iş yapıyordunuz." tepkisinde bulundu. Babacan'ın "Batı aferin" diyecek sözlerine ise, "Bu kadar muhtaç mıydın? Düştükleri hale bak. Yazıklar olsun" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Madem Bay Kemal bu ifadeyi çok sevdi. Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal. Telifini de istemeyiz, bizden yana helali hoş olsun." ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği sürecine ilişkin şu mesajları paylaştı: İsveç, boşuna uğraşma. Sen benim mukaddes kitabım Kuran'ın yakılmasına, yırtılmasına müsaade ettiğin sürece biz sizin NATO'ya girmenize 'evet' demeyiz. Finlandiya'nın NATO'ya girme konusunda bakışımız olumludur,

Bahçeli: Açık hesap 14 Mayıs'ta sandıkta görülecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini hedef alanlara ''Hepsine birden meydan okuyorum. Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir.'' sözleriyle sert tepki gösterdi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin tartışmalarla ilgili de 'Sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı bal gibi buz gibi anayasaya uygundur.'' diye konuştu.

Demirtaş: Erdoğan'a destek kararı alsak, helikopterle Saray’a götürülürdüm

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Erdoğan'ı destekleme kararı alsak tahliye edilir ve Cumhurbaşkanlığı helikopteriyle Saray’a götürülürüm, öğlen yemeğini de orada yerim herhalde" dedi.

Erdoğan: Millet hem aday hem Cumhurbaşkanı yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilecik'te düzenlenen "Kökümüz Mazide, Gözümüz Atide" programı kapsamında gençlerle buluşuyor. Programda 6'lı masanın adaylık tartışmasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "'Muhtar bile olamaz' diyorlardı, ama bu millet bu kardeşinizi Cumhurbaşkanı yaptı. 6'lı masa ne diyor? Aday olamaz diyor. Size rağmen milletim hem aday, hem de Cumhurbaşkanı yapacak. O zaman kilonuz ortaya çıkacak" dedi.

Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığı hukuki ve ahlakidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı meşrudur, hukukidir, anayasaldır, ahlakidir." dedi.

Erdoğan: Aday çıkartamayanlar bizim adaylığımıza çamur atıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konut 50 Dükkan, Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pensilvanya ve Kandil Destekli 4'lü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor, sayıyı 6'ya çıkarıp masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Baktılar kendileri aday çıkaramıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Biz aylardır siyaset er meydanıdır, biz adayız, karşımıza kimi çıkaracaksanız çıkarın, söyleyin de er meydanında yarışalım dedik" dedi.

Erdoğan: CHP bizi taklit ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek toplu açılış törenine iştirak etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yapımı süren Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı inşallah 2025 yılında bitiriyoruz" dedi. Erdoğan "Seçimlere Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hazırlanıyoruz. Rahmetli Menderes 73 yıl önce emperyalistlerin tek parti faşizmine karşı "Yeter, söz milletindir" demişti. Menderes'in sonu idam sehpasında bitmiş olsa da bu söz milletimizin yüreğinde yankılanmaya devam etmiştir. CHP bizi taklit ediyor. Bay Kemal bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu? Bunlar darbeci darbeci. Bunlar vesayetçi" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan’a taziye mesajı: Saldırıyı şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliğine yapılan, bir güvenlik amirinin şehit edildiği menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Azerbaycanlı kardeşlerimize başsağlığı dileklerimi iletiyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.' dedi.

Erdoğan: Karadeniz gazı Mart ayında hanelere dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş Söğüt Altın Madeni Tesis Açılışı ve İlk Altın Dökümü Töreni"ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Burası tam kapasite ile faaliyete geçtiğinde ülkemizde en çok altın üretimi yapılan ilk 3 madenden birisi olacaktır. Yaklaşık 1000 kardeşimiz istihdam ediliyor. İlerleyen dönemlerde bu sayının 1300'ü bulmasını bekliyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca "Karadeniz'de 710 milyar metreküplük ülkemizin en büyük doğal gaz keşfini yaptık. Değeri 1 trilyon dolara varan bu doğal gazı milli şebekeye bağlamak için gemiler ve personeller harıl harıl çalışıyor. Mart ayı sonu itibarıyla Karadeniz gazını hanelere vermeye başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şentop: Adaylık masanın değil, anayasa konusudur

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin "Cumhurbaşkanı adaylığı masanın konusu değil, anayasa konusudur. Bunu daha önce de izah ettik. Hukuken bir tereddüt yok" dedi.

