Chp Haberleri

Chp Haberleri

Yargıtay, Adalet Yürüyüşü’ne saldırı girişimi davasında kararı bozdu

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Adalet Yürüyüşü sırasında saldırı girişimine ilişkin görülen davada, 19 sanıkla ilgili verilen karar Yargıtay tarafından bozuldu. 3’üncü Ceza Dairesi, sanıklardan bazılarının avukatlarının karar duruşmasına mazeret vermesine rağmen onlar olmadan karar verildiği, bazı sanıkların etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğine dair dilekçe ile başvuru yapmasına rağmen dikkate alınmadığını, bazı sanıkların da örgütsel faaliyetleri tespit edilmemesine karşın ceza verildiğini gerekçe gösterdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Almanya'da SPD'nin kongresine katıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Almanya'da SPD'nin olağan genel kongresine konuk oldu.

Akşener: Ben imada bile bulunmadım

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, CHP’nin iş birliği teklifine ‘hayır’ dedi. Akşener seçime müstakil girme kararında kendisinin imada bile bulunmadığını söyledi.

Meral Akşener: Adına ittifak dedikleri manda ve himaye tuzağına geçit vermeyeceğiz

CHP’nin iş birliği teklifini Genel İdare Kurulu’nda alınan kararla reddeden İYİ Parti’de genel başkan Meral Akşener, yerel seçimlere ilişkin yeni mesajlar verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, “Bir taraf başka türlü hakaret ediyor, öbür taraf başka türlü hakaret ediyor. Ortak noktaları, bizim hür ve müstakil olarak seçime girmemizi engellemek.” dedi. Akşener, “Adına ittifak dedikleri manda ve himaye tuzağına geçit vermeyeceğiz. Türk milletine ölümü gösterip, sıtmaya razı eden bu maskeli baloya boyun eğmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'den tabana İYİ Parti mesajı: Eski dosttan düşman olmaz!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, grup toplantısında konuştu. Özel, İYİ Parti'nin seçimlere 'müstakil' girme kararı hakkında "Alınacak her iki karara da saygılız demiştik, muhafaza ediyoruz. İYİ Parti ile sıkıntımız olduğumuzu düşünmeyin. Eski dosttan düşman olmaz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti, CHP'nin yerel seçimde iş birliği teklifini reddetti

İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda (GİK) CHP'nin yerel seçimlerde işbirliği teklifini oy çoğunluğuyla reddetme kararı alındı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, kararın oy çokluğuyla alındığını vurgulayarak "Partimiz seçime hür ve müstakil girme kararı aldı." dedi.

CHP 40 ilde aday belirlemek üzere 90 milletvekili görevlendirdi

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, partisinin Antalya’da iki gün süren kampının ardından açıklama yaptı: "90 milletvekili arkadaşımız bu hafta 40 ile görevlendirilecekler."

CHP: 31 Mart'ta Erdoğan'ı üzeceğiz

Siyasette partiler yerel seçim sürecine yavaş yavaş girerken CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. AKP'nin henüz aday açıklamadığına dikkat çeken Köksal, seçimin yapılacağı 31 Mart 2024 akşamı 11 büyükşehiri yeniden alarak Erdoğan'ı üzeceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim için ilk adayını açıkladı

Antalya'da partisinin milletvekilleriyle geniş katılımlı toplantı gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösterdi. Özel, "Beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi.

İmamoğlu'nun CHP içindeki ilk rakibi Bülent Kerimoğlu

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Kerimoğlu başvurusunu CHP İstanbul İl Başkanlığı’na yaptı.

Özgür Özel ve Meral Akşener'in görüşmesi sona erdi! 'İttifak' açıklaması geldi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından konuşan Akşener, "Yerel seçimlerde işbirliğini Genel İdare Kurulumuzda yeniden görüşeceğiz" dedi.

Özgür Özel yarın Akşener ile görüşecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yarın Ankara'da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret edecek. Ziyaretin gündeminin ise Ankara ve İstanbul olmak üzere yerel seçimlerde olası iş birliği alternatifleri olduğu öğrenildi.

CHP'den 'ekokırım yasası' için kanun teklifi hazırlığı

CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, ekolojik tahribatın suç sayılmasına ilişkin "ekokırım yasa teklifi" hazırlayacaklarını söyledi.

Özgür Özel'den Filistin için birlik çağrısı

CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Özel Erdoğan'a Filistin çağrısı yaptı; "Türkiye'deki tüm siyasi parti liderlerini al, kol kola Filistin'e gidelim. Türkiye'nin duruşunu dünyaya gösterelim" dedi. CHP lideri tüm siyasi partilere 'işbirliği' mesajı da gönderdi.

Devlet Bahçeli'nin gündeminde 'Fatih Terim Fonu' ve Dilan Polat var: Sahtekarlar, soytarılar...

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin gündemindeki 'Fatih Terim Fonu' vurgununa ve 'kara para aklama, vergi kaçırma' gibi suçlardan cezaevinde olan Dilan Polat'a değindi. Bahçeli, "Bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan soytarılar, milletimizde haklı öfkeye neden olmaktadır" diye konuştu. MHP lideri kürsüden CHP lideri Özgür Özel'i de hedef aldı.

