Devlet Bahçeli Haberleri

Devlet Bahçeli Haberleri

Bahçeli: Açık hesap 14 Mayıs'ta sandıkta görülecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini hedef alanlara ''Hepsine birden meydan okuyorum. Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir.'' sözleriyle sert tepki gösterdi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin tartışmalarla ilgili de 'Sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı bal gibi buz gibi anayasaya uygundur.'' diye konuştu.

Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığı hukuki ve ahlakidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı meşrudur, hukukidir, anayasaldır, ahlakidir." dedi.

Bahçeli hem Anayasa Mahkemesi'ne hem HDP'ye yüklendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin vakit kaybetmeden kapatılması gerektiğini söyledi. HDP'ye kapatma davası üzerinden Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) de eleştiren Bahçeli, ''AYM'nin HDP'nin talebiyle kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkeleri ile tamamıyla aykırıdır'' diye konuştu. İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına da sert sözlerle tepki gösteren Bahçeli, ''Bu azgın provokasyona ifade ve düşünce özgürlüğü diyenler suç ortağıdır'' dedi.

Bahçeli: Fiilen seçim ortamına girdik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girildiğini ifade etti.

Balçeli: 6'lı masa kriz girdabına girdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kızılcahamam'da düzenlenen MYK, MDK ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı'nın kapanışı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Cumhur İttifakı seçimlere tam manasıyla hazırdır.' dedi. Altılı Masa'daki cumhurbaşkanlığı yetki tartışmasına değinen Bahçeli, 'Şimdiden kriz girdabına girdiler. Açıklamalar 6'lı masanın iflas beyanıdır.' şeklinde konuştu. Bahçeli ayrıca Altılı Masa'nın adayda uzlaşamadığını belirtirken, 'Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında el ele verelim, güç birliği yapalım, bu başarının mükafatı da sizde olsun.' şeklinde konuştu.

Bahçeli: 6'lı ganyanla bizi karıştırmayın

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Kızılcahamam kampı başladı. MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtlarken "ortak miting" sorusuna da yanıt verdi. Bahçeli, "6'lı ganyanla bizi karıştırıyorsunuz" diye konuştu.

Bahçeli: Bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapılıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili "Düşmanca senaryolara taviz vermeyeceğiz. Menfur bir cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz, tamam demeyeceğiz. Sabrın boyun eğmek değil mücadele etmek olduğunu cümle aleme göstereceğiz. Karın ağrısı çekenlere, bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapanlara adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan'dır" dedi. Bahçeli, "Mezar başında video çekip yayınlayanlar, gözyaşı dökenken kayda aldıranlar fırsatçı vampirlerdir, ülkücülükle alakaları yoktur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den hodri meydan: Biz hazırız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli erken seçim iddialarına ilişkin "Genel seçimler ister zamanında yapılsın isterse erkene alınsın. Biz iki seçeneğe de varız ve hazırız" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den yeni yıl kutlama mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Demokrasi 2023’ün yol haritasını net olarak çizecek, millet iradesi kararını tayin edecek, zafer Türk milletine mensubiyet duyan Türkiye sevdalılarının hanesine yazılacaktır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Karşımızdaki siyaset tablosunda aile dramı yaşanmakta

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Karşımızdaki siyaset tablosunda bir aile dramı yaşanmaktadır. Baba ile oğul çekişmeli, babayla abla ihtilaflı, oğul ile abla kumpasçı, diğerleri de kendi siperlerinde seyircidir. Biz bu olan bitenlere 'zillet' demeyelim de ne diyelim?" dedi.

Erdoğan Bahçeli'yi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti.

Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nden geri dönüş yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 6'lı masanın anayasa çalışmasına tepki göstererek "6'sı birden dizilmiş anayasa takdimi yapıyorlar. 6'sını bir araya getirsen bir milliyetçi hareket yapmaz. Bunların yapacağı anayasa yıkım anayasası, yenilgilerin egemen olduğu toplum sözleşmesidir" dedi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5'er yıllık 3 dönem olsa da tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek" diyerek "Bu sistemden geri dönüş yoktur" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli: Sisi ile kalmamalı Esad ile de görüşülmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP ve İYİ Parti'nin İstiklal Caddesi saldırısından sonraki tutumuna tepki göstererek "Teröristleri aklama çabasındalar" dedi. Bahçeli, "Pençe-Kılıç harekatı Türk milletinin hukuki ve meşru bir hakkıdır. Bu harekatın durdurulmasıyla ilgili çağrı yapan HDP, TBMM'ye sızmış düşman bakiyesidir" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sisi ile görüşmesine de değinen Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın, Sisi ile kurduğu temas doğru bir temastır, arkası getirilmelidir. Sisi'nin ardından Esad ile de görüşme ortamı hazırlanmalıdır" dedi.

Bahçeli: Teröre teslim olmayacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili konuştu. Bahçeli ''Teröre teslim olmayacağız. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Kiralık katilleri üzerimize salanlara misliyle cevap vereceğiz'' dedi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: 8 saati açıkla!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada "Maden ocağındaki patlamayı bahane ederek el ovuşturan kim ya da kimler varsa bize göre samimi değildir" dedi. Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki göstererek "8 saat ortadan kaybolması kuşkuludur. 8 saati milletimize açıklamalıdır" ifadelerini kullandı. Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorusu üzerine ise ABD Büyükelçisi Flake’in Yunanistan açıklamasına cevap verdi. Bahçeli, "Aptallar herkesi aptal zannetmesin. Türkiye’de aptal yok" şeklinde konuştu.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net" temalı mitinglerinin beşincisini Konya'da Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda düzenlendi.

