bucel Haberleri

bucel Haberleri

bucel haberleri, haber editörü bucel tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Can kaybı 3381'e, yaralı sayısı 20 bin 426'ya yükseldi

Kahramanmaraş'ta 04.17 ve 13.24'te meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremde can kaybı 3 bin 381'e yükseldi. Depremlerde yaralı sayısı 20 bin 426 yaralı oldu. Teyitlenmiş yıkılan bina sayısı ise 5 bin 775...

Ciğerimiz yanıyor 2921 can kaybı, 15 bin 834 yaralı

Kahramanmaraş'ta ilki dün sabaha karşı 04.17, ikincisi 13.24'te meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 2 bin 921'e yükseldi. Yaralı sayımız ise 15 bin 834 kişi olarak tespit edildi.

7 gün milli yas ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle millî yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir.

Can kaybı 1651'e yükseldi

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 4.17'de 7.7, Elbistan ilçesinde saat 13.24'te 7.6 büyüklüğünde deprem olurken, Gaziantep'te de büyüklükleri 6.4 ile 6.5 olan iki deprem meydana geldi. Sağlık Bakanı Koca, depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 1651 olduğunu, 11 bin 119 kişinin yaralandığını bildirdi.

284 can kaybı, 2 bin 323 yaralı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulunuyor. Oktay, "Toplam 284 vefatımız, 2 bin 23 yaralımız ve 1710 yıkılan binamız var. Toplam 2786 arama kurtarma ekibimiz sahada, her an bu sayı artıyor" ifadelerini kullandı.

AYM'de yeniden Zühtü Arslan dönemi

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ın görev süresinin dolması nedeniyle Yüksek Mahkemede bugün başkanlık seçimini yaptı. Görev süresi biten Arslan, yeniden aday olarak 8 oyla seçildi.

6'lı Masa Mutabakat Metni'ni açıkladı

Sağlıktan eğitime, yargıdan dış politikaya 2 binin üzerinde maddenin yer aldığı Millet İttifakı'nın 'Ortak Mutabakat Metni' bugün açıklandı. Muhalefet liderleri, seçim beyannamesi niteliğindeki “Ortak Politikalar Mutabakat Metni”ni törenle imzaladı.

Erdoğan: CHP bizi taklit ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek toplu açılış törenine iştirak etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yapımı süren Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı inşallah 2025 yılında bitiriyoruz" dedi. Erdoğan "Seçimlere Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hazırlanıyoruz. Rahmetli Menderes 73 yıl önce emperyalistlerin tek parti faşizmine karşı "Yeter, söz milletindir" demişti. Menderes'in sonu idam sehpasında bitmiş olsa da bu söz milletimizin yüreğinde yankılanmaya devam etmiştir. CHP bizi taklit ediyor. Bay Kemal bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu? Bunlar darbeci darbeci. Bunlar vesayetçi" ifadesini kullandı.

Kabine toplantısı bitti Erdoğan: Seçimler için en uygun tarih 14 Mayıs

Ana gündem başlığı Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma düzenlemesi olan Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim için en uygun tarihin 14 Mayıs 2023 Pazar günü olduğunu söyleyerek ''Meclis'te çoğunluk olmazsa yetkimi kullanacağım'' mesajını verdi. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasına da tepki gösteren Erdoğan, ''İsveç NATO için bizden destek beklemesin'' dedi.

Uzan: Türkiye'ye Cumhurbaşkanı olarak döneceğim

Yurt dışında yaşayan ve TELE1 TV’de yayınlanan Fikir Kulübü’nün konuğu olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Uzan, “Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’ye döneceğim" dedi.

Erdoğan: İş dünyası tavır koymalıydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen ödül töreninde konuştu. İş dünyasına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomimizi açıkça çökertmeyi amaçlayan sermaye ırkçılığı karşısında herkesten evvel bu ülkenin sanayi ve ticaret odaları tavır koymalıydı." dedi.

Akar: İsveç Savunma Bakanı'nın Türkiye'ye ziyaretini iptal ettik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç’in, başkent Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine gerçekleştirdikleri eylemlerle, Kur’an-ı Kerim’e yönelik provokasyona karşı tedbir alınmamasını eleştirerek, “Bu geldiğimiz noktada İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson’un Türkiye’ye 27 Ocak’ta yapacağı ziyaretin önemi de anlamı da kalmadı. Bu nedenle ziyareti iptal ettik” dedi.

ABD Türkiye-Suriye normalleşmesine karşı!

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Flake, Ankara'da gazetecilere yaptığı değerlendirmede gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Flake, ABD'nin Türkiye ile Suriye arasında gelişmekte olan normalleşmeye karşı olduğunu söyledi.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası yılın ilk faiz toplantısını yaptı. Merkez, beklentiler doğrultusunda politika faizini yüzde 9'da sabit bıraktı.

Akşener'den başörtüsü çıkışı: Son 20 yıldır neredeydiniz?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında iktidarın başörtüsü konusundaki anayasa teklifine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Eğer ajandam var bunu değiştiremem diyorsan, eğer ben siyasi rant peşindeyim bu pastayı kimseye yedirmem diyorsan, gerçekten ortak akıl arıyorsan haydi buyur ben varım, biz varız, İYİ Parti olarak varız" dedi.

Seçim tarihi 14 Mayıs mı?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM'deki grup toplantısına katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En büyük sorunumuz enflasyondu, işte o da düşüşe geçti. Enflasyonu inşallah önümüzdeki aylarda yüzde 30'lara doğru hızla düştüğünü hep birlikte göreceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin yaptığı açıklamada 14 Mayıs'ı işaret ederek "Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6'lı masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına 'yeter' diyecektir" ifadelerini kullandı.

Toplam 117 haber.