CHP'de af! Tanju Özcan geri dönüyor

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, ihraç edilen isimlerin parti meclisi kararıyla partiye döneceğini söyledi. Tanju Özcan'ın MYK'de 'dönüş' talebi kabul edilmişti.

Babacan, HEDEP'ten Kopya Çekti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan HEDEP Milletvekillerinin ve CHP'nin sık sık gündeme getirdiği İnsan Hakları Raporu'na başvurdu. Babacan  “İnsan Hakları Derneği’nin 2022-2023 raporu ise tam ibretlik" dedi

Özgür Özel'in İpi İmamoğlu'nda

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özel'e kukla derken kuklacının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu öne sürdü

CHP - HEDEP opera buluşması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pervin Buldan ile birlikte Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde 'Bir Opera Gecesi' dinletisine katıldı.

Özgür Özel: Erdoğan darbenin başına geçti

Canlı yayında İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "15 Temmuz'da olduğu gibi Yargıtay'ın kararından sonra da 'gelin direnelim' dedim. Tayyip Erdoğan direnişin yanına geçmedi, darbenin başına geçti" dedi. Özel, Ogün Samast'ın serbest bırakılmasına ilişkin de, "Bu devlette güvercin katillerine ve o katilin sırtını sıvazlayana, günü gelince serbest bırakana nefes aldırırsam namussuzum" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş'tan Özel'e ziyaret: 'Yeni anayasa' açıklaması!

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşmesi sona erdi. Sonrasında Özel gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel, Ogün Samast'ın serbest bırakılmasıyla ilgili "Bir el Dink'in katilini koruyup kollamış. Burada derin güçler gözümüzün önünde racon kesmektedir" dedi. Özel ayrıca, Anayasa Mahkemesi'nşn zayıflatılması ve kararların uygulanmamasını meşrulaştıracak bir sürecin içinde olmayacaklarını vurguladı.

İmamoğlu'ndan Yeni Şafak’a tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeni Şafak’ın Kılıçdaroğlu’nun “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP’laştırmak istiyor” sözlerini söylediğini iddia ettiği habere tepki gösterdi.

CHP'nin 81 il başkanından "tüzük kurultayı" talebi

CHP'nin il başkanları toplantısında, partinin Tüzük Kurultayı'nın 2024 yılı Mayıs sonunda yapılması ve yasal sürecin ilk Parti Meclisi (PM) toplantısında başlatılması konusunda tavsiye kararı alındı.

CHP'li Suiçmez'den hükümete 'emekli ikramiyesi' tepkisi

CHP'li Sibel Suiçmez, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı emekli çiftçilerin, çalışmayan emeklilere ödenen 5 bin liralık ikramiyeden mahrum kaldığını ve mağdur edildiklerini savundu.

Özgür Özel'den ilk grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na teşekkür

Özgür Özel, Genel Başkan olarak ilk kez CHP grup toplantısında konuştu. Konuşmasında 13 yıllık görevi dolayısıyla Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Özel, "Emekleri unutulmaz, ona vefamızı her fırsatta göstereceğiz." dedi.

CHP'nin yeni MYK'sı lk kez toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Özgür Özel’in genel başkan seçildiği 38’inci Olağan Kurultay sonrasında, yeni seçilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ilk toplantısını gerçekleştiriyor. Toplantının gündeminde yüksek yargıdaki kriz ve yeni anayasa çalışmaları ile Gazze'ye yönelik İsrail saldırıları var.

TBMM'deki olağanüstü toplantı iptal edildi. CHP'liler oturma eylemi yapacak

Yargıtay'ın, AYM'nin Can Atalay hakkında verdiği kararın uygulanmamasına hükmetmesi ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması nedeniyle TBMM'de olağanüstü toplantı kararı alınmıştı. Toplantının iptal edildiğini duyuran CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme yönünde eylem kararı aldıklarını belirtti.

Özgür Özel'den olağanüstü toplantı talebi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, "darbe girişimiyle ilgili Meclis Danışma Kurulu'nu olağanüstü toplamasını talep ettiğini" açıkladı.

İmamoğlu'ndan Özgür Özel yorumu

Küçükçekmece'de yurt açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'in irtibata ve diyaloğa açık birisi olduğunu ifade etti. İmamoğlu, "Müzakerenin, istişarenin toplumsal bir edebimiz olduğunu biliyorum ve inanıyorum. Toplumsal bütünlük, kabiliyetli bir yönetim anlayışı ve kazanan bir muhalefet olma adına buna her muhalif görüşün ve partinin ilgi duyacağını düşünüyorum. Bu kapsamda Genel Başkanımızın da aynı düşüncede olduğunu biliyorum." dedi. Öte yandan İBB Başkanı, yerel seçim hazırlıklarına da hız verdiklerini dile getirdi.

Vekil Borsası Açldı

İYİ Parti'den istifa eden Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu'nun katılımı için AK Parti Genel Merkezi'ndeki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesi tören düzenlendi. Sırada TBMM grup kurmaya çalışan DEVA Partisi bulunuyor. Siyasi kulislerde DEVA yönetiminin İyi Parti başta olmak üzere CHP ve HDPliler ile görüştügü belirtiliyor