Bahçeli Haberleri

Bahçeli Haberleri

Saffet Sancaklı MHP'den istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Bahçeli, “Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler.” diyen Sancaklı’ya, futbolculuk kariyeriyle yanıt verdi. Saffet Sancaklı, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Cumhur'u Çatlatma mı, Yerel Seçimde Kürtlere Selam mı ?

Cumhuriyet'in yüzüncü yılında Diyarbakır'da bir bulvarın adına Şeyh Said Bulvarı verilmesi tartışma oluşturdu. Kayyum ile yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama kimi çevrelerin ırkçı parti diye tanımladığı, sığınmacı karşıtı demeçleriyle öne çıkan Zafer Partisi'nden sert tepki görürken kınama kervanına Türkiye Komünist Partisi 'de katıldı. Perinçek'in partisi Vatan Partisi de açıklama yaptı. Bu Ak Parti'nin yerel seçimler öncesi bölgeye ilişkin yeni bir politika uygulayacağının işareti mi ? Son seçim değerlendirildiğinde Cumhur ittifakı Diyarbakır illeri başta olmak üzere istediğini alamadı.

Bahçeli: İYİ Parti günbegün eriyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimde, büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı'nın ortak aday çıkaracağını söyledi. İYİ Parti'nin kendi adayları ile seçime girmesini de değerlendiren Bahçeli, "günbegün eriyorlar" dedi.

Bahçeli: ''Gönüllü Kudüs Sevdalıları'' göreve hazır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazze saldırılarını sürdüren İsrail'e tepki gösterdi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için "Caniyahu" ifadesini kullanan Bahçeli, ''Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde adalet ve insanlık namına yargılanmalıdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhur İttifakı vurgusu

Yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin de bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz.'' diye konuştu.

Devlet Bahçeli'nin gündeminde 'Fatih Terim Fonu' ve Dilan Polat var: Sahtekarlar, soytarılar...

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin gündemindeki 'Fatih Terim Fonu' vurgununa ve 'kara para aklama, vergi kaçırma' gibi suçlardan cezaevinde olan Dilan Polat'a değindi. Bahçeli, "Bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan soytarılar, milletimizde haklı öfkeye neden olmaktadır" diye konuştu. MHP lideri kürsüden CHP lideri Özgür Özel'i de hedef aldı.

Babacan, HEDEP'ten Kopya Çekti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan HEDEP Milletvekillerinin ve CHP'nin sık sık gündeme getirdiği İnsan Hakları Raporu'na başvurdu. Babacan  “İnsan Hakları Derneği’nin 2022-2023 raporu ise tam ibretlik" dedi

Zülfikar'ı Bahçeli'ye Verdi Ak Parti'den Başkan Aday Adayı Oldu

MHP Lideri Bahçeli'ye zülfikar hediye eden Tunceli Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt, AK Parti'den Tunceli Belediye Başkan aday adayı oldu

TBMM'de Kürsü Eylemi

MHP’li TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın HDP grubuna “P…ler” şeklinde küfür etmesinin ardından HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan tepki göstermiş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Celal Adan’a destek olmuştu.

Özgür Özel'in İpi İmamoğlu'nda

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özel'e kukla derken kuklacının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu öne sürdü

Bahçeli'den 50+1 İçin Son Nokta

MHP lideri Devlet Bahçeli'yi hiç bu kadar sinirli ve öfkeli ve kararlı görmediniz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '50+1 değişmeli' sözlerine yönelik Parti grubunda açıklama yapan Bahçeli Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tek kullanımlık reçete olmadığını belirtti. İşte satır başlarıyla o sözler

Bahçeli Sinan Oğan'lı Karede Olmayı İlk kez yorumladı

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olmasına rağmen 28 Mayşıs'ta adaylıktan çekilerek Cumhurbaşknı Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan hakkında ilk kez konuştu.

Meclis Genel Kurulu'nda 'Bahçeli' gerginliği: Sırrı Süreyya Önder birleşime ara verdi

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Leyla Güven, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Figen Yüksekdağ, Can Dündar başta olmak üzere PKK’lı ve FETÖ’cülere hak ihlali kararıyla can simidi uzatan Anayasa Mahkemesi’dir” sözlerine HEDEP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'ndan tepki geldi. Gergerlioğlu Meclis'te söz alıp “Hukuka çarpacaksın, hazmedeceksin, haddini bileceksin Bahçeli" dedi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da Gergerlioğlu'na “Sen ağzını topla. Adi herif” diye karşılık verdi. Tartışmanın büyümesi üzerine TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, birleşime ara verdi.

Bahçeli: Yargı AYM'nin vesayeti altında değildir

Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasında yaşanan yetki tartışması sürüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yüksek yargıda yetki tartışmalarının bir devlet ve rejim krizi olmadığını vurgulayarak ağır eleştirilerde bulundu. Bahçeli, "AYM zulmün yanındadır. Hainleri hak ihlali kararlarıyla ödüllendiriyor. Can Atalay konusunda gereken neyse TBMM'de yapılmalıdır. Egemenlik milletindir, milletin üstünde bir güç olamaz." dedi.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır

CHP 38. Olağan Kurultayı'nda CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım." söylemine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Kılıçdaroğlu'nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır." dedi. Öte yandan Bahçeli'nin gündeminde İsrail'in Gazze saldırıları da vardı. "Filistin'de zalimlerin karşında mazlumların yanında durmalıyız." diyen MHP lideri, İsrail terörüne karşı Türkiye'nin duruşunun sağlam olduğunu söyledi.