Bahçeli: Başörtüsü için Anayasa değişikliğine destek vereceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, "Başörtüsü konusunu çözmüş olan TBMM’de sanki konu çözülmemiş gibi olayın gündeme taşınmış olması, bu taşınmanın ötesinde bir tartışmaya sebep olması ülkemiz açısından üzücü olmuştur." dedi. Bahçeli, başörtüsü için anayasa değişikliğiyle ilgili "Meclis'te oluşan bütün siyasi partilerin bu hayırlı bir teşebbüsü ortaya koymuş olan Cumhurbaşkanımıza da onun yönetimini de saygı duyarak destek vermelerini de talep etmekte olduğumuzu belirtirim" dedi.

Bahçeli: Canileri aklamaya çalışanlar kaybedecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de teröristlerin polisevi saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bahçeli, "Terör örgütlerine ve teröristlere güzellemeler yapan, yardım ve yataklıkta sınır tanımayan, bununla da yetinmeyip canileri aklamaya ve arkalamaya çalışan kim ya da kimler varsa kaybedecek, mağlup ve mahkum edileceklerdir. Nitekim Türk milletinin kararı ve gayesi budur." ifadelerini kullandı.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler: Sözleri, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net" temalı açık hava toplantıları kapsamında Erzurum’da İstasyon Meydanı'nda konuştu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na tepki gösterirken, "Geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gitti. Gakkoşlar Kılıçdaroğlu’na ders verdi. Kılıçdaroğlu’nun sözleri hakaret içerikli bir iftiradır. Demirtaş’a şeref madalyası takacağım sözünün yazılı olduğu afişte poz vermesi, ‘barışacağız’ demesi, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdır." dedi.

Bahçeli: CHP'nin HDP geri adımı stratejiktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'da '2023'e doğru aday belli karar net' mitinginde açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Aramızda ayrık otu bulundurmayacağız, saflarımızı sık tutacağız. Taviz vermeyeceğiz, mutlaka kazanacağız" dedi. Öte yandan Bahçeli, HDP'ye bakanlık verileceği iddialarına sert tepki göstererek, "HDP'ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara da yerleşmesi demektir" ifadelerini kullandı

Bahçeli: KPSS skandalı çok yönlü araştırılmalı

MHP lideri Bahçeli, soru sızdırma iddialarıyla tartışma konusu olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili açıklama yaptı. Bahçeli ''KPSS skandalının çok yönlü araştırılmalıdır. KPSS'de çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru cevap verdiği tespit edilmelidir'' dedi.

Partiden istifa eden Baki Ersoy'a Bahçeli'den davet

Disipline sevk edilince partiden istifa eden Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yeniden üye olması için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından partiye davet edildi.

Devlet Bahçeli'den TBB'ye tepki: Bir kez daha 'Kapatılmalı' dedi

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da bayram namazının ardından Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.

Bahçeli: Polise yumruk atanın Meclis'te yeri olamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye'nin haklı sınır ötesi operasyonu an meselesiyken, ABD askerleriyle PKK/YPG'li teröristlerin beraberce poz vermeleri neyin mesajıdır? ABD'li askerlerin teröristlerle ne işi vardır? Mehmetlerimize silah sıkanlara, ihanet edenlere destek vermek insanlık onurunun neresiyle ve nasıl bağdaşacaktır? ABD pozisyonunu netleştirmek mecburiyetindedir: Bu ülke dost mudur, düşman mıdır?" dedi. Bahçeli, polise yumruk atan milletvekiline tepki gösterdi ve "Polise yumruk atanın TBMM'de yeri olamaz. Bunların dokunulmazlığı süratle kaldırılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’de bir araya geldi.

Bahçeli: Teröristler söküp atılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Suriye'nin kuzeyine olası harekata ilişkin "Türkiye, bölücü teröre müsaade etmeyeceğini hem sınır içinde hem de sınır ötesinde güç kullanarak ve şehitler vererek kanıtlamıştır. Fitnenin başı gövdesinden koparılacak, kökü de kazınacaktır" ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Bahçeli, "Neyi bekliyorsun? Mertsen çık söyle, adamsan kararını açıkla: Aday mısın değil misin?" dedi.

Bahçeli: Teröriste terörist diyemeyen siyasetçi değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde "MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 17. Dönem Sertifika Töreni"ne katıldı. Bahçeli, "Siyasetin de bir ahlakı, aklı muhakkak surette vardır ve olmalıdır. Bu durum bir tuzaktır, derin bir uçurumdur, dibinde ne olduğu bilinmeyen karanlık bir kuyudur. Bu tip siyasi anlayışlar yozlaşmakla kalmamışlar, yanlışa gömülmüşlerdir" dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na Selahattin Demirtaş ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle tepki gösterdi ve "CHP Genel Başkanı, Allah için bize söylesin; bu açıklamayı yapmak insanlık mıdır, şerefli bir tavır mıdır? Bir teröriste adaletsizlik yapıldığını söylemesi hukuk ilkeleriyle nasıl tarif edilecektir" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce Bahçeli ile görüştü

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek partisince hazırlanan "Tarımsal Üretim Su ve Gıda Güvenliği Raporu"nu sundu.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Çok zorlama kayışı koparırsın senden Cumhurbaşkanı olmaz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'yı desteklediği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle ylüklenen Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Hapishane" imasında bulundou. Bahçeli, "Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan aklın başından gitmiş, çok istekliysen, terörist Demirtaş’ın hasretini ziyadesiyle çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan, biraz daha devam et, sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağı atarsın, nihayet çulunu serer, duvara da halını asarsın" dedi.