MGK bildirisinde İsveç'e NATO mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de bir araya gelen Milli Güvenlik Kurulu(MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride, "Türkiye'nin NATO'nun açık kapı politikasını desteklediği, buna mukabil NATO İttifakı'na katılmak isteyen devletlerin de müttefiklik hukukuna ve ruhuna uygun hareket etmeleri gerektiğinin altı çizilmiş; PKK/KCK-PYD/YPG ile FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadele konusundaki mutabakat zaptından kaynaklanan yükümlülüklerini somut adımlarla bir an evvel yerine getirmelerinin zaruri olduğu ifade edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a sert eleştiri

Partisinin Meclis Grup Toplantısında konuşan Meral Akşener, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır sözlerle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç sözleri dünya basınında

Dünya basını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Kabine toplantısı sonrası İsveç'le ilgili yaptığı açıklamaları manşetlere çekti. Dünya basınında NATO üyesi Türkiye'nin, başka bir ülkenin katılımını engelleme hakkı olduğuna dikkat çekildi.

Yılın ilk MGK'sı yarın toplanacak

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Toplantıda kritik gündem maddeleri ele alınacak.

Kabine toplantısı bitti Erdoğan: Seçimler için en uygun tarih 14 Mayıs

Ana gündem başlığı Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma düzenlemesi olan Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim için en uygun tarihin 14 Mayıs 2023 Pazar günü olduğunu söyleyerek ''Meclis'te çoğunluk olmazsa yetkimi kullanacağım'' mesajını verdi. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasına da tepki gösteren Erdoğan, ''İsveç NATO için bizden destek beklemesin'' dedi.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın adaylığına kilitlenmeyeceğiz

CHP lideri Kılılçdaroğlu, Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili soruya, "Erdoğan'ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok" yanıtını verdi.

Seçim tarihi netleşti: 14 Mayıs

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da gençlerle bir araya geldi. Seçimin 14 Mayıs'ta olacağına yönelik mesajını yineleyen Cumhurbaşkanı, "Birileri hedef saptırmaya gayret ediyor. Bu erken seçim değil, seçimi öne almak" dedi. Seçim kararı için 10 Mart'ı işaret eden Erdoğan, "Resmi olarak cumhurbaşkanının burada bir yetkisi var. Cumhurbaşkanı olarak bu yetkimizi kullanacağız. Kararımızı Mart ayının 10'unda açıklayacağız" diye konuştu.

Erdoğan: Kanal İstanbul'u er ya da geç hayata geçireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanı metrosunun 1 ay ücretsiz olacağını söyledi. Kanal İstanbul'un er ya da geç hayata geçirileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Boğaz'ın yükü hafifleyecek, İstanbul'un değeri yükselecek." dedi. Ayrıca Erdoğan, "Adnan Menderes'in 14 Mayıs 1950'de yeter söz milletindir diye başlattığı demokrasi devriminin ayrı bir yeri vardır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan: İş dünyası tavır koymalıydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen ödül töreninde konuştu. İş dünyasına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomimizi açıkça çökertmeyi amaçlayan sermaye ırkçılığı karşısında herkesten evvel bu ülkenin sanayi ve ticaret odaları tavır koymalıydı." dedi.

Kılıçdaroğlu 14 Mayıs'a 'tamam' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim için işaret ettiği 14 Mayıs tarihine ilişkin, "14 Mayıs olarak ifade ediyorlar. Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok. 14 Mayıs gelince de 'Yeter söz milletin.' dedik. Millet İttifakı da zaten bunu istiyor. Yeter söz milletin olacak." dedi.

Erdoğan: Kuraklığa karşı çözüm barajlar

Bursa'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuraklık tehlikesine değinerek ''Çare, bizim de yaptığımız gibi baraj. Eğer barajlarınız olmazsa kuraklıkla mücadele edemezsiniz." dedi.

Akar: İsveç Savunma Bakanı'nın Türkiye'ye ziyaretini iptal ettik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç’in, başkent Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine gerçekleştirdikleri eylemlerle, Kur’an-ı Kerim’e yönelik provokasyona karşı tedbir alınmamasını eleştirerek, “Bu geldiğimiz noktada İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson’un Türkiye’ye 27 Ocak’ta yapacağı ziyaretin önemi de anlamı da kalmadı. Bu nedenle ziyareti iptal ettik” dedi.

Milli Görüş'ün Kurucu Hatibi Hasan Damar'dan Erdoğan Desteği

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın kurucularından  ve  kurulduğu günden bu yana Saadet Partisi hatibi olarak görev yapan Hasan Damar'dan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a beklenmedik bir  destek geldi.