Devlet Bahçeli’den “Celal Adan” açıklaması: MHP’nin her mensubu yanlışa yanlış diyecek cesarettedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılda cazibe merkezi olacağını söyleyen Bahçeli, “Türk ve Türkiye yüzyılı başlamıştır. Türk millet Cumhuriyet’le bütünleşmiştir.” diye konuştu. Bahçeli konuşmasında, geçen hafta TBMM’de yaşanan “hakaret” gerilimine de değindi. “TBMM’de haince konuşma yapan, tescilli bir bölücüye hak ettiği cevabı yüreklice veren Celal Adan’ın isabetli sözleri, aynısıyla bizim sözümüzdür.” diyen Bahçeli, “MHP’nin her mensubu, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyecek cesarettedir. Türkiye husumetini, siyaset malzemesi yapan azgın güruh, bize üslup dersi veremez.” ifadelerini kullandı. Bahçeli, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin ise, “Vadedilmiş toprakların hedefinde Türk vatanı da vardır. Bu kapsamda Filistin’in güvenliği, Türkiye’nin güvenliğidir. Her ihtimal hesaba katılarak tetikte olmanın gerektiğini ifade ediyorum.” açıklamasında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Gazze açıklaması

AK Parti Sözücüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sürerken yaptığı açıklamada, Gazze'deki çözümün askeri değil siyasi olduğuna vurgu yaparak, Batılı ülkelerin krizin çözümü yerine derinleşmesine çaba harcadıklarını söyledi. İsrail'in Gazze'ye düzenlemeyi planladığı olası kara harekatına ilişkin ise, "Kara harekatı korkunç sonuç doğurur." dedi. Çelik'e MHP lideri Bahçeli'nin Gazze mesajı da soruldu. Çelik, "Sayın Bahçeli'nin 'Gazze tarihi mirasımız' sözünü şükranla karşılıyoruz. Takdire şayandır, ayrımız, gayrımız yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek olarak ifade edildi." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beştepe'de 45 dakika süren bir görüşme yaptı.

Devlet Bahçeli: 24 saat dolmuştur, Türkiye Cumhuriyeti hazır ve kararlı olmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. “Nasıl ki Cumhuriyet’ten dönüş yoksa, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden dönüş ve sapış olmayacaktır.” diyen Bahçeli, “Hükümet sistemi başka, rejim başkadır. 29 Ekim 1923 tarihinde rejimin adı konulmuş ve mevzu bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.” ifadelerini kullandı. Bahçeli, Gazze’deki duruma ilişkin de konuştu. “24 saat dolmuştur, Türkiye Cumhuriyet insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır.” diyen Bahçeli, “Gazze’yi koruma ve kollama misyonu Türk milletinin üzerindedir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Türkiye devreye girmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur, eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır." ifadelerini kullandı.

Bahçeli: BM acilen devreye girmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin Birleşmiş Milletler'in (BM) acilen devreye girmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli ''İki devletli çözüm gerçekleşmeden silahların susması, kanın durması neredeyse tam bir hayaldir. Kimden gelirse gelsin savunmasız insanların hedef alınması felakettir.'' dedi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye yeni anayasa ziyareti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları kapsamında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Görüşme sonrası açıklama yapan Kurtulmuş, ''TBMM dışında da bütün farklı STK'ların, akademi ve hukuk camiasının herkesin görüşünü bir şekilde alırız. Bir takvim vermek zor ama zemini ve yöntemi doğru tartıştığımız zaman sonucu alabileceğimizi düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Bahçeli'den emekli zammı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanlığı'na bombalı saldırı girişiminin Türkiye'ye karşı yapıldığını söyleyerek ''Bu soysuzların kökü kurutulacaktır.'' dedi. Ekonomik gelişmelere de değinen Bahçeli, hayat pahalılığının günden güne etkisini kaybedeceğini belirtti. MHP lideri, emekli maaşlarına enflasyonun üzerinde zam yapılması ve zammın kök ücrete yansıtılması çağrısında da bulundu. Türk Devletleri Teşkilatı Toplantısı'nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) gözlemci ülke olarak yer alacağını hatırlatan Devlet Bahçeli, ''Artık KKTC demeye gerek yok, 'Kıbrıs Devleti' demek gerek.'' ifadesini kullandı.

Erdoğan Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, Beştepe'de 45 dakika süren bir görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi ziyaret etti.

Bahçeli'den Akşener'e: Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tüm partilere yaptığı 'seçime ayrı ayrı girelim' çağrısıyla ilgili, "Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur" dedi.

MHP'li Semih Yalçın: Müdire hanım kaçak güreşiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, geçen günlerde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı 'ittifak' çağrısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yalçın, “Söz konusu davetin birinci muhatabı İYİ Parti Müdiresi Meral Akşener’dir ancak Müdire Hanım sessizliğini koruyup susmaktadır” dedi.

İYİ Parti'den MHP'ye bir yanıt daha

Gündeme dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yapmış olduğu çağrıya bir kez daha yanıt verdi. Zorlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamalarına da sert çıktı.

İYİ Parti'den Devlet Bahçeli'nin çağrısına yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin seçimler için İYİ Parti'ye yaptığı çağrı sonrası İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan bir açıklama geldi. Açıklamada, "Güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti'de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!" ifadeleri yer aldı.

İYİ Parti yönetimi pazartesi günü toplanacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için, İYİ Parti'ye ittifak çağrısı yaptı. MHP lideri, bu çağrıyı partisinin Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir aracılığıyla iletti. Mesajında, İYİ Parti yönetimine seslenen Bahçeli, “Yuvaya çağırdık, dönmediniz. Ülke hayrına, yerel iktidarda komşu olalım ." ifadesini kullandı. Şimdi gözler İYİ Parti’den yapılacak açıklamaya çevrildi. İYİ Parti’de Pazartesi günü toplanacak Başkanlık Divanı sonrasında bir açıklama yapılması bekleniyor.